Ağustos Ayında Yayınlanacak Kore Dizileri


AĞUSTOS AYINDA YAYINLANACAK KORE DİZİLERİ


1) RED SKYTür: Dram, Romantik, Tarih, Fantastik/Bilim Kurgu
Bölüm Sayısı: 16 
Kanal: SBS 
Yayınlanma Tarihi: 
30 Ağustos 2021 - 19 Ekim 2021 

Red Sky Konusu:

Dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde, yetenekli olan bir ressam (Kim You-Jung) ile görme engelli olmasına karşın yıldızları okuyabilen bir astroloğun (Ahn Hyo-Seop) arasındaki romantik ilişkiyi konu almaktadır.

Red Sky Oyuncuları:
Kim You-Jung dizide bir ressam olan Hong Chun-Gi karakterini canlandırmaktadır. Resim çizme konusunda dahi denecek kadar yetenekli birisidir. Dohwaseo'nun (Kore Kraliyet Resim Akademisi) ilk kadın ressamı olarak seçilmiştir. Resim onun için her şey demektir. Güzel bir görünüme ve parlak bir kişiliğe sahiptir.

Ahn Hyo-Seop dizide Seowoongwan’da memur olarak çalışan Ha-Ram karakterini canlandırmaktadır. Seowoongwan’da astronomi, coğrafya, kehanet sanatı, meteorolojiden sorumlu bir ofiste görev almaktadır. Gençken geçirdiği bir kaza sonrasında görme yetisini kaybeder olur. Ancak buna rağmen yıldızları okuyabilmektedir.

Gong Myung dizide Prens Anpyeong karakterini canlandırmaktadır. Özgür ruhlu bir romantik gibi görünmesine karşın derin yalnızlığını herkesten saklamaktadır.

Kwak Si-Yang dizide ne pahasına olursa olsun kral olmayı kafasına koymuş olan Prens Soo-Yang karakterini canlandırmaktadır. Bu amacı doğrultusunda oldukça zalim ve hırslı birisidir.


2) THE ROAD: TRAGEDY of ONETür: Dram, Gizem
Bölüm Sayısı: 16 
Kanal: SBS 
Yayınlanma Tarihi: 4 Ağustos 2021 - 23 Eylül 2021


The Road: Tragedy of One Konusu:
Dizi, sadece Kore’nin en zenginlerinin yaşadığı 'Royal the Hill' sakinlerinin sırlarını, arzularını ve işledikleri suçları konu almaktadır.

The Road: Tragedy of One Oyuncuları:
Ji Jin-Hee dizide popüler ve saygın bir sunucu olan Baek Soo-Hyun karakterini canlandırmaktadır. Güçlü inançları olan bir gazeteci olarak tanınmaktadır. İzleyiciler onun kamera karşısında söylediği her şeyin doğruluğuna güvenmektedir. Ancak halka gösterdiği yüzünün tam tersi bir kişiliğe sahiptir. Soğuk kalpli birisidir. Bir şey istediğinde, ne olursa olsun onu alır. İstediğini elde etmek için her türlü yolu kullanmaktan çekinmez. Seo Eun-Soo (Yoon Se-Ah) ile evli ve çocukları var.

Yoon Se-Ah dizide popüler bir minyatür sanatçısı olan Seo Eun-Soo karakterini canlandırmaktadır. Jegang Group başkanının kızıdır. Babası, siyasi ve ekonomik dünyalarda ağır bir etkiye sahip olacak kadar güçlü birisidir. Her şeyden önce ilk ailesi ve onuru gelmektedir. Bir gün, bir olay yaşanır ve ailesini korumak için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır.

Kim Hye-Eun dizide bir yayın istasyonunda spiker olarak çalışan Cha Seo-Young karakterini canlandırmaktadır. Prestijli bir işe, örnek bir eğitim geçmişine ve güzel bir görünüme dahil her şeye sahiptir. Ancak sahip olduklarıyla yetinmeyi bilmeyen birisidir.


3) POLICE UNIVERSITY
Tür: Komedi, Romantik, Gençlik, Dram
Bölüm Sayısı: 16 
Kanal: KBS2 
Yayınlanma Tarihi: 9 Ağustos 2021 - 28 Eylül 2021 


Police University Konusu:
Police University dizisinde, eski bir dedektif olan Yoo Dong-Man (Cha Tae-Hyun),şiddet suçları ve siber suçlar da dahil olmak üzere çeşitli bölümlerde 20 yıllık deneyime sahip bir Polis Üniversitesi profesörüdür. Yoo Dong-Man (Cha Tae-Hyun), beynini çok iyi kullanabilen bir hacker olan birinci sınıf öğrencisi öğrencisi Kang Sun-Ho (Jin Young) ve hiçbir sır veya kin taşımayan birinci sınıf öğrencisi Oh Kang Hee (Krystal Jung) ile birlikte suçluları tüm güçleriyle yakalamak için ortak bir soruşturma ekibi oluştururlar.

Police University Oyuncuları:
Cha Tae-Hyun' un canlandırdığı Yoo Dong Man karakteri , şiddet suçları dedektifi ve siber soruşturma ekibinin bir üyesi olarak çeşitli bölümlerde 20 yıllık deneyime sahip Polis Üniversitesi profesörüdür. 
 
Jin Young, Polis Üniversitesi'nde birinci sınıf öğrencisi olan eski bir bilgisayar korsanı Kang Sun Ho karakterini canlandırıyor.

Krystal Jung, Oh Kang Hee karakterini canlandırıyor . Oh Kang Hee, polis memuru hayalini gerçekleştirebilmek için hiç yorulmadan çalışan birinci sınıf öğrencisidir. Başkalarının bilmediği bir acıya sahip olmasına rağmen güçlü duruşunu bozmayan rekabetçi birisidir. Sağlam bir kişiliği vardır ve özüne karşı dürüsttür. Zamanla Kang Sun Ho ile aralarında bir ilişki gelişir. 
 

