"The King in Love" Dizisinin Karakter Afişleri Yayımlandı
  • Maysa
  • 14-07-2017, 12:43


Başrollerine 'ZE:A' grubundan Siwan, 'Girls’ Generation' grubundan YoonA ve Hong Jong-Hyun’un rol aldığı "The King in Love" dizisinin karakter afişleri yayımlandı.


Dizi, Goryeo Krallığı döneminde geçmektedir. Goryeo’nun veliaht prensi Wang Won (Siwan) ve onun en yakın arkadaşı olan koruması Wang Rin (Hong Jong-Hyun) zengin bir asilzadenin kızı olan Eun San (YoonA) ile karşılaşır. Üçü iyi arkadaş olurlar ama çok geçmeden hem Wang Won hem de Wang Rin’in Eun San’a aşık olur ve her şey değiştir.

Siwan dizide Goryeo Krallığı’nın veliaht prensi Wang Won karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, sevimli bir görünüme sahip olmasına rağmen Goryeo Krallığı’nın topraklarını genişletmek konusunda büyük bir arzusu vardır.

YoonA dizide zengin bir asilzadenin kızı olan San karakterini canlandırmaktadır. O iki erkeğin aşkı arasında kalmıştır.

Hong Jong-Hyun dizide, Veliaht Prens Wang Won’un (Siwan) koruması ve yakın arkadaşı olan Wang Rin karakterini canlandırmaktadır. O ve Veliaht Prens Wang Won’un aralarında kardeşçe bir bağ vardır. Onun karakteri, kraliyet ailesinin soyundan gelmektedir.

Jung Bo-Suk dizide Kral Chungnyeol karakterini canlandırmaktadır. O, Goryeo Krallığı’nın istikrarını sağlamak amacı ile Prenses Jeguk (Jang Young-Nam) ile evlenir. Ancak, gittikçe güçsüzleşmesinden dolayı gücünü kanıtlamak amacıyla av, alkol ve kadın kullanan zavallı bir kral haline gelir. Bu durum oğlu Veliaht Prens Wang Won’un (Siwan) ile arasını bozar.

Jang Young-Nam dizide Prenses Jeguk karakterini canlandırmaktadır. O, Kubilay Han'ın kızı ve Veliaht Prens Wang Won’un (Siwan) annesidir. Onun karakteri zeki bir kadındır ve akıllıca kararlar vermektedir. Ayrıca, oğlunu çok sevmektedir. Ancak o, kraliyet ailesinin ona vermiş olduğu gücünü kullandığı için en korkulan kadındır.

Dizi, 2011 yılında yayımlanan ve Kim Yi-Ryung tarafından yazılan "Wangeun Saranghanda" adlı romandan uyarlamadır.

Dizinin yönetmen koltuğunda ise 2014 – 2015 yapımı "Glamorous Temptation", 2013 yapımı "7th Grade Civil Servant" ve 2010 yapımı "Dong Yi" dizilerinde yönetmenlik yapan Kim Sang-Hyub oturmaktadır. Romanı diziye uyarlayan ise "Healer", "What's Up?" ve "Faith" dizilerini kaleme alan senarist Song Ji-Na’dır.

 

Kaynak: mbc