Choi Jin-Hyuk’un "Rugal" Dizisinde Rol Alacağı Kesinleşti

Choi Jin-Hyuk, OCN’in "Rugal" adlı yeni dizisinde başrol karakteri canlandıracak.

11 Ekim’de, Choi Jin-Hyuk’un ajansı, G-Tree Creative, oyuncunun söz konusu dizide rol alacağını doğruladı.

Aynı adı taşıyan bir webtoondan uyarlama olan dizi, ulusal çapta bir suç örgütünü çökertmeye çalışan bir polis memurunun etrafında dönecek. Suç örgütünün peşinden giderken hem sevgili eşini hem gözlerini kaybeder. Bir katil olmaya zorlanır. Özel bir organizasyon olan 'Rugal' tarafından üretilmiş, benzersiz özelliklere sahip yapay gözlere sahip olduktan sonra hayatını mahveden suç örgütünün peşine düşer.

Choi Jin-Hyuk dizide elit bir dedektif olan Kang Ki-Beom karakterini canlandıracak. 'Argos' adlı bir suç örgütünün yer aldığı bir davayı incelerken, bir gün evinde maskeli adamlarla karşılaşır. 'Argos' tarafından gönderilen maskeli adamlar, eşini ve çocuğunu öldürmekle kalmazlar. Onun iki gözünü de kör ederler. Uyandığında, kendini bir hastanede bulur ve bir cinayettin baş zanlısı olarak suçlanmaktadır. Daha sonra, NIS (Ulusal İstihbarat Servisi) tarafından oluşturulmuş, özel bir organizasyon olan 'Rugal'ın bir üyesi olarak seçilir.

Geçtiğimiz aylarda, Park Sung-Woong’a dizide diğer erkek başrol karakteri canlandırması için teklif götürüldüğü açıklanmıştı.

İlgili Haber: Choi Jin-Hyuk ve Park Sung-Woong Yeni Bir Dizide Birlikte Rol Alabilir

Dizinin yönetmen koltuğunda, "So I Married an Anti-Fan", "My Secret Romance", "Something About 1%" ve "Cheo Yong 2" dizilerinin yönetmeni Kang Cheol-Woo oturmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün 2020 yılın ilk yarısında yayımlanması planlanılıyor.

Kaynak: (1), (2)