Yakında Netflix'te Yayımlanacak Kore Dizi ve Filmleri

25 Eylül'de Netflix, yayın platformunun yaklaşmakta olan Kore orijinalleri için yayın planlarını paylaştığı küresel hayran etkinliği TUDUM'u düzenledi. 


1) MY NAME 


Çıkış Tarihi: 15 Ekim 2021

My Name Oyuncuları: Han So-HeePark Hee-SoonAhn Bo-Hyun 

My Name Konusu: Dizi, babasının ölümüyle ilgili gerçeği öğrenmek için bir organize suç çetesine katılan Yoon Ji-Woo’nun (Han So-Hee) etrafında dönmektedir. Yoon Ji-Woo, uyuşturucu karteli olan Dongcheonpa için çalışmaktadır. Babasının ölüm nedenini ortaya çıkarmak için Dongcheonpa’nın köstebeği olur ve polis departmanındaki uyuşturucu araştırma biriminde çalışmaya başlar 

Fragman için tıklayınız.

2) HELLBOUND


Çıkış Tarihi: 19 Kasım 2021

Hellbound Oyuncuları: Yoo Ah-InPark Jung-MinKim Hyun-JooWon Jin-ALee Re, Kim Do Yoon, Kim Shin Rok, Ryu Kyung Soo,  

Hellbound Konusu: 
Train to Busan'ın yönetmeni Yeon Sang Ho'nun yönettiği “Hellbound”, insanların korkutucu bir doğaüstü fenomenle karşı karşıya olduğu bir dünyada geçiyor : Habersiz bir şekilde ortaya çıkan ve insanları cehenneme mahkum eden cehennemden gelen elçiler. Bu ürkütücü yeni gerçekliğin neden olduğu kaosun ortasında, Jung Jin Soo'nun (Yoo Ah In) liderliğindeki yükselen bir din popülerlik kazanmaya başlarken, diğerleri umutsuzca bu garip fenomenin arkasındaki gerçeği araştırıyor. 

Hellbound”, ünlü Toronto Uluslararası Film Festivali'nde (TIFF) prömiyeri yapılan  ilk Kore dramasıydı ve burada “izlenecek bir sonraki Kore Netflix dizisi” olarak alkışlandı. Drama ayrıca 26. Busan Uluslararası Film Festivali'ne ve 65. BFI Londra Film Festivali'ne davet edildi.

Dizinin fragmanı için tıklayınız.

3) THE SEA OF SILENCE


Çıkış Tarihi: Aralık 2021

The Sea of Silence Oyuncuları: Gong YooBae Doo-NaLee Joon


The Sea of Silence Konusu: 
Dizi, gelecekte, çölleşmiş dünyayı terk eden insanların etrafında dönmektedir. Dünya çölleştiği için yiyecek ve su sıkıntısı yaşayan insanlar, terk edilmiş bir araştırma üssünden gizemli bir takım örnekler alması için özel bir ekibi Ay’a gönderir. Hikaye, Netflix serisini yöneten yönetmen Choi Hang Yong'un aynı adlı kısa filminin bir uzantısıdır ve dizi, “Mother” filmini yazan Park Eun Gyo tarafından kaleme alınmıştır. Ayrıca aktör Jung Woo Sung dizinin yapımcılığını üstlenmektedir. 

Detaylı bilgi için tıklayınız.


4) JUVENILE JUSTICE


Çıkış Tarihi: Ocak 2022

Juvenile Justice Oyuncuları: Kim Hye-SooKim Moo-YulLee Sung-Min, Lee Jung Eun  

Juvenile Justice Konusu: 
Dizi, çocuk suçlulardan nefret eden huysuz bir yargıcın yerel bir çocuk mahkemesine atanmasıyla geçen yasal bir dramadır. Daha önce bir çocuk suçu mağduru olan yargıç, gençlerin de dahil olduğu çeşitli davalarla karşı karşıya kalacak ve yetişkin olmanın gerçekten ne anlama geldiğini keşfedecektir. “Live Up to Your Name”, “Dear My Friends” ve “Life”ın yönetmeni Hong Jong Chan dramayı yönetecek ve böylece toplumun artan çocuk suçlulara karşı ihmali hakkında önemli bir mesajı halka iletecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

5) ALL OF US ARE DEAD


Çıkış Tarihi: Ocak 2022

All of Us Are Dead OyuncularıYoon Chan YoungPark Ji HooPark SolomonCho Yi HyunYoo In Soo 

All of Us Are Dead Konusu: Okullarında kapana kısılıp korkunç bir kriz durumuyla karşı karşıya kalan bir grup lise öğrencisinin hızla yayılan zombi virüsünden kaçmaya çalışmasını konu alıyor. Ayrıca dizi, sınırlı bir alanda hayatta kalabilmek için sonuna kadar savaşan insanların ruhlarının yanı sıra, karşılaştıkları korkunç durumlar karşısında ortaya çıkaracakları gizli insan doğalarını da betimleyecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

6) MORAL SENSE


Çıkış Tarihi: 
Şubat 2022

Moral Sense Oyuncuları: SeohyunLee Jun-Young 

Moral Sense Konusu:
Film, benzersiz zevklere sahip bir adam ile istemeden onun sırrını öğrenen bir kadın arasındaki alışılmadık bir aşk hikayesini anlatıyor. Ayrıca film, “Lovers of 6 Years” ve “Like for Likes” filmlerini yöneten Park Hyeon Jin tarafından yönetiliyor. 

Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kaynak (1)