Tarihi-Fantastik Kore Dizisi Önerileri


1) Alchemy of Souls

Alchemy of Souls Konusu:

Drama kurgusal bir ülkede, hayata geri dönen ruhlar etrafında dönmektedir. Tarihte veya haritalarda olmayan bir ülke olan kurgusal Daeho ulusunda geçen fantastik-romantik dizi, "hwanhonsool" (ölülerin ruhunun yaşama dönüşü) ile insanların ruhlarını değiştiren sihir nedeniyle kaderleri çarpışan insanların hayatlarını sergilemektedir.


2) Mr. Queen

Mr. Queen – Kraliyet Sarayında Örtülü BL | Darkangelhome

Mr. Queen Konusu:

 
Mr. Queen, Modern çağda Jang Bong-hwan ( Choi Jin-hyuk ), Blue House'da ülkenin en iyi politikacıları için çalışan bir şeftir . Özgür bir ruhu vardır, ancak bir gün Joseon döneminde Kraliçe Cheorin'in ( Shin Hye-sun ) bedeninde bulur . Hükümdarlık hükümdarı Kral Cheoljong ( Kim Jung-hyun ) nazik ve uyumlu bir kişidir. Ancak, o sadece isim olarak kraldır. Rahmetli Kral Sunjo'nun eşi Kraliçe Sunwon ( Bae Jong-ok ), ülkede gerçek gücü elinde tutuyor ve Kral Cheoljong'u bir figür haline getirdi. Hırslı küçük kardeşi Kim Jwa-geun ( Kim Tae-woo), aynı zamanda gücü de arzulamaktadır. Kraliçe Cheorin kısa süre sonra Kral Cheoljong'un göründüğü gibi olmadığını ve ona karşı karanlık ve şüpheli bir yanı olduğunu keşfeder.


3) Arthdal Chronicles

Arthdal Chronicles Konusu

Dizi, Antik Çağ döneminde, Arthdal adlı kurgusal bir diyarda geçmektedir. Bir gün, kaderinde Arthdal’ın sonunu getirmek olan bir çocuk (Song Joong-Ki) dünyaya gelir.


4) Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo Konusu

Dizi, güneş tutulması sırasında Goryeo Hanedanlığı zamanına geri giden ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği Wang So’ya (Lee Jun-Ki) aşık olan bir kızın (IU) öyküsünü anlatmaktadır.

 

5) Gu Family Book

Gu Family Book Konusu

İnsan bir anneden (Lee Yeon-Hee) ve mitolojik yaratık bir babadan (Choi Jin-Hyuk) dünyaya gelen Choi Kang-Chi'nin (Lee Seung-Gi) insan olabilmek ve sevdiklerini koruyabilmek için verdiği mücadele anlatılmaktadır.


6) Live Up to Your Name, Dr. Heo

Live Up to Your Name, Dr. Heo Konusu

Dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde yaşayan bir doktorun (Kim Nam-Gil) zamanda yolculuk yaparak günümüz Seul’üne gelmesini anlatmaktadır.

 

7) Lovers of the Red Sky

Lovers of the Red Sky Konusu

Dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde, yetenekli olan bir ressam (Kim You-Jung) ile görme engelli olmasına karşın yıldızları okuyabilen bir astroloğun (Ahn Hyo-Seop) arasındaki romantik ilişkiyi konu almaktadır.


8) Tale of the Nine-Tailed 1938

Tale of the Nine-Tailed 1938 Konusu: 

Dizi, 1938 yılının en kaotik çağında erkek bir gumiho olan Lee Yeon'un (Lee Dong-Wook) hikayesini anlatmaktadır. Modern zamandaki Lee Yeon (Lee Dong-Wook), beklenmedik bir olaya kapılır ve 1938 yılına geri çağrılır. Böylece geçmişe gitmek zorunda kalan Lee Yeon, günümüze dönmek için umutsuzca savaşır.


9) Scholar Who Walks the Night

Scholar Who Walks the Night Konusu

Bir komplo sonucunda vatana ihanet ile suçlanan üst sınıf bir ailenin genç kızı (Lee Yoo-Bi) erkek gibi giyinerek kitap satmaya gider. O gece yürüyüş yapan yakışıklı bir alimle (Lee Joon-Gi) karşılaşır. Ancak alim aslında bir vampirdir. (guneykoresinemasi.com)


10 ) Mirror of the Witch

Mirror of the Witch Konusu

Joseon Hanedanlığı’nda Kral Seonjo döneminde geçmektedir ve dizide genç bir adam olan Heo-Jun (Yoon Si-Yoon) ile bir prenses olarak dünyaya gelen ama bir cadı olan Seo-Ri’nin (Kim Sae-Ron) hikayesi anlatmaktadır.

Bir türlü çocuk sahibi olamayan Kraliçe Sim (Jang Hee-Jin) çocuğu olması için bir şamana gider. Şaman Hong-Joo’nun yaptığı bir kara büyü sayesinde Kraliçe Sim’in ikiz olan bir erkek ve bir kız çocuğu dünyaya getirir. Ancak kızı, Seo-Ri, bir lanetin etkisi altındadır. Lanetten korkan Kraliçe, Seo-Ri'ni dağların derinliklerine terk eder. Seo-Ri orada Heo-Jun ile karşılaşır.

 -

Siz hangilerini izlediniz?

BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom