"The King's Affection" Reytinglerde İlk Sırada + "Idol:The Coup" Hafif Bir Artış Yaşadı

Güncel Güney Kore Dizi Reytingleri


Nielsen Korea'ya göre, sarayda doğan ikiz kardeşlerin etrafında dönen dizi “The King's Affection” reyting savaşında liderliğini sürdürmeye devam ederek ilk sıraya oturdu. Önceki gün kişisel olarak en iyi rekorunu elde eden dizi aynı zamanda çift rakamlı reytinglere ulaşmıştı. Geçen bölümün yüzde 10'luk rekorundan hafif bir düşüş (yüzde 0,4) yaşayarak yüzde 9,6 almasına rağmen rağmen, salı geceleri artan varyete şovu rekabeti göz önüne alındığında hala etkileyici bir reyting olarak kayda geçiyor. 

JTBC'nin bir idol grubunun mücadelesini anlatan yeni dizisi “IDOL: The Coup” ilk bölümlerinden itibaren düşüş göstermeye devam ediyordu. Ancak son bölümü önceki gün aldığı yüzde 0,504'e kıyasla, bu bölümde yüzde 0,866 yükseldi. Buna rağmen müzikal drama henüz yüzde bir aralığına bile giremedi.

tvN'in  Joseon Hanedanlığı döneminde boşanmaya çalışan bir kadının ve gizli bir kraliyet müfettişinin etrafında dönen tarihi dizisi Secret Royal Inspector & Joy dizisi ise ortalama yüzde 4,249 reyting alarak geçen bölüm ki reytingine oranla düşüş gösterdi. 

İdol dizilerinin neden düşük reyting aldığı ile ilgili tartışmayı konu alan makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak  (1) (2)