“Taxi Driver 2” Reytinglerde İlk Sırada

Güncel Güney Kore Dizi Reytingleri

İlk sezonuyla hem kendi ülkesinde hem de uluslararası alanda büyük ses getiren dizi, ikinci sezonuyla da aynı başarıyı sürdürmeye devam ediyor. Sevilen dizi "Taxi Driver 2", 17 Mart'ta kendi zaman diliminde açık ara birinci sırayı alarak Cuma gecesi için büyük bir başarı yakaladı. Nielsen Korea'ya göre, hit dramanın son bölümü ülke çapında ortalama yüzde 13.0 reyting aldı. Her zamankinden daha popüler olmaya devam eden dizi ilk yarısını neredeyse tamamladı.

Aynı adlı popüler bir webtoon'dan uyarlanan "Taxi Driver 2", kanunların korumadığı mağdurlara hizmet veren 'Rainbow Taxi' adlı bir taksi şirketinin etrafında dönmektedir. 'Rainbow Taxi' sıradan bir taksi şirketi değildir. Şirket özel bir ‘intikam çağrı’ hizmeti sunmaktadır. Müşterileri intikam almalarını isterlerse, 'Rainbow Taxi' çalışanları müşterilerinin bu isteklerini yerine getirmektedir.

“Taxi Driver 2” ile aynı zaman diliminde yayımlanan fantastik-romantik dizi "Kokdu: Season of Deity", geçen hafta elde ettiği reytingine benzer bir değer olan 1,4'lük puanını korumaya devam etti. Prömiyerinden itibaren düşüş gösteren dizi beklediği başarıyı gösteremedi.

Dizi, Kkok Du adında yüksek rütbeli bir ölüm meleğinin aşk hikayesini anlatmaktadır. Soğuk ve zalim bir varlık olan Kkok Du, her 99 yılda bir yer altı dünyasındaki işine ara verir ve insanları cezalandırmak için dünyaya gelir. Ancak bir gün kendini insan olan Do Jin Woo'nun vücudunda bulur. Do Jin Woo olarak yaşadığı sırada gizemli yeteneklere sahip bir doktor olan Han Gye Jeol ile tanışır ve misafir doktor olarak çalışmaya başlar.

Kaynak ( 1 ) ( 2 )