Eylül Ayı Haftalık Güncel Reyting Listesi ( 6 -12 Eylül)


SBS'nin yeni dizisi Red Sky Pazartesi-Salı akşamlarının en iyi dizisi olarak yerini korumaya devam ediyor. Dizi yayımlandığı iki gün için yüzde 8,0 ve yüzde 9,6 aldı. Police University ise geçen haftaya göre ufak bir düşüş göstererek yüzde 6,1 ve 6,9 aldı. tvN'in yeni dizisi High Class yüzde 3,2 ile ortalama bir başlangıç yaptı. İkinci gün ise reytinglerinde hafif bir yükselme görerek yüzde 3,4 gibi ortalama bir değere ulaştı. The Road: Tragedy of One çarşamba günkü bölümü için yüzde 2,0 alırken, perşembe günü yüzde 2,9 alarak hafif bir artışla ekranlara sessizce veda etti.
 

Sevilen hit tıbbi drama Hospital Playlist 2, yavaş yavaş final bölümüne yaklaşırken reytinglerinde yükselme görerek yüzde 13,4 aldı ve dizi için gösterim tarihindeki en yüksek değeri kaydederek rekor kırdı. Popüler drama The Penthouse 3 son sezonunun son bölümüyle ekranlara veda etti. Dizi final bölümü için yüzde 19,1 alarak Cuma günü herhangi bir kanalda yayınlanan ve en çok izlenen program, hem de tüm haftanın en çok izlenen mini dizisi olarak 14 bölümlük mükemmel bir galibiyet serisini tamamladı. 3 sezonluk dizi bir buçuk yıllık yayın süresi boyunca güzel başarılara imza attı ve geniş kitlelere uzanarak halkın ilgisini ve sevgisini kazandı.


Hometown Cha-Cha-Cha dizisinin beşinci bölümü ülke çapında ortalama yüzde 10,0 reyting alarak tüm kanallarda kendi zaman diliminde ilk sırada yer aldı ve gösteri için yeni bir kişisel rekor kırdı. JTBC'nin özel draması Lost / Human Disqualification ise üçüncü bölümüyle ekranlara geldi. Ancak dizi geçen haftaya göre düşüş göstererek yüzde 3,3 değerini kaydetti. Popüler drama Revolutionary Sisters finaline yaklaşırken yüzde 29,1 gibi ortalama bir reytingle cumartesi günü herhangi bir kanalda yayınlanan en çok izlenen program olma başarısını sürdürdü.


   
 6 EYLÜL PAZARTESİ

High Class


tvN

 %3,2
 
Red Sky

 
SBS
 
%8,0

 Police University KBS2

 %6,1


7 EYLÜL SALI

 High Class


tvN

%3,4

 Red Sky


 SBS

%9,6 

 Police University


 KBS2

 %6,9 
  8 EYLÜL ÇARŞAMBA


 The Road: Tragedy of One

 tvN


 %2,0

 
   9 EYLÜL PERŞEMBE


 The Road: Tragedy of One

tvN

 % 2,9

 Hospital Playlist 2 tvN %13,4
 


   10 EYLÜL  CUMA


 The Penthouse 3

 SBS


 %19,1


  11 EYLÜL CUMARTESİ
 Revolutionary Sisters

 KBS

 %29,1

Hometown Cha-Cha-Cha

 tvN %10,0

 Lost / Human Disqualification


 JTBC

 %3,3

  12 EYLÜL  PAZAR 
 Revolutionary Sisters

 KBS

 % 32,6


 Hometown Cha-Cha-Cha 


 tvN

 % 10,3

 Lost / Human Disqualification


 JTBC

 % 2,8                   

Editör Notu: Final sezonu ile ekranlara veda eden 'The Penthouse 3' dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben ilk iki sezonu çok beğenmiş, üçüncü sezon için ise çok heyecanlıydım. Ama keşke tuttu diye bu kadar saçmalamasalardı :)

Kaynak (1)(2)(3)