The King: Eternal Monarch

Puanı: 4,6/5  Oy Sayısı: 458
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: The King: Eternal Monarch | 더 킹: 영원의 군주
Tür: Romantik, Fantastik
Yönetmen: Baek Sang-Hoon
Senarist: Kim Eun-Sook
Yapım Şirketi: Hwa&Dam Pictures, Studio Dragon
Yayıncı: SBS
imdb: -
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 17 Nisan 2020 – 12 Haziran 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Lee Gon
 
Jung Tae-Eul,
Luna
Jo Eun-Seob,
Jo Young
Gu Seo-Ryung
 


Diğer Oyuncuları:

Kim Kyung-Nam / Kang Shin-Jae
Lee Jung-Jin / Lee Rim
Kim Young-Ok / No Ok-Nam
Jeon Bae-Su / Jung Do-In
Seo Jung-Yeon / Song Jung-Hye
Park Won-Sang / Park Moon-Sik
Kim Yong-Ji / Myung Seung-A
Lee Hong-Nae / Seok Ho-Pil
Sojin / Jo Hae-In
Kang Hong-Suk / Michael Jang
Jeon Mu-Song / Lee Jong-In
Hwang Young-Hee / Min Hwa-Yeon
Heo Dong-Won / Dedektif Sim
An Si-Ha / Kim Hee-Joo
Song Sang-Eun / Kyeong-Ran
Choi Woo-Sung / Kim Ki-Won
Jang Hae-Min


Konusu:

Dizi, iki farklı paralel dünyada geçmektedir. İnsanların dünyasında serbest kalan şeytan diğer bir paralel dünyaya geçiş yapmaya çalışmaktadır. Buna karşılık olarak Kore İmparatoru Lee Gon (Lee Min-Ho) paralel dünyaya açılan kapıları kapalı tutmaya çalışır. Bir diğer paralel dünyada, Güney Kore Cumhuriyeti’nde yaşayan Dedektif Jung Tae-Eul (Kim Go-Eun) insanların ve sevdiklerinin hayatlarını korumaya çalışır.


Karakterleri:

Lee Min-Ho dizide Kore İmparatoru olan Lee Gon karakterini canlandırmaktadır.

Kim Go-Eun dizide Jung Tae-Eul ve Luna adlarında iki farklı karakteri canlandırmaktadır. Jung Tae-Eul, Güney Kore Cumhuriyeti’nde bir dedektiftir. Luna Kore İmparatorluğu’nda bir suçludur.

Woo Do-Hwan dizide Jo Eun-Seob ve Jo Young adlarında iki farklı karakteri canlandırmaktadır. Jo Eun-Seob karakteri, Güney Kore Cumhuriyeti’nde, sıradan bir kamu hizmeti çalışanıdır. Jo Young karakteri, Kore İmparatorluğu’nda, İmparator Lee Gon'un (Lee Min-Ho) korumasıdır.

Jung Eun-Chae dizide Kore İmparatorluğu’nda, monarşinin en genç kadın Başbakanı olan Gu Seo-Ryung karakteri canlandırmaktadır. Başarı odaklı birisidir ve başarıya ulaşmak için yapamayacağı bir şey yoktur. Lee Gon (Lee Min-Ho) ve Jung Tae-Eul’un (Kim Go-Eun) arasındaki gerilimi artırmakta ve Lee Gon’un hedefini belirlemesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Kim Kyung-Nam dizide Güney Kore Cumhuriyeti’nde bir dedektif olan Kang Shin-Jae karakteri canlandırmaktadır. Dedektif Jung Tae-Eul (Kim Go-Eun) ile birlikte çalışmaktadır. Babası küçük bir işletmeyi yürütürken zimmete para geçirdiği için tutuklanır. O zamandan bu yana başka biri olarak yaşamaya başlar. Devamlı gördüğü kâbuslar nedeniyle acı içinde yaşamaktadır.


Not:

1 – SBS’in Cuma & Cumartesi  dizi kuşağında bu diziden önce "Hyena" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "Backstreet Rookie" yayımlanacaktır.

 

Resmi Web Sitesi: programs.sbs.co.kr/drama/theking

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7)





Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Kore Filmleri izle
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

VİDEOLAR

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…