2017 MBC Drama Ödülleri Sahiplerini Buldu + Ödül Töreninden ve Kırmızı Halıdan Görüntüler [Video]

Her yıl olduğu gibi MBC dizilerinde bu yıl başarı göstermiş olan yapımları ve kişileri kutlamak için 30 Aralık’ta bir ödül töreni düzenledi.

'Büyük Ödül'e (Daesang) "Rebel: The Thief Who Stole People" dizisi ile Kim Sang-Joong layık görüldü.

'Yılın Dizisi Ödülü'ne "Rebel: The Thief Who Stole People" dizisi layık görüldü.

Hafta sonu dizi kuşağı kategorisinde 'Top Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü'ne "Money Flower" dizisi ile Jang-Hyuk,'Top Mükemmel Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Money Flower" dizisi ile Lee Mi-Sook layık görüldü.

Hafta içi her gün dizi kuşağı kategorisinde 'Top Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü'ne "Return of Bok Dan-Ji" dizisi ile Go Se-Won, 'Top Mükemmel Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Person Who Gives Happiness" dizisi ile Kim Mi-Kyung layık görüldü.

Pazartesi & Salı dizi kuşağı kategorisinde 'Top Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü'ne "20th Century Boy and Girl" dizisi ile Kim Ji-Suk ve "Two Cops" dizisi ile Jo Jung-Suk,'Top Mükemmel Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Rebel: The Thief Who Stole People" dizisi ile Lee Honey layık görüldü.

24 bölümden az dizi kategorisinde 'Top Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü'ne "Ruler: Master of the Mask" dizisi ile Yoo Seung-Ho, 'Top Mükemmel Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Hospital Ship" dizisi ile Ha Ji-Won layık görüldü.

Hafta sonu dizi kuşağı kategorisinde 'Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü'ne "Money Flower" dizisi ile Jang Seung-Jo, 'Mükemmel Kadın Oyuncu Ödülü'ne "You're Too Much" dizisi ile Jang Hee-Jin layık görüldü.

Hafta içi her gün dizi kuşağı kategorisinde 'Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü'ne "Star Star Daughter-in-Law" dizisi ile Kang Kyung-Joon, 'Mükemmel Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Return of Bok Dan-Ji" dizisi ile Song Seon-Mi layık görüldü.

Pazartesi & Salı dizi kuşağı kategorisinde 'Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü'ne "Two Cops" dizisi ile Kim Sun-Ho, 'Mükemmel Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Rebel: The Thief Who Stole People" dizisi ile Chae Soo-Bin layık görüldü.

24 bölümden az dizi kategorisinde 'Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü'ne Shin Sung-Rok,'Mükemmel Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Radiant Office" dizisi ile Han Sun-Hwa layık görüldü.

Pazartesi & Salı dizi kuşağı kategorisinde 'Altın Erkek Oyuncu Ödülü'ne "The King in Love" dizisi ile Jung Bo-Suk, 'Altın Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Bad Thief, Good Thief" dizisi ile Seo Yi Sook layık görüldü.

Hafta içi her gün dizi kuşağı kategorisinde 'Altın Erkek Oyuncu Ödülü'ne "Golden Punch" dizisi ile Ahn Nae-Sang, 'Altın Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Person Who Gives Happiness" dizisi ile Song Ok-Sook layık görüldü.

Hafta sonu dizi kuşağı kategorisinde 'Altın Erkek Oyuncu Ödülü'ne "Missing 9" dizisi ile Oh Jung-Se, 'Altın Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Ruler: Master of the Mask" dizisi ile Kim Sun-Kyung ve "Radiant Office" dizisi ile Jang Shin-Young layık görüldü.

24 bölümden az dizi kategorisinde 'Altın Erkek Oyuncu Ödülü'ne "Bad Thief, Good Thief" dizisi ile Ahn Gil-Kang, 'Altın Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Father I'll Take Care of You" dizisi ile Shin Dong-Mi layık görüldü.

'Popüler Erkek Oyuncu Ödülü'ne "Ruler: Master of the Mask" dizisi ile L,'Popüler Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Ruler: Master of the Mask" dizisi ile Kim So-Hyun layık görüldü.

'En Kötü Karakter Ödülü'ne "Missing 9" dizisi ile Choi Tae-Joon, 'En Mücadeleci Karakter Ödülü'ne "Ruler: Master of the Mask" dizisi ile L,'En Komik Karakter Ödülü'ne "Missing 9" dizisi ile Jung Kyoung-Ho layık görüldü.

'Yılın Senaristti Ödülü'ne "Rebel: The Thief Who Stole People" dizisi ile Hwang Jin-Young layık görüldü.

'En İyi Çocuk Oyuncu Ödülü'ne "The King in Love" dizisi ile Nam Da-Reum ve "Rebel: The Thief Who Stole People" dizisi ile Lee Ro-Woon layık görüldü.

'En İyi Yeni Erkek Oyuncu Ödülü'ne "Two Cops" dizisi ile Kim Sun-Ho ve "Rebel: The Thief Who Stole People" dizisi ile Kim Jung-Hyun,'En İyi Yeni Kadın Oyuncu Ödülü'ne "Bad Thief, Good Thief" dizisi ile Seohyun ve "Missing 9" dizisi ile Lee Sun-Bin layık görüldü.

Ayrıca ödül töreninde kpop grupları özel performanslarını sergilediler.

Kırmızı halıdan görüntüler:

Kazananları tebrik ediyoruz.

 

Kaynakları: (1), (2), (3)