Miss Lee
4 / 5 | Oy Sayısı : 9


Adı: Miss Lee | 미쓰 리
Tür: Dram, Komedi
Yönetmen: Han Dong-Hwa
Senarist: Park Jung-Hwa
Yapımcı: -
Yayıncı: tvN
imdb: 6.1
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019
Yayın Tarihi: 25 Eylül 2019 – 14 Kasım 2019
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Lee Sun-Sim
Yoo Jin-Wook
Park Do-Joon

 

Diğer Oyuncuları:

Uhm Hyun-Kyung / Koo Ji-Na
Jung Soo-Young / Lee Jin-Shim
Heo Jae-Ho / Jo Yong-Soo
Song Ji-Woo / Ha-Neul
Jung Si-Yul / Bada
Ko Eun-Min / Moon Eun-Hye
Kim Eung-Soo / Oh Man-Bok
Kim Doh-Yon / Oh Phillip
Baek Ji-Won / Choi Young-Ja
Lee Hwa-Ryong / Song Young-Hoon
Hyun Bong-Sik / Ha Eun-Woo
Kim Ki-Nam / Myung In-Ho
Park Kyung-Hye / Kim Ha-Na
Park Hye-Jin / Büyükanne Jung
Lee Cho-A / No Jae-Ran
Christian / Kisan
Kim Hyung-Mook / Moon Hyeong-Seok
Jung Hee-Tae / Hwang Ji-Sang
Kim Hong-Fa / Jo Dong-Jin


Konusu:

Dizi, bir şirketin basit bir çalışanıyken kendini birden şirketin CEO’su olarak bulan Lee Sun-Sim’in etrafında dönmektedir. Lee Sun-Sim (Hyeri) 'Cheongil Electronics' şirketinin basit bir çalışanıdır. Şirkette çoğunlukla getir götür işleri ona verilmektedir. Bir gün, çalıştığı şirket iflasın eşiğine gelir. Sorumluluk almaktan korkan ve kendilerine bir günah keçisi arayan şirketteki üst yetkililer Lee Sun-Sim’i şirketin CEO’su olarak atar. Şirketteki başka bir çalışan olan Yoo Jin-Wook’un (Kim Sang-Kyung) yardımı ile 'Cheongil Electronics'i iflastan kurtarmaya çalışır.


Karakterleri:

Hyeri dizide 'Cheongil Electronics' adlı bir şirkette ofis çalışanı olan Lee Sun-Sim karakterini canlandırmaktadır. Şirkette düşük bir mevkidedir ve ona ufak tefek, getir götür işleri verilmektedir. Hatta iş arkadaşları adını tam olarak bilmedikleri için ona 'Bayan Lee' olarak hitap etmektedir. Parlak, inatçı ve olumlu bir kişiliği vardır. Bir gün, kendini çalıştığı şirketin CEO’su olarak bulur.

Kim Sang-Kyung dizide 'Cheongil Electronics' adlı bir şirkette bölüm başkanı olarak çalışan Yoo Jin-Wook karakterini canlandırmaktadır. Sadece işine odaklanan, insanları önemsemeyen, sinirli ve sivri dilli birisidir. Ancak Lee Sun-Sim (Hyeri) ile beraber çalışmaya başladıktan sonra tamamen değişir. Onun iyi bir CEO olmasına yardım eder ve onun akıl hocası olur.

Cha Seo-Won dizide 'Cheongil Electronics' adlı bir şirkette satın alma bölümünde çalışan Park Do-Joon karakterini canlandırmaktadır. Dürüst bir kişiliği ve önemli yetenekleri olan birisidir. Şirketi tekrar canlandırmak için büyük bir enerji harcar.

Uhm Hyun-Kyung dizide muhasebe departmanının lideri olan Koo Ji-Na karakterini canlandırmaktadır. Oldukça hırslı birisdir ve Lee Sun-Sim’in (Hyeri) üzerinde büyük bir etkisi vardır.


Not:

1 – tvN’in Çarşamba & Perşembe  dizi kuşağında bu diziden önce "When the Devil Calls Your Name" ve bu diziden sonra "Psychopath Diary" yayımlamıştır.


Resmi Web Sitesi: program.tving.com/tvn/misslee

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 4 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5)