4) SECOND HUSBANDTür: Romantik, Dram, Melodram
Bölüm Sayısı: 120
Kanal: MBC
Yayınlanma Tarihi: 9 Ağu 2021 - 21 Ocak 2022 


Second Husband Konusu:
"Second Husband" dizisinde, Bong Seon-hwa (Uhm Hyun-kyung) kötü ve talihsiz bir çocukluk geçiren ama her zaman pozitif kişiliği sayesinde hayatta hep dik durmuş bir kadındır. Aynı mahallede büyüdüğü çocukluk arkadaşı Moon Sang-hyeok (Han Ki-woong) ile uzun süre bir ilişki içindedir. Durdurulamaz bir arzunun yol açtığı bir trajedi nedeniyle ailesini haksız yere kaybedince, kaderi ve aşkı karıştırarak intikam yemini eder. 

Second Husband Oyuncuları:
Uhm Hyun-kyung, pozitif bir kişiliğe sahip ,ancak zorlayıcı koşullar nedeniyle intikam sözü veren Bong Seon-hwa karakterini canlandırıyor. Moon Sang-hyeok ile uzun bir aşk ilişkisinden sonra bir çocuğu olur, ancak ihaneti nedeniyle çocuğu kaybeder ve cinayetle suçlanır.

Cha Seo-won, şekerleme şirketinin başkanının oğlu Yoon Jae-min'i canlandırıyor. Yoon Jae-min, şarkıcı olmak isteyen ve ailesiyle kariyeri hakkında tartışmaya sık sık giren birisidir.

Oh Seung-ah, Jae-min'in üvey kız kardeşi olan Yoon Jae-kyeong karakterini canlandırıyor. Yoon Jae-kyeong şekerleme şirketi başkanının gayri meşru çocuğudur. Hırslı bir insandır.

Han Ki-woong, Seon-hwa'nın eski sevgilisi olan Moon Sang-hyeok karakterini canlandırıyor. Moon Sang-hyeok sevgilisini ve çocuğunu hırsları için terkeden kötü kalpli bir insandır.5) HOMETOWN CHACHACHA
Tür: Romantik ,Komedi ,Melodram
Bölüm Sayısı: 16
Kanal: tvN
Yayınlanma Tarihi: 28 Ağu 2021 - 17 Ekim 2021 


Hometown ChaChaCha Konusu:
Hometown ChaChaCha, 2004 yapımı "Mr.Hong" filminden uyarlanacak olan dizide Yoon Hye-Jin (Shin Min-A) Diş hekimi olarak çalışmaktadır.
Yoon Hye (Shin Min-A) , hem mükemmel güzelliğe hem de zekaya sahip kendinden emin bir kadındır. Alışveriş yapmayı seven materyalist görünebilir, ancak sıcak bir kalbi vardır. Yaşam planı bazı olaylar yüzünden alt üst olur ve çeşitli engellerin ardından deniz kıyısındaki Gongjin köyüne taşınır. Daha sonra Gongjin köyündeki cana yakın ve yardımsever adam olan işsiz Şef Hong (Kim Seon Ho) ile tanışır. Her koşulda insanlarla ilgilenmeyi seven yerel efsane Şef Hong (Kim Seon Ho) birinin yardıma ihtiyacı varsa,ortaya çıkan ve yardım sağlayan ilk kişi olur.

Hometown ChaChaCha Oyuncuları:

Shin Min-A, Diş hekimliği yapan, hem mükemmel güzelliğe hem de zekaya sahip emin bir kadın olan Yoon Hye-Jin karakterini canlandıracaktır.

Kim Seon Ho, yerel halk tarafından Şef Hong olarak  adlandırılan Hong Doo Sik rolünü canlandıracaktır. Resmi olarak işsizdir. Birinin yardıma ihtiyacı varsa, Hong Doo Sik ortaya çıkan ve yardım sağlayan ilk kişi olur.

Lee Sang Yi, parlak bir kişiliğe sahip bir işkolik olan hit varyete şovu yönetmeni Ji Sung Hyun'u canlandıracak. 


6) FLY HIGH, BUTTERFLYTür: Dram
Bölüm Sayısı: 16
Kanal: JTBC
Yayınlanma Tarihi: 23 Ağu 2021 - 12 Ekim 2021 


Fly High, Butterfly Konusu:
Dizi, 'Fly High, Butterfly' adlı bir kuaför salonunda çalışan insanların ve onların müşterileri etrafında dönmektedir.

Fly High, Butterfly Oyuncuları:
Kim Hyang-Gi dizide 20’li yaşlarının başlarında, 'Fly High, Butterfly'da stajyer asistan olarak çalışan Gi-Bbeum karakterini canlandırmaktadır. Çok çalışmasına rağmen müşterilerle uğraşmakta zorlanmaktadır.

Choi Daniel dizide 'Fly High, Butterfly'da saç stilisti olarak çalışan Gwang-Soo karakterini canlandırmaktadır. İşini büyük bir tutku ile yapmaktadır.

Oh Yoon-Ah dizide 'Fly High, Butterfly'ın müdürü olan Michel karakterini canlandırmaktadır canlandırmaktadır.


Editör Notu: Uzun zamandır ilgimi çeken tarihi bir drama çıkmıyordu. Bu yüzden Red Sky'ın çıkmasını dört gözle bekliyordum. Yavaş yavaş tarihi dramalar gelmeye başlıyor neyse ki. Ayrıca Police University dizisini de merakla bekliyorum.

 Siz hangi dizileri izlemeyi düşünüyorsunuz?