Yang Se-Jong’un "My Country" Dizisinde Rol Alacağı Kesinleşti

Yang Se-Jong, JTBC’nin "My Country" adlı yeni dizisinde erkek başrol karakteri canlandıracak.

Dizi, Goryeo Hanedanlığı'nın sonu ile Joseon Hanedanlığı'nın başlangıç döneminde, sevdiklerini tarihin girdabından korumaya çalışan üç kişi etrafında dönecek. İki yakın arkadaş olan Seo Hwi ve Nam Sun-Ho, 'benim ülkem' konusundaki görüş ayrılıkları nedeni ile kılıçlarını birbirine karşı yöneltir.

Yang Se-Jong dizide Seo Hwi karakterini canlandıracak. Onun babası, Joseon’un ilk kralına bağlı ünlü bir generaldir. Kralın adına ülkenin kuzey bölgesini fetheden sert bir generalin oğlu olarak, Seo Hwi'nin adaletsizliğe karşı asla tahammülü yoktur. Ancak aynı zamanda hayatı bir kaosa doğru sürüklense de neşesini asla kaybetmeyen birisidir.

Bu arada, oyuncu Woo Do-Hwan’a dizide Nam Sun-Ho karakterini canlandırması için teklif götürülmüştü ve oyuncunun bu teklifi olumlu bir şekilde değerlendirdiği bildirilmişti.

İlgili Haber: Woo Do-Hwan Tarihi Türündeki Yeni Bir Dizide Yang Se-Jong ile Birlikte Rol Alabilir

Dizinin yönetmen koltuğunda  "Just Between Lovers", "The Package", "Wonderful Days" ve "Nice Guy" ("The Innocent Man") dizilerinin yönetmenliğini yapmış Kim Jin-Won oturmaktadır. Dizinin senaristliğini "Inspiring Generation" ve "Master: God of Noodles" dizilerini kaleme alan Chae Seung-Dae yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün 2019 yılın ikinci yarısında yayımlanması planlanılıyor.

Kaynak: (1), (2)