Ms. Hammurabi

Puanı: 4,4/5  Oy Sayısı: 98
  Rüzgar Esintisi tarafından

 

Adı: Ms. Hammurabi | 미스 함무라비
Tür: Dram, RomantikHukuk
Yönetmen: Kwak Jung-Hwan
Senarist: Moon Yoo-Seok (roman & diziye uyarlama)
Yapımcı: -
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: JTBC
imdb: 7.5
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2018
Yayın Tarihi: 21 Mayıs 2018 – 16 Temmuz 2018
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Park Cha O Reum
Im Ba-Reun
Han Se-Sang
Jung Bo-Wang
Lee Do-Yeon
Min Yong-Joon

 

Diğer Oyuncuları:

Cha Soo-Yeon / Hong Eun-Ji
Ahn Nae-Sang / hâkim
Lee Won-Jong / Bae Gon-Dae
Kim Hong-Fa / baş hâkim
Lee Cheol-Min / Maeng Sa-Sung
Yum Ji-Young / Yoon Ji-Young
Lee Yea-Eun / Lee Dan-Di
Kim Young-Ok / Park Cha O Reum'un büyük annesi
Park Sun-Cheon / Im Ba-Reun'un annesi
Cha Soo-Yeon / Hong Eun-Ji
Lee Kan-Hee / Park Cha O Reum'un annesi
Kim Wook / Lee Ga-On (11. bölüm - konuk oyuncu)
Ko In-Beom / Im Ba-Reun’un babası
Hong Hee-Won / Avukat Goo Jin-Tae
Park Seung-Tae

 

Konusu:

Dizi, farklı kişiliklere ve farklı bakış açılarına sahip olan bir grup hâkimin etrafında dönmektedir. Zaman geçtikçe aldıkları davalar ile olgunlaşırlar.

 

Karakterleri:

Go Ah-Ra dizide 20’li yaşlarının ortasında çaylak bir hâkim olan Park Cha O Reum karakterini canlandırmaktadır. Körü körüne otoriteyi takip etmeyen, önyargıya ve adaletsizliğe karşı olan birisidir. Pozitif enerjisi ve kendine özgü karizmasıyla hemen insanları kendi tarafına çekmektedir. – "Hâkim kürsüsünden, insanlara duygusuzca bakan bir hâkim olmayacağım."

L dizide seçkin bir hâkim olan Im Ba-Reun karakterini canlandırmaktadır. O, ilkelere ve kurallara kati bir biçimde uymaktadır. İyi görünümü ve keskin zekâsı ile her şeye sahip olabilecek biri gibi görünmektedir. Ancak sadece sakin bir hayat istemektedir ve kariyer basamaklarını tırmanmakla zerre kadar ilgilenmemektedir. Mahkemede yasalar konusunda istisnalar olmadığına inandığı için sürekli Park Cha O Reum (Go Ah-Ra) ile sürtüşmektedir. – "Doğal olarak, mahkemeler insanların sorunlarına dayalı olarak kurulur. Ben, sadece hayatta kalmak ve yemek yemek için bir hâkim oldum."

Sung Dong-Il dizide bir hâkim olan Han Se-Sang karakterini canlandırmaktadır. Park Cha O Reum (Go Ah-Ra) ve Im Ba-Reun (L) arasındaki dengeyi sağlayabilmek için hayat tecrübesini kullanır. – "Mahkemelerdeki en güçlü ve en tehlikeli kişiler, hâkimlerdir."

Ryu Deok-Hwan dizide bir hâkim olan Jung Bo-Wang karakterini canlandırmaktadır. Herkesle dostça geçinmeye çalışan birisidir. Hukuk dünyasının anteni olarak anılmaktadır. – "Hâkim olmak mı? Seni kadınlar arasında popüler yapar!"

Lee Elijah dizide bir zabıt kâtibi olan Lee Do-Yeon karakterini canlandırmaktadır. – "Eğer bir duruşmadaysanız birinin özel hayatı ile dalga geçmek yerine iyi bir iş çıkartabilirsiniz."

 

Not:

1 – Dizi, Moon Yoo-Seok’un "Ms. Hammurabi" adlı romanından uyarlamadır.
2 – JTBC’nin Pazartesi & Salı  dizi kuşağında bu diziden önce "Eulachacha Waikiki" ve bu diziden sonra "Life" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: tv.jtbc.joins.com/hammurabi

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Fragman 7 (UZUN)

 

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5)

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…