Memories of the Alhambra

Puanı: 4,7/5  Oy Sayısı: 325
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Memories of the Alhambra | 알함브라 궁전의 추억
Tür: Romantik, Fantastik, Gizem
Yönetmen: Ahn Gil-Ho
Senarist: Song Jae-Jung
Yapımcı: -
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: tvN, Netflix
Bölüm Sayısı: 16
imdb: 8.1
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: 1 Aralık 2018 – 20 Ocak 2019
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Jin-Woo
Hee-Joo
Hyung-Seok
Sae-Joo

 

Diğer Oyuncuları:

Kim Yong-Rim / Oh Young-Sim
Lee Re / Jung Min-Joo
Lee Hak-Joo / Kim Sang-Beom
Lee Si-Won / Lee Soo-Jin
Kim Eui-Sung / Cha Byung-Joon
Han Bo-Reum / Go Yoo-Ra
Ryu Abel / Lee Soo-Kyung
Lee Seung-Joon / Park Sun-Ho
Min Jin-Woong / Seo Jung-Hoon
Cho Hyun-Chul / Choi Yang-Joo
Lee Jae-Wook / Marco Han
Park Jin-Woo / No Young-Joon
Kim Doh-Yon
Kim Hyun-Mok / oyun müşterisi
Kim Joon-Eui / Jung Se-Joo (çocuk)
Park Hae-Soo / A (konuk oyuncu)


Konusu:

Dizi, kişinin dünya ile arasındaki algılarını bozabilen bir artırılmış gerçeklik oyununun geliştiricisini bulmak için İspanya’nın Granada şehrine giden bir yatırım şirketinin CEO’sunun (Hyun Bin) etrafında dönmektedir. Burada, pansiyon işleten bir kadınla (Park Shin-Hye) karşılaşır.


Karakterleri:

Hyun Bin dizide bir yatırım şirketinin CEO’su olan Yoo Jin-Woo karakterini canlandırmaktadır. Aynı zamanda oyun geliştirme konusunda doğal yetenekleri olan bir mühendistir. Keskin içgüdülere, maceracı bir ruhuna ve güçlü kazanma arzusuna sahiptir. İşi söz konusu olduğunda ne kadar küçük olursa olsun herhangi bir fırsatı kaybetmekten nefret etmektedir. En yakın arkadaşı tarafından ihanete uğrayan Jin-Woo ruhsal olarak zor bir dönem geçirmektedir.

Park Shin-Hye dizide İspanya’nın Granada şehrinde eski bir pansiyon işleten Jung Hee-Joo karakterini canlandırmaktadır. Ünlü bir klasik gitarist olma hayalini gerçekleştirmek için İspanya’ya gider. Çok geçmeden ebeveynleri ölür ve para kazanmak zorunda kalır. Bu yüzden İspanya’nın Granada şehrinde eski bir pansiyon işletmeye başlar. İşlettiği pansiyonuna gelen Jin-Woo (Hyun Bin) ile karşılaştıktan sonra kendisini tuhaf bir durumun içinde bulur.

Park Hoon dizide Jin-Woo’nun (Hyun Bin) üniversiteden arkadaşı ve bir yatırım şirketinin CEO’su olan Cha Hyung-Seok karakterini canlandırmaktadır. Rekabetçi ve egoist bir kişiliğe sahiptir. Bir gün, Jin-Woo ile bir anlaşmazlık yaşar ve ona ihanet eder. Böylece Jin-Woo’nun düşmanı haline gelir ve Jin-Woo’nun hayatında yaşadığı en büyük gerilemeye neden olur.

Chanyeol dizide Jung Hee-Joo’nun (Park Shin-Hye) erkek kardeşi olan Jung Sae-Joo karakterini canlandırmaktadır. Kendi küçük dünyasında yaşayan dahi bir programcıdır. Zorlu bir çocukluk dönemi geçiren Sae-Joo, kendi kabuğuna çekilmiştir ve sadece ablası ile iletişim kurmaktadır.

Han Bo-Reum dizide Jin-Woo’nun (Hyun Bin) boşanma aşamasında olduğu eşi Go Yoo-Ra karakterini canlandırmaktadır. Eskiden ünlü bir idol olan Yoo-Ra, bir kız grubunun üyesiydi. O, kibirli ve düşünmeden hareket eden birisidir.


Ödülleri:

2019 55. Baeksang Sanat Ödülleri: Sanat Ödülü (Park Sung-Jin)


Not: tvN’in Cumartesi & Pazar  dizi kuşağında bu diziden önce "Room No. 9" ve bu diziden sonra "Romance is a Bonus Book" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi (tvN): program.tving.com/tvn/tvnalhambra

Resmi Web Sitesi (Netflix): www.netflix.com/tr/...

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

GÜNÜN DİZİ ÖNERİSİ

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben maria. Bugün sizlere önerdiğim dizi, romantik-komedi-gençlik türündeki "Cheer Up!". Dizide okulun en iyi öğrencileri ile okulun en kötü öğrencilerin arasındaki aşk, dostluk, sahtekarlık, yalancılık gibi şeyleri anlatıyor. Diziyi izlerken çok eğlendim umarım sizde eğlenirsiniz. İyi seyirler...
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…