Lee Min-Ho, Ünlü Senarist Kim Eun-Sook’un Yeni Dizisinde Rol Alacak

Lee Min-Ho ve Senarist Kim Eun-Sook bir kez daha bir projede beraber çalışacak.

7 Mayıs’ta, yapım şirketi Hwa&Dam Pictures, Lee Min-Ho’nun ünlü senarist Kim Eun-Sook’un kaleme aldığı "The King: Eternal Monarch" dizisinde erkek başrol karakteri canlandıracağını açıkladı.

Oyuncu Lee Min-Ho ve Senarist Kim Eun-Sook daha önce "The Heirs" dizisinde beraber çalışmışlardı.

Romantik-fantastik türündeki dizi, iki farklı paralel dünyada geçmektedir. İnsanların dünyasında serbest kalan şeytan diğer bir paralel dünyaya geçiş yapmaya çalışmaktadır. Buna karşılık olarak Kore İmparatoru Lee Gon (Lee Min-Ho) paralel dünyaya açılan kapıları kapalı tutmaya çalışır. Bir diğer paralel dünyada, Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan Dedektif Jung Tae-Eul insanların ve sevdiklerinin hayatlarını korumaya çalışır.

Lee Min-Ho, 25 Nisan’da askerden terhis oldu ve bu dizi onun terhis olduktan sonraki ilk projesi olacak.

Senarist Kim Eun-Sook daha önce, "Secret Garden", "A Gentleman's Dignity", "Descendants of the Sun", "Goblin" ve "Mr. Sunshine" dizilerini kaleme almıştır.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Secret", "Who Are You: School 2015", "Descendants of the Sun" ve "Love in the Moonlight" dizilerinin yönetmeni Baek Sang-Hoon oturmaktadır.

Bu yılın son aylarında çekimlerine başlanılacak olan dizinin ilk bölümünün 2020 yılının ilk yarısında yayımlanması planlanılıyor. Henüz dizinin hangi kanal aracılığı ile yayımlanacağı belirlenmedi.

Kaynak: (1), (2), (3)