Temmuz Ayında Yayınlanacak Kore Dizileri


TEMMUZ AYINDA YAYINLANACAK KORE DİZİLERİ
  

1. THE WITCH'S DINNER 


Bölüm Sayısı: 8
Kanal: TVING/ tvN
Yayınlanma Tarihi: 16 Temmuz 2021


Konu:
 

Dizi, müşterilerin ruhları karşılığında dilekleri yerine getiren ve yiyecekler satan bir cadı restoranı hakkında karanlık bir drama olacak. Drama kendi ruhları pahasına da olsa kişisel isteklerinin yerine getirilmesi için çaresizce restorana gelen insanların hikayeleri etrafında dönecek.


Song Ji-Hyo  dizide restoranın sahibi ve gizemli 'ruh yemeği' yapan cadı Jo Hee Ra'yı canlandıracak. 20'li yaşlarında yaşadığı trajik bir olay sonrasında büyücüye dönüşmek zorunda kalan Hee Ra, bir cadı olarak çok uzun yıllardır yaşamaktadır. Öyle ki yılları saymayı çoktan bırakmıştır. İnsanlar onun hakkında adı dışında hiçbir şey bilmemektedir. Soğuk bir kişiliğe ve çarpıcı bir görünüme sahiptir. Şu anda Jin adında bir kadınla birlikte büyülü bir restoran işletmektedir.

Nam Ji-Hyun ise bir cadıyla anlaşma yapmanın bedelini ödemek için restoranda çalışan Jin'i oynayacak. 28 yaşında sıradan biri olan Jung Jin iyi bir hayata sahipken erkek arkadaşı onu terk eder ve işinden kovulur. Daha sonra annesi ile bir restoran açmaya karar verir. Ancak çok geçmeden restoran iflas eder ve annesi kırsala taşınır. Yalnız kalan Jung Jin, restoranını kiralamak isteyen Jo Hee-Ra (Song Ji-Hyo) ile karşılaşır. İlk başlarda Jo Hee-Ra’ya şüpheci bir şekilde yaklaşsa da kısa süre sonra birlikte çalışmaya başlarlar ve restoran popüler bir hale gelir.  

 
 

 
Editör Notu: Dizinin verdiği havayı ve konusunu çok beğendim. Fragman ve afişler de oldukça ilgi çekici. Ancak Song Ji-Hyo’nun oyunculuğu konusunda pek emin olamadım. Daha önce birçok dizisini izledim ve bence fantastik diziler pek ona göre değil. Ancak bu sefer karakteri daha sert ve katı biri gibi. Bu yüzden bir şans vermeyi düşünüyorum.
 

2. THE DEVİL JUDGE  


Bölüm Sayısı:  16
Kanal:
 tvN

Yayınlanma Tarihi: 3 Temmuz 2021
 

Konu:
 

Dizi, mahkemeyi realite şovuna dönüştüren bir başyargıç (Ji Sung ) ile o başyargıcın gerçek benliğini ortaya çıkarmaya çalışan genç bir yargıcın (Jinyoung) arasındaki umutsuz rekabeti konu alıyor. 

Ji Sung dizide baş yargıç olan Kang Yo-Han karakterini canlandıracak. Trajik bir geçmişe sahip olan bir chaebol ailesinin varisidir. Ancak gerçek benliğini herkesten gizlemektedir. Aslında dünyada bir adaletin olmadığına inanmaktadır. Bu yüzden her şeyi bir oyun olarak görmektedir. Gizli hedeflerine ulaşırken, bir televizyon kanalında yayımlanan mahkeme duruşmaları sırasında suçluları cezalandıran harika bir gösteri yapar ve böylece mahkemeyi kendi çarpık gerçeklik şovuna dönüştürür.

Jinyoung dizide yardımcı bir yargıç olan Kim Ga-On karakterini canlandırmaktadır. Başyargıç Kang Yo-Han’ın (Ji Sung) gerekçelerini sorgulamaya başlar ve böylece aralarında gizemli bir oyun başlar.

Park Gyu-Young dizide Kim Ga-On’un (Jinyoung) anaokulundan beri yakın arkadaşı olan dedektif Yoon Soo-Hyun karakterini canlandırırken, Kim Min Jung Kang Yo Han'ın düşmanı ve sosyal sorumluluk vakfının yönetici direktörü Jung Sun Ah olarak rol alıyor.

 
 

 
EDİTOR NOTU: Kadroyu çok iyi buldum. Zaten Ji Sung’un oyunculuğuna laf etmek yapabileceğim en son şey olur. Jinyoung’un da çok genç olmasına rağmen harika oyunculuk yeteneklerine sahip olduğunu düşünüyorum. Onun dışında dizinin geçtiği evren distopik bir yer gibi. Emin olamadım ama bu yönden ilgimi çekti. Ayrıca fragmanlar ve konu çok merak uyandırıcı duruyor bence. Siz ne düşünüyorsunuz?
 

3. RED SHOES  

 

Bölüm Sayısı: 100
Kanal: 
KBS2 TV

Yayınlanma Tarihi: 5 TEMMUZ 2021
 

Konu:
 

Red Shoes dizisi, aşk ve başarı arzusu içinde babasını ve hasta kardeşini terk eden kalpsiz annesinden intikam almak için güçlü bir arzu duyan bir kız olan Kim Zem-ma'nın (So Yi Hyun ) etrafında dönüyor. Hee-Kyung (Choi Myoung-Gil) evlidir. Zem-Ma (So Yi Hyun) adında bir kızı ve hasta bir oğlu vardır. Hee-Kyung (Choi Myoung-Gil) ilk aşkıyla karşılaşır ona karşı hislerinin devam ettiğini hissetmesi sonucunda ilk aşkı için ailesini terk etmeye karar verir. Annesin onu terk etmesi üzerine, Zem-Ma (So Yi Hyun) zor zamanlar geçirir. Daha sonra babasının aniden ölümü Zen-Ma'yı (So Yi Hyun) şüphelendirir. Babasının ölümünün ardındaki gerçeği ararken, annesinden intikam almaya karar verir.

