The King in Love

Puanı: 4/5  Oy Sayısı: 24
  Hamlet tarafından

 

Adı: The King in Love | King Loves | 왕은 사랑한다
Tür: Dram, Tarih, Romantik
Yönetmen: Kim Sang-Hyub
Senarist: Kim Yi-Ryung (roman), Song Ji-Na
Yapımcı: -
Yayıncı: MBC
imdb: 7.5
Bölüm Sayısı: 40
Yapım Yılı: 2016 - 2017
Yayın Tarihi: 17 Temmuz 2017 - 19 Eylül 2017
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Wang Won
Eun San
Wang Rin

 

Diğer Oyuncuları:

Jung Bo-Suk / Kral Chungnyeol
Jang Young-Nam / Prenses Jeguk
Park Hwan-Hee / Wang Dan
Kim Jung-Wook / Saraybeyi Kim
Bang Jae-Ho / Jin Gan
Ki Do-Hoon / Jang Ui
Lee Ki-Young / Eun Young-Baek
Eom Hyo-Seop / Lee Seung-Hyoo
Park Ji-Hyun / Bi Yeon
Kim Jung-Hak / Koo Hyung
Kim Ho-Jin / Wang Young
Yoon Jong-Hoon / Wang Jeon
Oh Min-Suk / Sung In
Choi Jong-Hwan / Song Bang-Young
Choo Soo-Hyun / Ok Boo Yong
Park Young-Woon / Moo Suk
Kim Byung-Choon / Choi Se-Yeon
Kim Jae-Woon / Furatai
Min Yeong-Won / Saray Leydisi Jo
Baek Song-Yi / kadın koruma
An Se-Ha / Gae-Won
Kim Kyung-Jin / Yeom-Bok
Cha Yub / Byung-Soo
Kang Ye-Sol / Prenses Junghwa
Yun Yoo-Sun / Madam Kim
Seo Beom-Sik
Jeon Hun-Tae
Nam Da-Reum / Wang Won (genç)
Lee Seo-Yeon / Eun San (genç)
Yoon Chan-Young / Wang Rin (genç)
Song Soo-Hyun / Bi Yeon (genç)

 

Konusu:

Dizi, Goryeo Krallığı döneminde geçmektedir. Goryeo’nun veliaht prensi Wang Won (Siwan) ve onun en yakın arkadaşı olan koruması Wang Rin (Hong Jong-Hyun) zengin bir asilzadenin kızı olan Eun San (YoonA) ile karşılaşır. Üçü iyi arkadaş olurlar ama çok geçmeden hem Wang Won hem de Wang Rin’in Eun San’a aşık olur ve her şey değiştir.

 

Karakterleri:

Siwan dizide Goryeo Krallığı’nın veliaht prensi Wang Won karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, sevimli bir görünüme sahip olmasına rağmen Goryeo Krallığı’nın topraklarını genişletmek konusunda büyük bir arzusu vardır.

YoonA dizide zengin bir asilzadenin kızı olan San karakterini canlandırmaktadır. O iki erkeğin aşkı arasında kalmıştır.

Hong Jong-Hyun dizide, Veliaht Prens Wang Won’un (Siwan) koruması ve yakın arkadaşı olan Wang Rin karakterini canlandırmaktadır. O ve Veliaht Prens Wang Won’un aralarında kardeşçe bir bağ vardır. Onun karakteri, kraliyet ailesinin soyundan gelmektedir.

Jung Bo-Suk dizide Kral Chungnyeol karakterini canlandırmaktadır. O, Goryeo Krallığı’nın istikrarını sağlamak amacı ile Prenses Jeguk (Jang Young-Nam) ile evlenir. Ancak, gittikçe güçsüzleşmesinden dolayı gücünü kanıtlamak amacıyla av, alkol ve kadın kullanan zavallı bir kral haline gelir. Bu durum oğlu Veliaht Prens Wang Won’un (Siwan) ile arasını bozar.

Jang Young-Nam dizide Prenses Jeguk karakterini canlandırmaktadır. O, Kubilay Han'ın kızı ve Veliaht Prens Wang Won’un (Siwan) annesidir. Onun karakteri zeki bir kadındır ve akıllıca kararlar vermektedir. Ayrıca, oğlunu çok sevmektedir. Ancak o, kraliyet ailesinin ona vermiş olduğu gücünü kullandığı için en korkulan kadındır.

Park Hwan-Hee dizide Wang Rin’in (Hong Jong-Hyun) kız kardeşi olab Wang Dan karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, saf ve sevimli birisidir. O, Veliaht Prens Wang Won’u (Siwan) karşılıksız olarak sevmektedir.

 

Not:

1 - Dizi, 2011 yılında yayımlanan ve Kim Yi-Ryung tarafından yazılan "Wangeun Saranghanda" adlı romandan uyarlamadır.
2 - MBC'in Pazartesi & Salı  kuşağında bu diziden önce "Lookout" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "20th Century Boy and Girl" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: www.imbc.com/broad/tv/drama/kinginlove/index.html

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2 (Karakter)

 

Fragman 3

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6)

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

GÜNÜN DİZİ ÖNERİSİ

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben maria. Bugün sizlere önerdiğim dizi, dram-medikal "Hospital Playlist". Dizide üniversitede tanışan ve şimdiye kadar dost kalan doktorlar arasındaki ilişkiyi ve dostluğu anlatıyor. Bakalım dostlukları ne kadar iyi ve neler oluyor izlerken çok eğlendim umarım sizde çok eğlenirsiniz. Herkese iyi seyirler. Görüşmek üzere...
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…