2021 Yılının İkinci Yarısında SBS'de Yayınlanacak Diziler

1) RED SKYYayın Tarihi: 9 Ağustos 2021 - 28 Eylül 2021  
Tür: Dram, Romantik, Tarih, Fantastik/Bilim Kurgu
Bölüm Sayısı: 
16

Joseon döneminde geçen dizide, Hong Cheon Ki (Kim You-Jung)  resim yeteneği gibi bir dehaya sahip kadın bir ressamdır. Güzel bir görünüme ve parlak bir kişiliğe sahip Hong Cheon Ki, Dohwaseo'nun (Kore Kraliyet Resim Akademisi) ilk kadın ressamı olarak seçilir. Onun için resim her şey demektir. Bir gün Ha Ram  (Ahn Hyo-Seop)  ile tanışır. Ha Ram, astronomi, coğrafya, kehanet sanatı ve meteorolojiden sorumlu bir ofis olan Seowoongwan'da memurdur. Küçükken geçirdiği bir kaza sonrasında görme yetisini kaybetmiştir. Kader onları bir araya getirmeye devam ederken Ha Ram'ın kör olmasına aldırmayan Hong Cheon Ki ona aşık olur. Ha Ram ise kendini onu beklerken bulur ve aralarında romantik bir ilişki başlar.


2) ON THE WOMAN

Yayın Tarihi: 17 Eylül 2021 - 6 Kasım 2021
Tür: Komedi, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 
16

One the Woman dizisinde Jo Yeon-ju (Honey Lee) bir savcı ve gangster çete lideri Seopyeong Nammun grubunun tek kızıdır. Kendisine tıpatıp benzeyen bir şüpheliyi kovalarken gizemli bir araba kazası geçirir. Komadan uyandığında hayatı birden bire garipleşen Jo Yeon-ju (Honey Lee), iş dünyasının ilk 20'sinde yer alan chaebol ailesinin kızı Kang Mi-Na (Honey Lee) ile yer değişir. Kang Mi-Na (Honey Lee) istemediği bir evliliğin ardından Kore'nin önde gelen gruplarından BK Group'un gelinidir. Han Seung Woo (Lee Sang Yoon) ise ilk aşkına halen saf hisler taşıyan chaebol ailesinin oğludur. Miras mücadelesi ile uğraşırken paranın ve gücün gerçek yüzünü gördükten sonra Kore'den ayrılmış olsa da, babasının onursuz ölümünün ardındaki gerçeği bulmak için geri döner. Bu süreçte ilk aşkıyla yeniden tanışır ve kendi hakkı için mücadele eder. 

3) THOSE WHO READ HEARTS OF EVIL 

Yayın Tarihi: 25 Ekim 2021 - 14 Aralık 2021
Tür: Gizem, Gerilim
Bölüm Sayısı: 16

Those Who Read Hearts of Evil 
dizisi, 'Profil Oluşturma' ifadesinin ilginç hale geldiği ve psikopatlar hakkında hiçbir fikrin olmadığı zamanlarda, kötülüğün zirvesinde olan seri katillerin zihinlerini okumak için mücadele eden profil uzmanlarını konu alıyor. İnsanların zihinlerine yakından bakabilen ve ceza davalarında herkesin yapabileceğinden daha derine inebilen suç profili uzmanı Song Ha-Young (Kim Nam Gil), seri katillerin profillerini çıkarmaya çalışır. Gerilim konulu bu dizi gerçek bir hikayeye dayanmaktadır.


4) NOW, WE ARE BREAKING UPYayın Tarihi: 12 Kasım 2021 - 1 Ocak 2022
Tür: Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 16

Duygusal aşk ve ayrılık hikayeleri etrafında ilerleyecek dizide Song Hye-Kyo, modaya önem veren zeki bir realist kadın olan Ha Young Eun karakterini canlandıracak. Bir moda markasının tasarım ekibinin yöneticisi olarak çalışmaktadır. Jang Ki-Yong ise görünüşü ve zekası ile herkesi kendine hayran bırakan Yoon Jae Guk karakterini canlandıracak. Oldukça zengin olan Yoon Jae Guk popüler bir serbest fotoğrafçıdır.

5) USE THAT YEAR


Yayın Tarihi: 6 Aralık 2021 - 25 Ocak 2022
Tür:  Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 16

Dizi, ayrılan bir çiftin karmaşık duygularını konu almaktadır. ‘Birlikteliğimiz berbattı, bir daha asla görüşmeyelim’ diyerek ayrılan bu çift, 10 yıl önce, sevgiliyken lisede çektikleri belgesel ile bir anda popüler olurlar. Bir kez daha zorla kamera karşısında bir araya gelmek zorunda kalırlar.
Choi Woo-Sik dizide olgunlaşmamış özgür bir ruha sahip olan Choi Woong karakterini canlandırmaktadır. Hayatında ilk kez istediği bir şey olunca tüm samimiyetini gözler önüne serer. Kim Da-Mi dizide lise yıllarındayken okulun 1 numarası olmak isteyen Kook Yeon-Soo karakterini canlandırmaktadır. Şimdi, hayatını kalbindeki yara ile zorluklar içinde yaşarken gerçeğe uyum sağlayan bir yetişkin olmaya çalışmaktadır.


Siz hangi dizilerin yayınlanmasını bekliyorsunuz?