2019’un Göze Çarpan Yeni Yüzleri

Bu sene de her sene olduğu gibi birçok yeni oyuncu sektöre giriş yaptı. Bunların her birine içerikte yer vermek mümkün mü? Tabi ki değil, ama izlerken keyif aldığım, yetenekli bulduğum, ilerde başrol olarak görmek istediğim 3 oyuncuyu şahsi “yılın yükselen yıldızları” listem olarak sizlere sunayım dedim. Bu vesileyle belki birkaç diziyi ufaktan değerlendirmiş oluruz hem. Başlayalım mı öyleyse?

Lee Do-Hyun

Sırasıyla "Prison Playbook", "Still 17",  Clean With Passion For Now" ve "Hotel Del Luna" dizilerinde oynayan oyuncunun farkında olmadan tüm dizilerini izlemişim. Ama ilk olarak "Clean With Passion For Now" dizisindeki karakteriyle dikkatimi çekmişti. Dizi “en”lerime girmese de hafif siklet diyebileceğim, kolay izlenebilir, vakti olanların şans verebileceğini düşündüğüm bir yapım. Lee Do-Hyun’un oynadığı karakteri hatırlatmak adına:

Peşi sıra oynadığı ve görece daha popüler bir yapım olan "Hotel Del Luna"da ise çocuk parladı resmen. Diziyi daha erken bırakmama engel olan yegane şey OST’ları ve Lee Do-Hyun’un oynadığı Go Chung-Myung karakteriydi. Aslında oldukça az kesiti vardı ama sıcacık gülümsemesiyle bir şekilde seyirciyi yakalamayı başardı.

Oyunculuk anlamında tam olarak potansiyelini göremedik lakin verdiği naif hissiyat dolayısıyla onu dizilerde daha fazla görmek istediğimi fark ettim. Başrol olursa altından kalkabilir mi şimdilik emin olamasam da umarım daha çok ekran süresi aldığı bir yapımda yer alır.

Kim Sung-Cheol

Oyuncuyu "Prison Playbook" ve en son "Arthdal Chronicles" dizilerinde ve "To.Jenny" mini dizisinde izledim. İki uzun soluklu dizide de oldukça şahsına münhasır, hikâyeye renk katan karakterleri oynuyordu. Ne yazık ki sektörün başrol olma kriterleri arasında “görsel” de önemli olduğu için, kendisini başrol olarak görebilir miyiz bilmiyorum. Lakin izlemesi oldukça keyifli ve hemen kendini gösteren, dikkat çeken bir oyuncu. Bambaşka bir karakteri nasıl oynardı acaba diye merak etmiyor değilim, dolayısıyla evet Kim Sung-Cheol’ü de tekrar başka bir dizide görmek istiyorum. Birden fazla başrolü olan "Age of Youth" veya "Be Melodramatic" gibi dizilere çok iyi gider bence.

Lee Jae-Wook

Aktör anlamında benim için senenin en büyük keşfi Lee Jae-Wook oldu. Sektöre çok hızlı bir giriş yaptı ve baya gelecek vaat ediyor. Kendisini ilk kez "Memories of the Alhambra"daki ufak rolüyle izlemiştik fakat sonrasında "Search: www"daki karakteriyle gönülleri fethetti.

Partneri ve görseli sebebiyle çoğunluk kendisini yaş olarak büyük zannediyor lakin sadece 21 yaşında oldukça yeniyetme bir oyuncu. Tecrübesizliğine rağmen kısa zamanda çok yol kat etti ve birbirinden çok farklı rolleri bambaşka hissiyatlarla oynamayı başardı. Kendisini en son "Extraordinary You" dizisindeki hırçın Kyung karakteri olarak izledik, "Search: www"da ise tam aksi bir karakter olan naif Ji Hwan karakteri olarak karşımızdaydı. Lee Jae-Wook oyunculuk olarak başrolün üstesinden rahatlıkla gelebileceğine inandığım bir oyuncu oldu. Yaşı küçük olduğu için başrol olması için de bir acelesi yok aslında. İkinci erkek karakter olarak yer alacağı "If the Weather Is Good, I’ll Find You" dizisini de sabırsızlıkla bekliyorum. (Dizinin başrollerini de sevdiğim için kesinlikle şans vereceğim bir yapım olacak^^)  


Sizler de bu sene dikkatinizi çeken yeni oyuncuları yorum olarak ekleyebilirsiniz.

*Bir de ufak bir sorum olacak, sitede dizi değerlendirmeleri okumak ister misiniz? Aslına bakarsanız bazen izlediğim dizileri uzun uzadıya değerlendirmek istediğim oluyor, fakat bunu spoiler vermeden yapmak mümkün değil, spoiler verince de tanıtım yapmış olmuyorum ve değerlendirme yazıları diziyi izlemeyenleri okumaması gereken bir içeriğe dönüşüyor. Sevdiğim replikler, sahneler, eleştiriler ve dizinin beğendiğim yönlerini toparladığım dizi değerlendirmelerini okumak keyifli olur mu dersiniz? Fikir beyan ederseniz mutlu edersiniz. 

Mutlu günler diliyorum hepinize =)