Park Hae-Jin’in "Four Men" Dizisinin Çekimlerine Katılmadığı Açıklandı

21 Kasım’da, endüstriden bazı kaynaklar, Park Hae-Jin’in 1 Kasım’dan beri "Four Men" dizisinin çekimlerine katılmadığını bildirdi.

Dizi, annesinin gizemli ölümünü araştıran bir adamın (Park Hae-Jin) etrafında dönmektedir. Araştırması sırasında kendisine tıpa tıp benzeyen üç kişi ile karşılaşır ve kendini bir komplonun içinde bulur.

Başlangıçta, başrol karakterleri Park Hae-Jin ve Nana canlandıracaktı. Ancak dizinin yapım personelinin yanı sıra dizinin oyuncuları ile yapım şirketi arasında sorunlar çıktı. Nana dizinin kadrosundan ayrıldı ve yerine Lee Si-A kadroya katıldı.

İlgili Haber: Lee Si-A "Four Men" Dizisinde Nana’nın Yerine Rol Alacak

Yapım şirketinin, yapım personeli ile arasında çıkan sorunlar nedeni ile dizinin çekimleri Mayıs ayında durulmuştu. Yeni bir yönetmenle tekrar düzenlemeler yapıldıktan sonra dizinin çekimlerine 31 Ağustos’ta yeniden başlanmıştı.  

İlgili Haber: Yapım Şirketi Ekipmana ve Personele Ücret Ödenmediği İçin "Four Men"in Çekimleri Durduruldu
İlgili Haber: Yeni Yönetmeni ile "Four Men" Dizisinin Çekimlerine Yeniden Başlanacak

Park Hae-Jin’in temsilcilerine göre, dizinin yapım şirketi Victory Contents, 31 Ekim’e kadar dizi çekimlerini bitirecekti. Ancak yönetmen bu süre zarfında dizi çekimlerini bitiremedi.

Çıkan haberler üzerine Victory Contents, 21 Kasım’da, şu şekilde bir resmi açıklamada bulundu: "Önceden yapımı tamamlanmış bir dizi olması planlanan dizinin başrol oyuncusu, bizimle olan bütün iletişimini kesti. Yönetmenin ve yapım personelin yanı sıra diğer oyuncular bugün bile çekim için hazırlanıyor. Ancak yapım, başrol oyuncunun olmayışından dolayı ertelendi. Kasım ayının başından bu yana oyuncunun ajansı ile hiçbir bağlantı kuramadık. Bu iletişim eksikliği, oyuncunun ajansının sorumluluğundadır. Aramızdaki iletişim eksikliğinin, ilişkilerden sorumlu olan Bay Hwang’tan kaynaklandığına inanmaktayız."

Açıklamaya göre, Victory Contents ve Mountain Movement Story (Park Hae-Jin’in ajansı Mountain Movement’te bağlı bir şirkettir) arasında ortak yapım sözleşmesi imzaladı. Ancak Ocak ayında, Mountain Movement Story, ortak yapım sözleşmesini sona erdirdi. Böylece, Victory Contents dizinin tek yapım şirketi haline geldi. Victory Contents, "Mountain Movement Story’in CEO’su Bay Hwang’ın yapıma müdahale etme hakkı ve yetkisi yoktur." dedi.

Açıklamada, Bay Hwang’a karşı birçok suçlamada bulunuldu. Yapım süresince yasal otorite olmadan hareket etmekle, hiçbir görüşmede bulunmaksızın yeni bir senarist almakla, Nana’nın yerini alacak oyuncuyu belirme sürecine karışmakla, yeni kurulacak olan ortak yapım anlaşmasını bozmakla ve dizinin yapım şirketinin, Victory Contents yerine Mountain Movement Story’miş gibi medyayı yanıltmakla suçladı.

Aynı gün, Park Hae-Jin’in ajansı, Ilgan Sports’a şu şekilde konuştu: "[Oyuncunun dizinin çekimlerine katılma süresi vs. ile alakalı] Bir sözleşme imzalanmıştı. Sözleşme, 14 Mart’ta sona eriyordu, ancak yönetmen değişince, 30 Mayıs’a kadar kalmaya [oyuncunun dizi çekimlerine katılmaya devam etmesi] karar verdik. 30 Mayıs daha gelmeden, 14 Ağustos’a kadar sürecek olan yeni bir sözleşme imzaladık. Bunu iyi bir niyetle yaptık. Ancak 31 Ekim son sınırdı. İmzaladığımız sözleşmeye göre bu bir 'iletişim eksikliği' değil. Ekim ayında yasal bir temsilci tuttuk ve artık onlar bu işten sorumludurlar. İletişim kanallarımız her zaman açık. Bu yüzden, lütfen 'bizim onlarla iletişim kurmayı reddettiğimiz' gibi karalamaları durdurun."

Park Hae-Jin’in ajansının yaptığı bu açıklamadan sonra, Victory Contents aynı gün içerisinde Ilgan Sports’a şu şekilde konuştu: "Daha önce yayımladığımız resmi açıklamadan dolayı yaşanan yanlış anlaşılmalar için özür dileriz. Park Hae-Jin’in temsilcileriyle görüştükten sonra bir anlaşmaya varmaya çalışacağız."

Park Hae-Jin’in ajansından bir kaynak ise cevaben şunları söyledi: "Biz onlarla görüşmeye hazırız."

Kaynak: (1)