Lee Jung-Jae ve Shin Min-A Yeni Bir Dizide Birlikte Rol Alacaklar

Lee Jung-Jae ve Shin Min-A, JTBC’nin "Aide" adlı yeni dizisinde başrol karakterleri canlandıracaklar.

Dizi, Ulusal Meclis’in arka planında yaşanan olayları konu almaktadır.

Lee Jung-Jae dizide milletvekili başyardımcısı olan Jang Tae-Joon karakterini canlandıracak. Eskiden bir dedektifti. Ancak daha fazla güç elde etmek için Ulusal Meclis’te çalışmaya başladı ve böylece üst üste 4 kez seçilen bir milletvekilinin başyardımcılığına kadar yükseldi. Mükemmel sezgileri, soğukkanlı kararlılığı ve kazanma arzusu sayesinde desteklediği milletvekilini parti temsilcisi konumuna getirmeyi başardı. Ancak Tae-Joon için bu yeterli değildir. Çünkü onun daha büyük hırsları vardır.

Bu dizi, Lee Jung-Jae'nin 10 yıl sonra rol aldığı ilk dizisi olacak.

Shin Min-A dizide bir milletvekili olan Kang Sun-Young karakterini canlandıracak. Hizmet yılının ilk senesindedir ve nispi (oransal) temsil sistemi ile seçilerek milletvekili olmuştur. Aynı zamanda partisinin sözcüsüdür. Eski bir avukattır ve milletvekili olmadan önce güncel olayların ele alındığı bir televizyon programının sunuculuğunu yapmıştır. Hırslı ve görevini hakkı ile yerine getiren birisidir. Jang Tae-Joon’un (Lee Jung-Jae) yardımcılığını yaptığı milletvekilinin rakibidir. Ayrıca Tae-Joon ile garip bir ilişkisi vardır.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Ms. Hammurabi", "The K2" ve "Local Hero" dizilerinin yönetmeni Kwak Jung-Hwan oturmaktadır. Dizinin senaristliğini "Life on Mars" ve "Let's Fight Ghost" dizilerini kaleme alan Lee Dae-II yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın Mayıs ayında yayımlanması planlanılıyor.

Kaynak: (1), (2)