Psychopath Diary

Puanı: 4,5/5  Oy Sayısı: 73
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Psychopath Diary | 싸이코패스 다이어리
Tür: Komedi, Gerilim
Yönetmen: Lee Jong-Jae
Senarist: Ryu Yong-Jae, Kim Hwan-Chae, Choi Sung-Joon
Yapım Şirketi: Studio Dragon, KeyEast
Yayıncı: tvN
imdb: 8.3
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 20 Kasım 2019 – 9 Ocak 2020
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Yook Dong-Sik
Sim Bo-Kyung
Seo In-Woo

 

Diğer Oyuncuları:

Lee Han-Wi / Yook Jong-Cheol
Hwang Hyo-Eun / Yook Ji-Yeon
Kim Kyeol / Jo Yong-Gu
Jung Su-Bin / Yook Dong-Chan
So Hee-Jung / Na In-Hye
Choi Sung-Won / Heo Taek-Soo
Kim Myung-Soo / Bo-Kyung'un babası
Lee Kan-Hee / Lee Suk-Yeon
Lee Hae-Young / Polis Memuru Ryu
Park Jung-Hak / CEO Seo
Yu Bee / Seo Ji-Hun
Yoon Ye-Hee / Kim Eun-Sil
Kim Hye-Na / Seo Ji-Yun
Lim Il-Gyu / Kim Chan-Il
Hwang Sun-Hee / Jo Yu-Jin
Han Soo-Hyun / Kim Mu-Seok
Choi Dae-Chul / Kong Chan-Seok
Kim Ki-Doo / Park Jae-Ho
Jo Si-Nae / Han Jeong-A
Choi Tae-Hwan / Shin Seok-Hyun
Lee Min-Ji / Oh Mi-Joo
Heo Sung-Tae / Jang Chil-Sung
Jo Yoon-Ho / gangster patronu
Shin Soo-Oh / doctor'un arkadaşı
Hong Seung-Hee
Yoon Kyung-Ho
Jung Hae-Kyun / Kim Myeong-Guk (1.-2. bölüm - konuk oyuncu)
Han Ji-Eun / Yook Dong-Sik ile tartışan kadın (2. bölüm - konuk oyuncu)
Yura / köpeğini yürüyüşe çıkaran kadın (2. bölüm - konuk oyuncu)
Yun Ji-On / Joo Young-Min (4. bölüm - konuk oyuncu)


Konusu:

Dizi, bir cinayete tanık olan ve cinayet mahallinden kaçarken bir kaza geçirerek hafızasını kaybeden Yook Dong-Sik’in (Yoon Si-Yoon) etrafında dönmektedir. Bir cinayete tanık olan Yook Dong-Sik, tesadüfen, işlediği cinayetlerin kaydını tuttuğu, katilin günlüğünü eline geçirir. Günlükle beraber kaçarken bir kaza geçirir ve hafızasını kaybeder. Hafıza kaybı nedeniyle Yook Dong-Sik kimliği konusunda hiçbir şey hatırlamamaktadır ve elinde tutuğu günlük nedeniyle kendini katil zanneder.


Karakterleri:

Yoon Si-Yoon dizide aracılık hizmeti veren bir firmada çalışmakta olan Yook Dong-Sik karakterini canlandırmaktadır. Çekingen bir kişiliğe sahiptir ve onu hor gören insanlara bile kızamamaktadır. Ancak, kendisinin bir katil, av değil de bir avcı, olduğunu düşünmeye başladıktan sonra bu zayıf kişiliği değişir.

Jung In-Sun dizide bir devriye polisi olan Sim Bo-Kyung karakterini canlandırmaktadır. Babası gibi saygın bir polis olabilme hayali ile bu mesleği seçmiştir. Ancak, babasının yaptığı tek bir hatadan dolayı her şeyini kaybettiğini görünce, anılık yaşamaya başlar. Bir gün, Yook Dong-Sik’in (Yoon Si-Yoon) arabasına çarpar ve Yook Dong-Sik’in hafızasını kaybetmesine neden olur. Böylece, kendisini seri katil cinayetlerinin ortasında bulur. Gerçek seri katili yakalamak için harekete geçer.

Park Sung-Hoon dizide Yook Dong-Sik’in (Yoon Si-Yoon) çalıştığı firmada müdür olan Seo In-Woo karakterini canlandırmaktadır. Titiz ve oldukça acımasız birisidir. Aynı zamanda, işlediği cinayetleri ayrıntılı bir şekilde kaydeden psikopat bir seri katildir. Bir gün, bu günlüğünü kaybeder ve kendisini hiç olmadığı kadar güvensiz hissetmeye başlar.


Not: 

1 – tvN’in Çarşamba & Perşembe  dizi kuşağında bu diziden önce "Miss Lee" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "Money Game" yayımlanacaktır.

 

Resmi Web Sitesi: program.tving.com/tvn/psychodiary

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Fragman 5

 

Fragman 6 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

GÜNÜN DİZİ ÖNERİSİ

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben maria. Bugün sizlere önerdiğim dizi, romantik-komedi-gençlik türündeki "Cheer Up!". Dizide okulun en iyi öğrencileri ile okulun en kötü öğrencilerin arasındaki aşk, dostluk, sahtekarlık, yalancılık gibi şeyleri anlatıyor. Diziyi izlerken çok eğlendim umarım sizde eğlenirsiniz. İyi seyirler...
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…