Park Min-Young, Lee Jin-Wook, Jin Goo’ya Yeni Bir Diziden Teklif


Park Min-Young, Lee Jin-Wook ve Jin Goo’ya KBS2’nun yeni tarihi dizisi "Seven Days Queen"den teklif götürüldüğü açıklandı.


Dizi, sadece 7 gün tahtta oturabilmiş olan Kraliçe Dangyeong ile Kral Joongjong arasındaki aşk hikâyesinin anlatmaktadır.

Park Min-Young eğer teklifi kabul ederse dizide bir devlet adamının kızı olan Shin Chae-Kyung karakterini canlandıracaktır. Onun karakterinin en büyük hayali sevdiği adam ile evlenmek ve sıradan mutlu bir hayat yaşamaktı. Ancak aşkı bir trajediye dönüşür. O, Kral Joongjong ile evlenir ve Kraliçe Dangyeong ismini alır. O, kralın en gözde eşi olur.

Lee Jin-Wook eğer teklifi kabul ederse dizide Prens Jin Sung karakterini canlandıracaktır. O, hiçbir şey yapmaması istenilen bir kraliyet ferdi olarak doğmuş ve ondan sessiz bir hayat yaşaması istenilmiştir. Ancak o bunu kabul etmemiştir. Abisi Yeon San-Gun’dan intikam almaya ve ondan tahtı almaya karar verir. Shin Chae-Kyung ile bir gün evlenmeyi hayal eder. Kral olduktan sonra ona Kral Joongjong ismini alır. Bazı kaynaklara göre ise Lee Jin-Wook çoktan bu teklifi reddetmiştir.

Jin Goo eğer teklifi kabul ederse dizide sevdiği kadının dışında herkesin ayakları altında olarak doğmuş hükümdar Yeon San-Gun karakterini canlandıracaktır. Onun karakteri, 'kral'ın her şeyin merkezinde olan bir kelime olarak hayal etmektedir. O, kral olduktan sonra halkına zorbalık yapan bir kral olur.

Dizinin yönetmen koltuğunda 2016 yapımı "My Lawyer, Mr. Jo", 2014-2015 yapımı "Healer" ve 2010 yapımı "Bread, Love and Dreams" dizilerinde yönetmenlik yapmış olan Lee Jung-Sub oturmaktadır. Oyuncu Park Min-Young daha önce yönetmen Lee Jung-Sub ile "Healer", "Glory Day" ve "Korean Ghost Stories" dizilerinde beraber çalışmışlardı.

Dizinin ilk bölümünün 31 Mart’ta yayımlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: asianwiki, soompi, dramabeans, hancinema