Kam Woo-Sung, Jang Dong-Yoon ve Park Sung-Hoon Yeni Bir Dizide Rol Alacak

Kam Woo-Sung, Jang Dong-Yoon ve Park Sung-Hoon, SBS’in "Joseon Exorcist" adlı yeni dizisinde başrolü paylaşacak.

Dizi, gerçek hayatta yaşamış tarihi bir figür ile fantastik unsurların bir araya getirilmesiyle kurgulanmıştır ve kötü bir ruhla mücadele eden Joseon Kralı Taejong’un etrafında dönmektedir. Kral Taejong, veliaht prens olduğu dönemde, ülkenin kuzeyinde devriye gezerken insanlara hükmetmek isteyen kötü bir ruhla karşılaşır ve kötü ruhu mühürlemeyi başarır. Ancak Kral olduktan sonra kötü ruh Joseon topraklarında yeniden dirilir.

Kam Woo-Sung dizide Joseon Hanedanlığının Kralı Taejong karakterini canlandıracak. Veliaht prens olduğu dönemde Lee Bang-Won adı ile bilinmekteydi ve o dönemde kötü bir ruhu alt etmeyi başarmıştı. Tahta geçtikten sonra Taejong ismini aldı. Kral Taejong, babasının Joseon Hanedanlığını kurmasına yardım ettiği için kendisi ile gurur duymaktadır. Ancak Joseon'un kuruluşu sırasında bu kadar çok insanı öldürmekten de ağır bir suçluluk duymaktadır. Soğukkanlı ama güçlü bir kraldır.

Jang Dong-Yoon dizide Kralı Taejong’un oğlu Prens Chungnyeong karakterini canlandıracak. Onun tek ilgi alanı bilimdir. Aniden ortaya çıkan ve kötü ruhun neden olduğu bir krizle karşı karşıya kalır. Joseon halkını korumak için kötü ruha karşı savaşamaya başlar.

Park Sung-Hoon Kralı Taejong’un oğlu Veliaht Prens Yangnyeong karakterini canlandıracak. Dışarıdan bakılınca kendine güvenen biri gibi görünmesine karşın aslında içten içe babasının kendisini taht için kesin olarak tanıyıp tanımayacağı konusunda güçlü bir korku duymaktadır. Babasının gözüne girmek için elinden geleni yapmaktadır. Ancak yaptıkları asla yeterince iyi görünmektedir. Buna rağmen Kral Taejong, ilk oğlu Veliaht Prens Yangnyeong'un bir sonraki kral olması için güçlü bir arzu duymaktadır. Daha sonra Veliaht Prens Yangnyeong'un açgözlülülüğü kötü ruhla bir sözleşme yapması onu için körükler.

Dizinin yönetmen koltuğunda, "Nokdu Flower", "Oh, The Mysterious", "Six Flying Dragons" ve "Three Days" dizilerinin yönetmenliğini yapan Shin Kyung-Soo oturmaktadır. Dizinin senaristliğini "Doctor Prisoner", "Mr. Queen" ve "Inspiring Generation" dizilerini kaleme alan Park Kye-Ok yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümü 2021 yılında yayımlanacak.

Kaynak: (1)