Choi Tae-Joon "Hotel del Luna"da Rol Almayacak + Lee Tae-Sun’a Diziden Teklif

Choi Tae-Joon, tvN’in "Hotel del Luna" adlı yeni dizisinde yardımcı erkek karakteri canlandırması için götürülen teklifi reddetti. Lee Tae-Sun’a dizide rol alması için teklif götürüldü.

4 Nisan’da, Choi Tae-Joon’un ajansı, Huayi Brothers, oyuncunun söz konusu diziden gelen teklifi geri çevirdiğini doğruladı. Teklif olarak götürülen karakterin dizideki önemi ve rolü ile ilgili anlaşmazlıklardan dolayı oyuncunun teklifi geri çevirdiği belirtildi.

Ayrıca 4 Nisan’da, Lee Tae-Sun’un ajansı, Namoo Actors, Lee Tae-Sun’un söz konusu diziden teklif aldığını doğruladı. Ayrıca Namoo Actors, Lee Tae-Sun’a götürülen teklifin Choi Tae-Joon’un reddettiği karakterden farklı bir karakter olduğunu bildirdi.

Dizi, Seul’un şehir merkezinde bulunan ve müşterilerinin yalnızca hayaletlerin olduğu 'Hotel del Luna' adlı gizemli bir otelde geçmektedir. Bu otelin CEO’su (IU) yaptığı büyük bir hatadan dolayı lanetlenerek 1000 yıldan fazladır, bu otelde yaşamak zorunda kalmıştır. Bir gün, bir adam (Yeo Jin-Goo) beklenmedik bir şekilde bu otelde yönetici olarak çalışmaya başlar.

Dizinin yönetmen koltuğunda "While You Were Sleeping", "Doctors" ve "You Who Came From the Stars" dizilerinin yönetmeni Oh Choong-Hwan oturmaktadır.

Dizinin senaristliğini "You're Beautiful", "My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox", "The Greatest Love", "Big", "The Master's Sun", "Warm and Cozy" ve "A Korean Odyssey" dizilerini kaleme alan iki kız kardeş Hong Jung-Eun ve Hong Mi-Ran ('Hong Kız Kardeşler' olarak bilinmektedir) yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün 2019 yılının ikinci yarısında yayımlanması planlanılıyor.

Kaynak: (1)