Radiant Office

Puanı: 4,6/5  Oy Sayısı: 8
  Rüzgar Esintisi tarafından

 

Adı: Radiant Office | 자체발광 오피스
Tür: Dram, Romantik, Komedi
Yönetmen: Jung Ji-In
Senarist: Jung Hwe-Hyun
Yapımcı: Han Hee, Yoo Hyun-Joong
Yayıncı: MBC, Netflix
imdb: 7.2
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Yayın Tarihi: 15 Mart 2017 - 4 Mayıs 2017
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Eun Ho-Won
Seo Woo-Jin
Do Ki-Taek
Seo Hyun
Jang Kang-Ho
Ha Ji-Na

 

Diğer Oyuncuları:

Kwon Hae-Hyo / Park Sang-Man
Kim Byung-Choon / Heo Goo-Dong
Jang Shin-Young / Jo Suk-Kyung
Oh Dae-Hwan / Lee Yong-Jae
Lee Yoon-Sang / Han Jung-Tae
Park Se-Wan / Lee Kkoti-Bi
Kim Hee-Chan / Oh Jae
Choi Beom-Ho / Seo Tae-Woo
Kim Yoo-Mi / Lee Hyo-Ri
Feeldog / Eun Ho-Jae
Lee Sang-Sook / Kang-Ho'nun annesi
Choi Yong-Min / Woo-Jin'in babası
Jung Hyun-Suk / veteriner
Kim Hye-Yoon / öğrenci
Han Yeo-Wool
Yoo Pil-Ran
Lee Chang
Ok Joo-Ri
Song Young-Jae
Song Min-Kyung
Kim Sung-Hyun
Shin-Dong-Mi / Suk-Kyung'un eski kocasının nişanlısı (konuk oyuncu)
Hyun Woo / Kang Tae-Yang (konuk oyuncu)

 

Konusu:

Dizi, intihara teşebbüs eden bir kadının (Ko Ah-Sung) ölümcül bir hastalığa yakalandığını ve fazla zamanı kalmadığını öğrendikten sonra hayata başka bir bakış açısıyla bakmaya başlamasını konu almaktadır.

 

Karakterleri:

Ko Ah-Sung dizide Eun Ho-Won karakterini canlandırmaktadır. Ho-Won uzun zamandır iş aramasına rağmen bir türlü herhangi bir işe girememiştir ve canına tak etmiştir. Bu yüzden Han Nehri’nden atlayarak kendini öldürmeye çalışır. Ancak kurtarılır ve acil servise kaldırılır. Burada, ölümcül bir hastalığa yakalandığı ve sadece birkaç aylık ömrü kaldığını öğrenir. Bunun üzerine 180 derece değişen Ho-Won bir mobilya şirketinde kendisine sözleşmeli bir ofis çalışanı olarak iş dahi bulur.

Ha Seok-Jin dizide Eun Ho-Won (Ko Ah-Sung) ile aynı mobilya şirketinde pazarlama şefi olarak Seo Woo-Jin karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri soğukkanlı biri olduğu kadar da tam bir iş koliktir. Yurtdışında eğitim almıştır. Sonuç odaklı birisidir ve Ho-Won’a zor zamanlar yaşatır.

Lee Dong-Hwi dizide Eun Ho-Won (Ko Ah-Sung) ile aynı mobilya şirketinde sözleşmeli bir çalışan olan Do Ki-Taek karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri fakir bir aileden gelmektedir ve aşkın her şey olduğuna inanan umutsuz bir romantiktir. O, Ho-Won’un parlayan zırhlı şövalyesi olmak istemektedir.

Kim Dong-Wook dizide bir doktor olan Seo Hyun karakterini canlandırmaktadır. O, zengin bir aileden gelmektedir ve Eun Ho-Won’un (Ko Ah-Sung) çalıştığı mobilya şirketinin sahibinin ikinci oğludur. Onun karakterinin gerçekten nazik veya gerçekten soğuk birisi olup olmadığını söylemek imkânsızdır. O, Ho-Won’u 'daddy long legs' (‘Uzun Bacaklı Baba’ adlı TRT’de de yayımlanan Japon yapımı animeye itaf) gibi desteklemeye başlar.

Lee Ho-Won dizide Hwi dizide Eun Ho-Won (Ko Ah-Sung) ile aynı mobilya şirketinde sözleşmeli bir çalışan olan Jang Kang-Ho karakterini canlandırmaktadır. O, zengin bir aileden gelmektedir ve oldukça ağırkanlı birisidir ve iş görüşmelerinde başarısız birisidir.

Kim Hee-Chan dizide Eun Ho-Won (Ko Ah-Sung) ile aynı mobilya şirketinde tam zamanlı bir çalışan olarak yeni işe alınan Oh Jae karakterini canlandırmaktadır.

 

Not: Dizinin senaryosu 2016 MBC Dizi Senaryo Ödülleri'nde Mükemmellik Ödülü'nü almıştır.

 

Resmi Web Sitesi (MBC): www.imbc.com/broad/tv/drama/joffi...
Resmi Web Sitesi (Netflix): www.netflix.com/tr/title/81042458

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5)

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

GÜNÜN DİZİ ÖNERİSİ

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben maria. Bugün sizlere önerdiğim dizi, dram-medikal "Hospital Playlist". Dizide üniversitede tanışan ve şimdiye kadar dost kalan doktorlar arasındaki ilişkiyi ve dostluğu anlatıyor. Bakalım dostlukları ne kadar iyi ve neler oluyor izlerken çok eğlendim umarım sizde çok eğlenirsiniz. Herkese iyi seyirler. Görüşmek üzere...
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…