Haziran Ayı Güncel Reyting Listesi ( 7- 13 Haziran)Haziran ayının ikinci haftasının reytingleri (7 Haziran- 13 Haziran):

   7 - 8 Haziran’da Pazartesi ve Salı yayınlanan Doom At Your Service, Racket Boys ve Youth Of May dizilerini görmekteyiz. Youth Of May bu hafta %5,3 ve % 5,6 reytinglerini alarak son bölümünü yayınladı ve yayın akışına veda etti. Yayınlandığı günden beri istikrarını bozmayan ve benzer reytingleri alan dizi en yüksek %5,7 oranında reyting almıştı. Ayrıca SBS’nin yeni dizisi Racket Boys ikinci haftasında ilk haftasına benzer reytingler elde ederek ülke çapında %5,8 ve %5,2 aldı. Doom At Your Service dizisinin reytinglerinde düşüş görülmeye devam ederken dizi bu hafta yayınlanan iki bölümü için %2,5 oranında puan elde etti.

   9-10 Haziran çarşamba-perşembe kuşağında Sell Your Haunted House, Law School, My Roommate Is A Gumiho gibi dizileri görmekteyiz.

   My Roommate Is A Gumiho ilk gün %4,3 değerinde reyting kaydetti. İkinci gün yayınlanan tek dizi olmasına rağmen %3,7 gibi bir oranla önceki hafta aldığı reyting ortalamasının altına düştü. Law School ise yayınlandığı günden beri ortalama seyrinde devam ederek %6,1 gibi iyi reyting puanı aldı ve yayın akışına veda etti. Sell Your Haunted House %5,5 reytingi ile ekrana veda eden bir diğer dizi oldu.

   4-5-6 Haziran Cuma, cumartesi, Pazar kuşağında yer alan Revolutionary Sisters önceki reytinglerine benzer olan %28,9 ve %31,5 oranları ile cumartesi ve pazar günleri herhangi bir kanalda en çok izlenen dizi olma başarısını sürdürdü. 

The Penthouse 3 ikinci haftasında %17,5 ile Cuma günü herhangi bir kanalda en çok izlenen dizi olma başarısını sürdürdü.

   ‘’Imitation’’ dizisi ilk yarısında %0,7 ikinci yarısında ise %0,4 reytingi ile hem kendi kariyerinde hem de kanalında şu ana kadar yayınlanan tüm diziler arasında en düşük reytingi alarak rekor kırdı.

  "Undercover" final bölümü ile ülke çapında %3,9 ve %5,2 reyting aldı. Bu reyting dizinin şu ana kadarki en yüksek değeri oldu.

‘’Love (ft. Marriage and Divorce) 2’’ yeni sezonu ile yayın akışına katılan bir diğer dizi oldu. Dizi ikinci sezonunun ilk bölümü ile aldığı %4,9 reytingi ile geçen sezonuna oranla daha düşük bir oranda başlangıç yaptı. Ancak yayınlandığı günün dizi akışında yer alan diğer dramaların gücü göz önüne alındığında bu oldukça normal bir durum. Sonraki gün reytinglerinde hafif bir artış görüldü ve %5,1 oranında değer elde etti.
 
   "Bossam: Steal the Fate" cumartesi yayınlanan bölümüyle %8,7 reyting alsa da zaman için de %10 gibi bir orana ulaştı. Kaydettiği bu değer sadece dizi için değil, aynı zamanda MBC tarihinde de bir rekor oldu. Ayrıca dizi cumartesi günü, herhangi bir kablolu kanalda en çok izlenen dizi unvanına sahip. Ancak sonraki gün %8,0 aldı ve reytinglerinde ufak bir düşüş görüldü.

   "Mine" dizisi %8.3 ve %9,4 reyting alarak tüm kanallarda kendi zaman diliminde en çok izlenen dizi olarak ilk sırayı aldı ve drama için yeni bir kişisel bir rekor kırdı.


Geçen haftanın (31 Mayıs-6 Haziran) reyting listesi için tıklayınız.
Önceki haftanın (24-29 Mayıs) reyting listesi için tıklayınız.7 HAZİRAN
PAZARTESİ
Doom At Your Service  tvN%2,5
Racket Boys SBS%5,8
Youth Of May KBS%5,3
8 HAZİRAN
   SALI
Doom At Your Service   tvN%2,5
Racket Boys SBS%5,2
Youth Of May KBS%5,6
9 HAZİRAN
ÇARŞAMBA
Sell Your Haunted House  KBS%5,5
Law School JTBC%6,1
My Roommate Is A Gumiho tvN%4,3
10 HAZİRAN
 PERŞEMBE
My Roommate Is A Gumiho tvN%3,7
11 HAZİRAN     
   CUMA
The Penthouse 3 SBS%17,5
Undercover JTBC%3,9
Imitation KBS2 TV%0,7
12 HAZİRAN
CUMARTESİ
Revolutionary Sisters KBS%28,9
Undercover JTBC%5,2
Bossam: Steal the Fate MBN%8,7
Love (ft. Marriage and Divorce) 2Tv Chosun%4,9
Mine tvN%8,3
   13 HAZİRAN
          PAZAR
Revolutionary Sisters KBS%31,5
Bossam: Steal the Fate MBN%8,0
Love (ft. Marriage and Divorce) 2Tv Chosun%5,1
Mine tvN%9,4 

Siz hangi dizileri izliyorsunuz ve reytingler hakkında ne düşünüyorsunuz?