Rugal

Puanı: 4,1/5  Oy Sayısı: 18
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Rugal | 루갈
Tür: Dram, Aksiyon, Fantastik/Bilim Kurgu
Yönetmen: Kang Cheol-Woo
Senarist: Rilmae (webtoon)
Yapımcı: -
Yayıncı: OCN
imdb: -
Bölüm Sayısı: -
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 28 Mart 2020
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Kang Ki-Beom
Hwang Deuk-Goo
Tae-Woong


Diğer Oyuncuları:

Jung Hye-In / Song Mi-Na
Han Ji-Wan / Choi Ye-Won
Kim Min-Sang / Choi Geun-Cheol
Park Sun-Ho / Lee Gwang-Cheol
Yoo Sang-Hoon / Min Dal-Ho
Kim Da-Hyun / Seol Min-Joon
Park Jung-Hak
Park Choong-Sun
Jang In-Sub
Jang Seo-Kyung


Konusu:

Dizi, ulusal çapta bir suç örgütünü çökertmeye çalışan bir dedektifin (Choi Jin-Hyuk) etrafında dönecek. Suç örgütünün peşinden giderken hem sevgili eşini hem gözlerini kaybeder. Bir katil olmaya zorlanır. Özel bir organizasyon olan 'Rugal' tarafından üretilmiş, benzersiz özelliklere sahip yapay gözlere sahip olduktan sonra hayatını mahveden suç örgütünün peşine düşer.


Karakterleri:

Choi Jin-Hyuk dizide elit bir dedektif olan Kang Ki-Beom karakterini canlandırmaktadır. 'Argos' adlı suç örgütünün yer aldığı bir davayı incelerken, bir gün evinde maskeli adamlarla karşılaşır. 'Argos' tarafından gönderilen maskeli adamlar, eşini ve çocuğunu öldürmekle kalmazlar. Onun iki gözünü de kör ederler. Uyandığında, kendini bir hastanede bulur ve bir cinayettin baş zanlısı olarak suçlanmaktadır. Daha sonra, NIS (Ulusal İstihbarat Servisi) tarafından oluşturulmuş, özel bir organizasyon olan 'Rugal'ın bir üyesi olarak seçilir.

Park Sung-Woong dizide 'Argos' adlı bir suç örgütünün en etkili adamlarından biri olan Hwang Deuk-Goo karakterini canlandırmaktadır. Oldukça zeki ve dikkatli birisidir.

Jo Dong-Hyuk dizide 'Rugal'ın lideri olan Tae-Woong karakterini canlandırmaktadır. Yapay bir kolu vardır. Hiçbir zaman soğukkanlılığını yitirmeyen ve her koşulda sağlıklı kararlar alabilen birisidir. Dövüş sanatları konusunda oldukça yeteneklidir ve girdiği hiçbir kavgayı kaybetmemiştir. Ancak, buna karşın her gün düzenli bir şekilde antrenman yapmaya devam etmektedir.

Jung Hye-In dizide 'Rugal' ekibinin bir üyesi olan Song Mi-Na karakterini canlandırmaktadır. Bir cinayet dedektifi olarak çalışırken bir gün bir polis memuru ile birlikte öldürüldüğüne dair haberler çıkar. Ancak, gerçekte artık o 'Rugal' ekibinin bir üyesi olmuştur ve beynine çok amaçlı bir çip yerleştirilmiştir. Olumlu bir tutumu sahip, pes etmekten hoşlanmayan ve prensip sahibi birisidir. Suç ekibinin kıdemli dedektifi Kang Ki-Beom'a (Choi Jin-Hyuk) hayrandır.

Park Sun-Ho dizide 'Rugal' ekibinin bir üyesi olan Lee Gwang-Cheol karakterini canlandırmaktadır. Tüm vücudu yapaydır.

Han Ji-Wan dizide 'Argos' adlı suç örgütünün liderinin kız arkadaşı olan Choi Ye-Won karakterini canlandırmaktadır. Masum bir görünüme sahiptir.

Not:

1 – Dizi, Rilmae tarafından kaleme alınan "Rugal" adlı bir webtoondan uyarlamadır.

2 – OCN’in Çarşamba & Perşembe  dizi kuşağında bu diziden önce "The Running Mates: Human Rights" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: program.tving.com/ocn/rugal

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2 (Karakter Kang Ki-Beom (Choi Jin-Hyuk))

 

Fragman 3 (Karakter Hwang Deuk-Goo (Park Sung-Woong))

 

Fragman 4

 

Fragman 5

 

Fragman 6

 

Fragman 7 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Kore Filmleri izle
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

VİDEOLAR

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…