Tamam mı? Devam mı? İlk Bölüm İncelemeleri 1 - Tale of The Nine Tailed

Eveeet, uzun bir aradan sonra herkese merhabalar. Biliyorsunuz ki son zamanlarda neredeyse saat başı dizi çıkarmaya başladılar. Ben de her şeyden önce dünyanın en kararsız izleyicisi olduğum için hangisini izleyeceğim diye kara kara düşünüyorum tabii. Ama siz canım okuyucularım benim gibi kararsız kalmayın diye size ilk bölümlerini izlediğim dizileri yorumladığım bir seri yapmaya karar verdim...

Anlayacağınız üzere konumuz bizim göz bebeğimiz Azrail'in yeni dizisi... Dizi içeriğini sitemizde bulabilirsiniz, bu yüzden direk size ilk iki bölüm hakkında ki düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Öncelikle hepimiz Lee Dong-Wook'un ne kadar başarılı bir aktör olduğunu biliyoruz sanırım. Kendisi gerçekten hangi rolü oynarsa oynasın asla sırıtmıyor ve rolü gerçekten yaşıyor bence. Burada da kendisini kutsal dağın koruyucu ruhu olan tilki rolünde izliyoruz. Herkes gibi ben de kendisini bir türlü Jo Bo-Ah yakıştıramıyordum. Hatta ilk bölümü izledikten sonra bile "Ya, sanki pek olmamış gibi yaa…" demiştim. Ama dün 2. bölümü izleyince ikilinin uyumu gerçekten hoşuma gitti. Jo Bo-Ah'nın bir dizisini izlediğimi hatırlamıyorum açıkçası. Eğer sizin izleyip de kendisinin oyunculuğunu beğendiğiniz bir dizi varsa lütfen yorumlarda benimle paylaşın. Bu arada...

Arkadaşlar... Kim Beom... Yani cidden kendime kızıyorum. "Rengin sen nasıl daha önce bu adamı fark etmedin nasıl senin dikkatini çekmedi ?" diye.

Hatta bir arkadaşım "Ne demek Kim Beom'u tanımıyorum ya bu Türkiye’de Kıvanç Tatlıtuğ kim demek gibi bir şey" dedi... Cidden... Zaten oynadığı karakter tam benim sevdiğim tarzda. Elinde kanları akan bir kalp var. Diyorsunuz ki bu adam tam bir psikopat ama asıl resme bakınca anlaşılıyor ki aslında elinde tuttuğu kalp kendisine ait... İki bölüm boyunca gözüm sürekli onu aradı. Hatta 2. bölüm de hikayenin aslında bambaşka bir yere evrilmesi bence karaktere daha da derinlik kattı. Yani dürüst olun şimdi? Hiçbir amacı olmadığı halde kötülük yapan birini mi yoksa kendi acısını yaptığı kötü işlerin arkasına saklayarak bize hem kötünün hem de kötülüğün katmanlarını gösteren birini mi izlemek istersiniz? Ben hakkımı ikinciden yana kullanıyorum. 

Bu arada dizide Kim Beom'a eşlik eden Kim Yong-Ji hanımefendi ile kendisini pek bir yakıştırdım. Buram buram ship kokuları alıyorum. Umarım yanılmam.

Toparlayacak olursak bu dizi güzel dizi canlarım. Zaten "Goblin", "Hotel del Luna", "Legend of The Blue Sea", "A Korean Odyssey" gibi dizileri beğenmiş kişilerin bu diziyi havada kapması lazım bence... Çoğu dizide olduğu gibi senaryoyu muhteşem bir şekilde ilerletip sonra oyuncuların bile çözemediğini düşündüğümüz bir final yapılmazsa ben dizinin bir hit olacağını düşünüyorum. Oyunculuklar güzel. Konu ilgi çekici, senaryo şu an güzel gidiyor. OST'lar bir dizi de benim için oldukça önemli. Şu an için dikkatimi çeken bir tane duymadım ama bakalım neler olacak. 

Yani kısaca ben bu yeni dizi için yeşil ışık yaktım. Devam diyorum. Siz de dizinin yayımlanan bölümlerini izlediyseniz aşağıda fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın lütfen. Sizi morluyorum. 

(İkinci kez okurken fark ettim ama eklemem gereken bir şey var. İlk bölümde ki Azrail göndermesi aşırı tatlı olmuş. Diziler arasında ki bu etkileşimlere bayılıyorum.)