 

 
EDİTOR NOTU: Konusu çok hoşuma gitmişti, ta ki bölüm sayısını görene kadar. Daha önce bu kadar uzun soluklu bir Kore dizisi izlemedim. Ancak son zamanlarda Kore’nin kaos dizilerinin oldukça bağımlılık yaptığını fark ettim. Siz daha önce bu kadar uzun soluklu bir Kore dizisi izlediniz mi?
 

 4. POLICE ACADEMY

  
Bölüm Sayısı: 16
Kanal: KBS2
Yayınlanma Tarihi: 26 Temmuz 2021
 
Konu:
 

Dizi, suçluları yakalama konusunda azimli bir dedektif ve zekasını her şeyi çözmek için kullanan eski bir hacker hakkında olacak. Bir profesör ve bir öğrenci olarak Polis Üniversitesi’nde buluşan ikili, bir vakayı birlikte araştırmak için işbirliği yapar. 

 

Yoo Dong Man, şiddet suçları dedektifi ve siber soruşturma ekibinin bir üyesi olarak çeşitli bölümlerde 20 yıllık deneyime sahip Polis Üniversitesi profesörüdür. 

 

Kang Sun Ho, Polis Üniversitesi'nde birinci sınıf öğrencisi olan eski bir bilgisayar korsanıdır. 

 

Oh Kang Hee, Polis memuru hayalini gerçekleştirebilmek için hiç yorulmadan çalışan birinci sınıf öğrencisidir. Başkalarının bilmediği bir acıya sahip olmasına rağmen güçlü duruşunu bozmayan rekabetçi birisidir. Sağlam bir kişiliği vardır ve özüne karşı dürüsttür. Zamanla Kang Sun Ho ile aralarında bir ilişki gelişir.

 
 


EDİTÖR NOTU: Dizinin konusu çok ilgimi çekmese bile Krystal’i izlemek istiyorum. Normalde oyunculuğunu çok donuk buluyorum ama en son yayınlanan Sweet and Sour filminde izlediğim kadarıyla oyunculuğunu oldukça geliştirmiş. Ayrıca bu dizi içinde çok uygun olduğunu düşünüyorum. Henüz fragmanlar yayınlanmadı ve şu anda dizinin çekimleri askıya alındı. Bu yüzden en iyi seçenek beklemek gibi…
 

 5. BLUE BIRTHDAY


Bölüm Sayısı: 10
Kanal: Naver
Yayınlanma Tarihi: 23 Temmuz 2021


Konu:
Dizi, ana karakterin 10 yıl önce doğum gününde ölen ilk aşkının bıraktığı gizemli fotoğraflar aracılığıyla geçmişi yeniden ziyaret etmesini konu alan bir romantik drama olacak. 10 yıl önce ilk aşkını kaybeden Oh Ha Rin, erkek arkadaşı Seo Jun'a doğum gününde itirafta bulunmaya karar verir ama onu intihar etmiş bir şekilde, birlikte mutlu anılar biriktirdikleri fotoğraf stüdyosunda ölü bulur. Şu anda bir evcil dükkanında çalışıyor olan Ha Rin olayın 10. Yıldönümünde, ilk aşkının geride bıraktığı bazı fotoğrafları bulmasıyla 28 yaşından 18 yaşına geri döner.
 
 
EDİTÖR NOTU: Dizinin konusundan hüzün akıyor. İçim parçalandı okurken. İlk aşkını doğum gününde ölü bulmakta ne demek? Ama Yeri'yi sevdiğim için benden kaçmaz. Muhakkak izleyeceğim. Zaten okul konulu dizileri de çok severim. Yeri'nin en son yer aldığı filminden sonra, herhangi bir dizide yer aldığı ilk oyunculuk deneyimi olacak. Ama yine de iyi iş çıkaracağını düşünüyorum. Siz izlemeyi düşünüyor musunuz?
 
6.KINGDOM: ASHIN of THE NORTH

 

Bölüm Sayısı: 1 / FİLM
Kanal:
 NETFLİX
Yayınlanma Tarihi: 23 Temmuz 2021


Konu:
Kingdom: Ashin of the North , Ashin'in hikayesini ve büyük trajedinin nasıl başlayıp Joseon hanedanlığını nasıl yuttuğunu anlatacak. Bu özel bölüm ile Joseon'u vuran vebanın kökeni nihayet ortaya çıkacak. Jun Ji-Hyun'un canlandırdığı Ashin karakterine odaklanan Netflix drama dizisi "Kingdom 2"nin bir yan bölümü olarak karşımıza çıkacak.


Kingdom’u izlemedim ancak izleme listemde yer alıyor. Bu film devam filmi olmasaydı muhakkak izlerdim çünkü Jun Ji-Hyun’u çok beğeniyorum. Ama diziyi izlememiş olmam filmi izlemeyeceğim anlamına da gelmiyor tabii ?


 Siz hangilerini izlemeyi düşünüyorsunuz?

 
Not: POLICE ACADEMY dizisi, virüs nedeniyle yaşanan bazı aksaklıklar dolayısıyla 9 Ağustos'ta yayınlanacak.