Ha Ji-Won’un Ardından Jin Goo ve Park Ki-Woong da "Prometheus" Dizisinin Kadrosundan Ayrıldı

"Prometheus" dizisinin yapımı belirsiz bir ana kadrosu ile zora girmiş görünüyor.

27 Kasım’da, Jin Goo’nun ajansı BH Entertainment, oyuncunun dizinin kadrosundan ayrıldığını doğruladı.

Jin Goo ile başrolleri paylaşacak olan oyuncu Ha Ji-Won’un geçtiğimiz Ekim ayında dizinin kadrosundan ayrıldığı doğrulanmıştı. Ha Ji-Won’un ajansı, oyuncunun neden diziden ayrıldığı konusunda herhangi bir açıklama yapmamıştı.

İlgili Haber: Ha Ji-Won "Prometheus" Dizisinin Kadrosundan Ayrıldı

Jin Goo’nun kadrodan ayrıldığı haberlerinin ardından Ha Ji-Won ile aynı ajansın bir üyesi olan Park Ki-Woong’un da dizinin kadrosundan ayrıldığı doğrulandı.

Dahası, "Prometheus" dizisi MBC ekranlarında yayımlanması planlanılıyordu. Ancak bu plan iptal edildi ve dizinin yayın tarihi 2019 yılının sonlarına ertelendi.

MBC bu konu hakkında şunları söyledi: "Dizinin MBC ekranlarında yayımlanacağı asla doğrulanmamıştı. Bir görüşme içerisindeydik ve kanalımızda diziyi yayımlamamaya karar verdik."

MBC sözlerine, Ha Ji-Won’un dizinin kadrosundan ayrılmadan önce zaten bu kararın alındığını ekledi.

Dizi, Nükleer silah alanında uzman bir grup bilim adamının ortadan kaybolması sonrasında geçekleşen olayları konu almaktadır.

Jin Goo eğer dizinin kadrosundan ayrılmasaydı Güney Kore’de Kuzey Koreli bir sığınmacı olarak yaşayan Park Hoon karakterini canlandıracaktı. Bir zamanlar, Rusya’daki Kuzey Kore büyükelçiliğinde askeri görevli olarak çalışmaktaydı. Ancak beklenmedik bir durum ile karşılaşır ve Güney Kore’ye sığınma talebinde bulunur. Güney Kore’de bir rıhtımda günlük işçi olarak çalışmaya başlar. Bir gün, bir NIS ajanı, nükleer silah üzerinde çalışan kayıp Kuzey Koreli bilim insanlarını bulmak için birlikte çalışmayı teklif eder.

Dizinin yapım şirketi JL Media Group, ana kadroyu ve diğer oyuncuları belirlemek için seçmeler düzenleyecek.

JL Media Group, daha önce "The Princess’s Man" dizisinde çalışmıştı. Dizinin yönetmen koltuğunda ise "IRIS", "The Slave Hunters" ve "Inspiring Generation" dizilerinin yapımcılığını üstlenmişti. Ayrıca dizinin bütçesi 30 Milyar Won (yaklaşık 27.9 Milyon Dolar) ve dizi Kore’nin en büyük ölçekli yapımlarından biri olacak.

Bu dizi ile ilgili daha fazla güncelleme için bizi takip etmeye devam edin.

Kaynak: (1)