2024 Yılının İlk Yarısının En Kötü 5 Kore Dizisi

2024 Yılının İlk Yarısının En Kötü 5 Kore Dizisi

2024 yılı başlamadan önce, yayımlanması planlanan birçok dizi açısından oldukça iddialı bir yıl olarak gösteriliyordu. Ancak yılın ilk yarısını geride bırakmamıza rağmen, rekorlar kırması beklenen birçok dizi hüsranla sonuçlandı. İşte bunlardan birkaçı:


1) The Escape of the Seven: War for Survival

7 Escape: War for Survival » Güney Kore Sineması

Kore tarihinin en çok izlenen dizilerinden biri olarak rekorlar kıran "The Penthouse"un ardından "The Escape of the Seven: War for Survival" büyük bir beklenti ile karşılandı. Ancak SBS'in yeni dizisi kocaman bir hayal kırıklığı olmaktan öteye geçemedi. Üstelik vasat bir ilk sezon geçiren dizi, ikinci sezon ile ekranlara döndüğünde birçok izleyici mantıksız olay örgüsü yüzünden diziyi izlemeyi çoktan bırakmıştı. Olay örgüsü yüzünden diziden bunalan izleyiciler, diziyi yarıda bıraktılar. Bu durum reytinglere de yansıdı ve dizi yalnızca yaklaşık %4,1'lik bir reytingle final verdi. Yaklaşık 34,0 milyon ABD dolar değerinde önemli bir maliyetle üretilen dizi, prodüksiyon maliyetinin görkemine rağmen SBS'nin "utancı" olarak etiketlendi.


2) The Impossible Heir

Henüz yayımlanmadan önce genç aktörler Lee Jae-Wook ve Lee Jun-Young sayesinde büyük bir merakla beklenen, birçok kişinin izleme listesinde yer alan "The Impossible Heir" ilgi çekici konusu sayesinde büyük bir heyecanla karşılandı. Ancak dizi yayımlandıktan kısa bir süre sonra başrol kadın oyuncu Hong Su-Zu'nun ağır ve sert oyunculuğu nedeni ile eleştirilerin odak noktası haline geldi. Oyunculuğu dizinin "kara deliği" olarak nitelendirildi. Üstelik dizi ilerledikçe gelişen olay örgüsü sıkıcı ve klişe bir hal almaya başlayınca birçok izleyici diziyi izlemeyi bıraktıklarını itiraf etti.


3) Branding in Seongsu-dong

Dizi, yakışıklı aktör Lomon'un hit dizisi "All of Us Are Dead" ve "Revenge of Others"dan sonraki geri dönüşü olarak dikkat çekti. Ancak dizi, yükselen kariyerinde onu bir adım ileri götürmesi gerektiği yerde bir adım geri götürdü. Birçok izleyiciye göre dizinin konusu ve olay örgüsü oldukça bilindikti. Ayrıca kadın oyuncunun oyunculuğu yetersiz görüldü.


4) Captivating the King

Dizi, hem kraliyet hem de siyasi güç tehlikeleriyle karşı karşıya olan Kral Yi In ile intikam alabilmek için Kralı baştan çıkarmaya çalışan Kang Hee Soo arasındaki acımasız aşk hikayesini anlatmaktadır. 

Birçok izleyici dizinin sıkıcı politik çatışma detayları ve karakterler arasındaki kimya eksikliği nedeniyle izlenmesinin zor olduğundan bahsetti. Ayrıca izleyiciler Shin Se Kyung'un tamamıyla makyajlı olmasına rağmen erkek kılığına girmesinden ve kötü oyunculuğundan bahsederek diziye yönelik eleştirilerde bulundu. Tek parlak nokta Jo Jung Seok'un performansıydı ancak o bile diziyi kurtaramadı.


5) Hierarchy

Hierarchy" Dizisinden Fotoğraflar Paylaşıldı » Güney Kore Sineması

Başrollerinde Roh Jeong EuiLee Chae Min ve Kim Jae Won gibi genç isimlerin yer aldığı dizi özellikle Netflix platformunda yayımlanması ve konusu itibariyle potansiyel bir hit olarak görülüyordu. Ancak dizi ilerleyen her bölümü ile izleyenleri hayal kırıklığına uğratmaya başladı. Ayrıca bir kadın öğretmen ve erkek öğrenci Lee Won Jung arasındaki açık sahneler izleyicilerin adeta şok olmasına neden oldu. Yapım ekibinin kapsamlı tanıtımına rağmen dizi izleyicilerden sadece hayal kırıklığı aldı.

-

Sizin için en büyük hayal kırıklığı yaratan diziler hangisiydi?