IU ve Yeo Jin-Goo’nun "Hotel del Luna" Dizisinde Birlikte Rol Alacakları Kesinleşti

IU ve Yeo Jin-Goo, tvN’in "Hotel del Luna" adlı yeni dizisinde başrolleri paylaşacak.

Daha önce, IU ve Yeo Jin-Goo’ya söz konusu dizide rol almaları için teklif götürüldüğü açıklanmıştı ve 6 Mart’ta, her iki oyuncunun dizide yer alacakları doğrulandı.

İlgili Haber: IU’ya Teklif Götürülen Hong Kız Kardeşlerin Yeni Dizisi Hakkında Ayrıntılar Açıklandı
İlgili Haber: Yeo Jin-Goo ve IU "Hotel del Luna" Dizisinde Birlikte Rol Alabilir

Fantastik türündeki dizi, Seul’un şehir merkezinde bulunan ve müşterilerinin yalnızca hayaletlerin olduğu 'Hotel del Luna' adlı gizemli bir otelde geçmektedir. Bu otelin CEO’su yaptığı büyük bir hatadan dolayı lanetlenerek 1000 yıldan fazladır, bu otelde yaşamak zorunda kalmıştır. Bir gün, bir adam beklenmedik bir şekilde bu otelde yönetici olarak çalışmaya başlar.

IU dizide 'Hotel del Luna' adlı hayaletli bir otelin CEO’su olan Jang Man-Wol karakterini canlandıracak. Güzel bir bayandır. Ancak başkalarına karşı kibar bir insan değildir. Hırçın, huysuz, herkese kuşku ile yaklaşan açgözlü birisidir. 1000 yıldan fazladır bir lanetin etkisi altındadır.

Yeo Jin-Goo dizide 'Hotel del Luna'nın yeni yöneticisi olan Koo Chan-Sung karakterini canlandıracak. Samimi bir şekilde mükemmeliyetçidir. Akılcı birisi gibi görünmesine karşın gerçekte kalbiyle hareket eder. Eskiden çok uluslu bir otel zincirinde yönetici yardımcılığı yapmaktaydı ve bu işi yapan en genç isimdi. Ancak yaşadığı talihsiz bir olaydan sonra bu işi bırakarak, 'Hotel del Luna'da çalışmaya başlar.

Dizinin senaristliğini "You're Beautiful", "My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox", "The Greatest Love", "Big", "The Master's Sun", "Warm and Cozy" ve "A Korean Odyssey" dizilerini kaleme alan iki kız kardeş Hong Jung-Eun ve Hong Mi-Ran ('Hong Kız Kardeşler' olarak bilinmektedir) yapmaktadır.

Dizinin yönetmen koltuğunda "While You Were Sleeping", "Doctors" ve "You Who Came From the Stars" dizilerinin yönetmeni Oh Choong-Hwan oturmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın ikinci yarısında yayımlanması planlanılıyor.

Kaynak: (1), (2)