Royal Secret Agent

Puanı: 4,4/5  Oy Sayısı: 51
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Royal Secret Agent | Secret Royal Inspector | 암행어사
Tür: Dram, Romantik, Komedi, Tarih, Gizem
Yönetmen: Kim Jung-Min
Senarist: Park Sung-Hoon, Kang Min-Sun
Yapım Şirketi: iWill Media
Yayıncı: KBS2
imdb: -
Bölüm Sayısı: 16 
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 21 Aralık 2020 – 9 Şubat 2021
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Sung Yi-Kyum
Hong Da-In
Park Chun-Sam
Sung Yi-Bum


Diğer Oyuncuları:

Jo Soo-Min / Kang Soon-Ae
Ahn Nae-Sang / Jang Tae-Seung
Choi Jong-Won / Kang In-Chung
Son Byung-Ho / Kim Byeong-Geun
Chae Dong-Hyun / Kim Man-Hee
Park Joo-Hyung / Seo Yong
Shin Ji-Hoon / Choi Do-Gwan
Han Jae-Suk / Kang Jong-Gil
Kim Ju-Young / Sa-Wol
An Se-Ha / Saraybeyi Kim


Konusu:

Dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde, kral tarafından özel olarak görevlendirilen gizli bir kraliyet müfettişinin (L) etrafında dönmektedir. Görevi, halkın sorunlarını dinlemek, yasadışı eylemlere ve yolsuzluğa karışmış devlet yetkililerini belirlemektir.


Karakterleri:

L dizide gizli bir kraliyet müfettişi olan Sung Yi-Kyum karakterini canlandırmaktadır. Eyalet sınavında birinci olur ve Hongmungwan'da idari ve araştırma bölümünde çalışmaya başlar. Amaçsız ve hırssız bir hayat sürmektedir. Bir gün, kumar oynarken yakalanır. Ceza olarak, gizli bir kraliyet müfettişi olarak görevlendirilir.

Nara dizide bir müfettiş olan Hong Da-In karakterini canlandırmaktadır. Sung Yi-Kyum’un (L) ile birlikte çalışmaya başlar.

Lee Yi-Kyung dizide Sung Yi-Kyum’un (L) hizmetkarı olan Park Chun-Sam karakterini canlandırmaktadır. Oldukça geveze, sevecen ve sulu gözlü birisidir.

Lee Tae-Hwan dizide Sung Yi-Kyum’un (L) üvey kardeşi olan Sung Yi-Bum karakterini canlandırmaktadır. Bir asil olan babaları aynı ancak anneleri farklıdır. Sung Yi-Bum’un annesinin sosyal statüsü düşük olduğu için babası onu gerçek oğlu olarak kabul etmemektedir. Bu yüzden, bazı imkânlardan yararlanamaz. Abisi olan Sung Yi-Kyum ile bir çatışma içerisindedir.


Not: 

1 – KBS2’nun Pazartesi & Salı  dizi kuşağında bu diziden önce "Zombie Detective" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "River Where the Moon Rises" yayımlanacaktır.


Resmi Web Sitesi: program.kbs.co.kr/2tv/drama/royalsecretagent


 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Kaynakları: (1), (2), (3)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…