My ID Is Gangnam Beauty

  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: My ID Is Gangnam Beauty | 내 아이디는 강남미인
Tür: Romantik, Gençlik
Yönetmen: Choi Sung-Bum
Senarist: Gi Maeng-Gi (webtoon), Choi Soo-Young
Yapımcı: -
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: JTBC
daum: -
Bölüm Sayısı: -
Yapım Yılı: 2018
Yayın Tarihi: Temmuz 2018
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Kang Mi-Rae
Do Kyung-Seok
Yeon Woo-Young


Diğer Oyuncuları:

Jo Woo-Ri / Hyun Soo-A
Min Do-Hee / Oh Hyun-Jung
Park Joo-Mi
Woo Hyeon
Choi Sung-Won
Lee Tae-Sun
Bae Da-Bin / Kwon Yoon-Byul


Konusu:

Dizi, iki üniversite öğrencisinin etrafında dönmektedir. Kang Mi-Rae (Lim Soo-Hyang), çirkin olduğu için insanlar tarafından sürekli aşağılanmış ve zorbalığa uğramış birisidir. Bu duruma daha fazla katlanamaz ve estetik ameliyatı olur. Yeni güzel yüzü ile üniversiteye başlayan Mi-Rae’ye insanlar kaba davranmaya devam eder. Onu 'Gangnam Güzeli' olarak aşağılayıcı bir şekilde çağırmaya başlarlar. Mi-Rae ile aynı üniversiteye giden Do Kyung-Seok (Cha Eun-Woo) insanların dış güzelliğinden daha çok iç güzelliğine önem veren birisidir. Kyung-Seok zamanla Mi-Rae’den hoşlanmaya başlar.


Karakterleri:

Lim Soo-Hyang dizide bir üniversite öğrencisi olan Kang Mi-Rae karakterini canlandırmaktadır. Geçmişte, çirkin görünümü nedeni ile sürekli insanlar tarafından aşağılanmış ve zorbalığa uğramıştır. Bu yüzden, estetik ameliyat ile güzel bir yüze kavuşur. Ancak bir türlü çekingenliğini üstünden atamaz.

Cha Eun-Woo dizide Kang Mi-Rae (Lim Soo-Hyang) ile aynı ortaokuldan mezun olan ve onunla aynı üniversitede okuyan Do Kyung-Seok karakterini canlandırmaktadır. Bayanlar arasında oldukça popüler birisidir.

Kwak Dong-Yeon dizide Do Kyung-Seok’un (Cha Eun-Woo) ev arkadaşı olan Yeon Woo-Young karakterini canlandırmaktadır. Üniversitede kimya bölümü okumaktadır. Fakir bir ailenden gelen Woo-Young’un maddi durumu yüzünden birçok kez romantik ilişkisi son bulmuştur. Bu yüzden, edindiği deneyimler sayesinde kadınlarla tanışmak konusunda uzmanlaşmış birisidir. İlk başlarda sadece Kang Mi-Rae’nin (Lim Soo-Hyang) kişiliğini takdir ederken duyguları ona karşı derinleşir ve ona âşık olur.

Min Do-Hee dizide Kang Mi-Rae’nin (Lim Soo-Hyang) çocukluk arkadaşı olan Oh Hyun-Jung karakterini canlandırmaktadır. Bir hip-hop sanatçısı olmayı hayal etmektedir. Dışarıdan bakınca soğuk biri gibi görünse de Mi-Rae’nin her zaman yanında olan sıcak kalpli birisidir.

Bae Da-Bin dizide öğrenci konseyi başkan yardımcısı olan Kwon Yoon-Byul karakterini canlandırmaktadır. Kısa saçları ve giyim tarzı nedeniyle erkek gibi gözükmektedir.


Not:

1 – Dizi, Gi Maeng-Gi’nin "Nae IDneun Gangnammiin" adlı webtoonundan uyarlamadır.
2 – JTBC’nin Cuma & Cumartesi  dizi kuşağında bu diziden önce "Sketch" yayımlanmaktadır.Kaynakları:  (1), (2), (3), (4)
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam ve içerik ile alakasız link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…