Öteki Dünya Aşklarının Olduğu 6 Fantastik K-Drama

Öteki Dünya Aşklarını İçeren 6 Fantastik K-Drama

Fantastik ögeler her zaman k-drmaların ve izleyenlerin vazgeçilmezi olmuştur. Bu fantastik öge ise çoğunlukla başka bir dünyadan gelen ilahi bir varlık olarak karşımıza çıkmıştır. 'Biz farklı dünyaların insanlarıyız' adlı sözün dizilerde yer bulmuş versiyonunu izlemek ise çoğu zaman bizi mutlu etmiştir. İşte bu dizilerden 6 tanesini sizler için bir araya getirdik.

1) The Heavenly Idol

Dizi, iblis kralla savaşırken dünyaya transfer olan baş rahip Rembrary'nin etrafında dönmektedir. Bu transter sonucunda kendini popüler olmayan idol grubu Wild Animal'ın bir üyesi olan Woo Yeon-Woo'nun vücudunda bulur.

Kim Min Kyu dizide, iblis kralla savaşmak için başka bir dünyadan bu dünyaya gelen baş rahip Rembrary karakterini canlandırmaktadır. Ancak kendini küçük bir yatakhanede, Woo Yeon Woo'nun vücudunda bulur. Çıkışlarından bu yana 3 sene geçmesine rağmen dağılmanın eşiğine gelen grubun üyesi olarak müzik şovuna çıkması gerekir. Ancak Rembrary dans etmeyi bilmemektedir. Bu yüzden canlı yayın performansı bir felakete dönüşür. Buna rağmen Woo Yeon-Woo'nun bedenindeki Rembrary, kendine güvenen tavrı ve çekiciliği sayesinde hem insanların hem de medyanın dikkatini çeker. Böylece Wild Animal grubu popüler bir hale gelir. Bir yandan idol grubunun üyesi olarak yaşamak zorunda olan Rembrary, diğer yandan tuhaf dini gruplarla ve şeytanla uğraşmak zorundadır.

Go Bo Gyeol dizide, Wild Animal'ın menajeri ve Woo Yeon Woo'nun 1 numaralı hayranı Kim Dal rolünü üstlenmektedir. Hayranı olduğu kişi, kariyerinin beşinci yılında aniden kendisinin aslında Baş Rahip Rembrary olduğu konusunda ısrar etmeye başlar ve ona yardım etmek için grubun menajeri olur.


2) Goblin

Bir goblin olan Kim Shin (Gong Yoo) sevdiği birçok insanın ölümünü görmüştür ve ölümsüz hayatını sonlandırmak istemektedir. Bunun için de insan bir goblin gelinine ihtiyacı vardır ve yüz yılardır bir goblin gelini aramaktadır. Bir gün, amnezyadan (hafıza kaybı) muzdarip olan bir ölüm meleği (Lee Dong-Wook) ile tanışır ve birlikte aynı evi paylaşmak zorunda kalır.

Gong Yoo dizide eski Kore masallarında geçen bir mitolojik varlık, goblin olan Kim Shin karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri; gizemli ve üzgün birisidir.

Kim Go-Eun dizide bir lise üç öğrencisi olan Ji Eun-Tak karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, zor zamanlar geçirirken dahi parlak bir kişiliğe sahip olan birisidir.


3) My Love From the Star

Do Min-Joon (Kim Soo-Hyun) 400 yıl önce Joseon Hanedanlığı döneminde dünyaya gelen bir uzaylıdır. Yakışıklı olmasının yanında olağanüstü yeteneklere sahiptir. 400 yıl sonra, Do Min-Joon insanlara alaycı bir şekilde yaklaşmasına rağmen bir oyuncu olan Chun Song-Yi'ye (Jun Ji-Hyun) aşık olacaktır.

Kim Soo-Hyun, Do Min-Joon karakterini canlandırmaktadır. Do Min-Joon, 400 yıl önce Joseon Hanedanlığından gelen gizemli bir adamdır. Cheon Song-Yi (Jun Ji-Hyun) aşık olur.

Jun Ji-Hyun, Cheon Song-Yi karakterini canlandırmaktadır. Cheon Song-Yi Koreli bir oyuncudur.


4) Tale of the Nine-Tailed

Dizi, dokuz kuyruklu bir tilki (kore mitolojisinde geçen efsanevi bir yaratık) ile bir insanın etrafında dönmektedir. Bir programın yapım yönetmeni olan Nam Ji-A (Jo Bo-Ah), şehirlerinde yaşayan dokuz kuyruklu bir tilkinin (Lee Dong-Wook) varlığını öğrenir ve programına çıkartmak için onun peşine düşer.

Lee Dong-Wook dizide dokuz kuyruklu bir tilki (gumiho) olan Lee Yeon karakterini canlandırmaktadır. Bir zamanlar, Kore’deki Baekdudaegan sıradağlarında yaşamaktaydı ve orayı yönetmekle görevliydi. Şimdi, bu dünya ile ruhlar dünyası arasında bir çeşit kamu görevlisi olarak çalışmaktadır. İşi, yaşayanların dünyasını rahatsız edenlerin geride bıraktığı kargaşayı temizlemektir. Yüksek bir zekâya ve olağanüstü atletik bir yapıya sahiptir. Ancak kendini beğenmiş birisidir ve görevlerini yerine getirirken aşırı güç kullanma eğilimindedir.

Jo Bo-Ah dizide 'Şehrin Efsanelerini Bul' adlı bir programın yapım yönetmeni olan Nam Ji-A karakterini canlandırmaktadır. Dışarıdan bakınca sıradan bir yönetmen gibi görünse de, meslektaşları ona 'cesur kadın' lakabını takmıştır. Programına içerik oluşturmak için dini bir kültün içine cesurca dalacak ve perili bir eve heyecanla girecek kadar korkusuz birisidir. Son derece rekabetçidir. Bilardo, arcade ve atış vb. oyunlarında oldukça iyidir. Bir gün, şehrinde dokuz kuyruklu bir tilki (Lee Dong-Wook) olduğunu duyar ve onun peşine düşer.

5) The Bride of Habaek

Dizi, suların efendisi (Nam Joo-Hyuk) ve sıradan bir insan olan onun gelini (Shin Se-Kyung) arasındaki aşkı konu almaktadır. 

Nam Joo-Hyuk dizide suların efendisi Ha Baek karakterini canlandırmaktadır. – "Ben ortanca çiçeklerinin Kralıyım, suların efendisiyim, senin efendinim, Ha Baek’im."

Shin Se-Kyung dizide bir psikiyatrist olan So-A karakterini canlandırmaktadır. O, küçükken babasının yardımseverliğe olan aşırı sevgisinden dolayı maddi açıdan zorluk yaşamıştır. – "Diğer insanların ne durumda olduklarına bakmak için bile vaktim yok."

Krystal dizide olağanüstü bir varlık olan ve yüzlerce yıldır insanlar arasında yaşayan Moo-Ra karakterini canlandırmaktadır. O, şimdi bir oyuncu olarak hayatını sürdürmektedir. Onun karakteri Ha Baek’i (Nam Joo-Hyuk) tek taraflı olarak sevmektedir ve So-A’dan (Shin Se-Kyung) ise nefret etmektedir. – "Kim önümde durmaya cüret eder?!"

6) Kokdu: Season of Deity

Dizi, Kkok Du adında yüksek rütbeli bir ölüm meleğinin aşk hikayesini anlatmaktadır. Soğuk ve zalim bir varlık olan Kkok Du, her 99 yılda bir yer altı dünyasındaki işine ara verir ve insanları cezalandırmak için dünyaya gelir. Ancak bir gün kendini insan olan Do Jin Woo'nun vücudunda bulur. Do Jin Woo olarak yaşadığı sırada gizemli yeteneklere sahip bir doktor olan Han Gye Jeol ile tanışır ve misafir doktor olarak çalışmaya başlar.

Kim Jung Hyun dizide, Azrail Kkokdu ve Pilsung Hastanesi'nde cerrahi profesörü olan Do Jin Woo rollerini üstlenenmektedir. Kkokdu, insanları yeraltı dünyasına götürmekle görevli tek ölüm meleğidir ve onların kararsızlığını ve zayıf doğasını hor görmektedir. Kkokdu, bir zamanlar insan olmasına rağmen ölümünden sonra kimliğini ve kimi beklediğini unutur. Derin bir kin besledikçe Tanrı'nın gazabıyla karşı karşıya kalır ve insanların cezalarını uygulama cezasına çarptırılır.

Im Soo Hyang, ülkede son sırada yer alan tıp fakültesinden mezun olmasına yol açan kötü şansa sahip becerikli doktor Han Gye Jeol karakterini canlandırmaktadır. Kkok Du'ya emir verme konusunda gizemli bir yeteneğe sahiptir.


- Siz bu dizilerden hangilerini izlediniz? Öteki dünya aşklarının olduğu hangi dizileri önerirsiniz?