2021 Yılının İkinci Yarısında tvN'de Yayınlanacak Diziler
tvN yakın zamanda 2021 yılının ikinci yarısında yayınlanacak dizilerine dair ayrıntılı bir liste paylaşmıştı. Bu listeye dayanarak oluşturduğumuz köşe yazımıza dilerseniz bir göz atabilirsiniz.
1) THE ROAD: TRAGEDY of ONE

Tür: Dram, Gizem
Bölüm Sayısı: 16 
Kanal: SBS 
Yayınlanma Tarihi: 4 Ağustos 2021 - 23 Eylül 2021

The Road: Tragedy of One Konusu:
Dizi, sadece Kore’nin en zenginlerinin yaşadığı 'Royal the Hill' sakinlerinin sırlarını, arzularını ve işledikleri suçları konu almaktadır.

The Road: Tragedy of One Oyuncuları:
Ji Jin-Hee dizide popüler ve saygın bir sunucu olan Baek Soo-Hyun karakterini canlandırmaktadır. Güçlü inançları olan bir gazeteci olarak tanınmaktadır. İzleyiciler onun kamera karşısında söylediği her şeyin doğruluğuna güvenmektedir. Ancak halka gösterdiği yüzünün tam tersi bir kişiliğe sahiptir. Soğuk kalpli birisidir. Bir şey istediğinde, ne olursa olsun onu alır. İstediğini elde etmek için her türlü yolu kullanmaktan çekinmez. Seo Eun-Soo (Yoon Se-Ah) ile evli ve çocukları var.

Yoon Se-Ah dizide popüler bir minyatür sanatçısı olan Seo Eun-Soo karakterini canlandırmaktadır. Jegang Group başkanının kızıdır. Babası, siyasi ve ekonomik dünyalarda ağır bir etkiye sahip olacak kadar güçlü birisidir. Her şeyden önce ilk ailesi ve onuru gelmektedir. Bir gün, bir olay yaşanır ve ailesini korumak için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır.

Kim Hye-Eun dizide bir yayın istasyonunda spiker olarak çalışan Cha Seo-Young karakterini canlandırmaktadır. Prestijli bir işe, örnek bir eğitim geçmişine ve güzel bir görünüme dahil her şeye sahiptir. Ancak sahip olduklarıyla yetinmeyi bilmeyen birisidir.


2) HOMETOWN CHACHACHATür: Romantik ,Komedi ,Melodram
Bölüm Sayısı: 16
Kanal: tvN
Yayınlanma Tarihi: 28 Ağu 2021 - 17 Ekim 2021 

Hometown ChaChaCha Konusu:
Hometown ChaChaCha, 2004 yapımı "Mr.Hong" filminden uyarlanacak olan dizide Yoon Hye-Jin (Shin Min-A) Diş hekimi olarak çalışmaktadır.
Yoon Hye (Shin Min-A) , hem mükemmel güzelliğe hem de zekaya sahip kendinden emin bir kadındır. Alışveriş yapmayı seven materyalist görünebilir, ancak sıcak bir kalbi vardır. Yaşam planı bazı olaylar yüzünden alt üst olur ve çeşitli engellerin ardından deniz kıyısındaki Gongjin köyüne taşınır. Daha sonra Gongjin köyündeki cana yakın ve yardımsever adam olan işsiz Şef Hong (Kim Seon Ho) ile tanışır. Her koşulda insanlarla ilgilenmeyi seven yerel efsane Şef Hong (Kim Seon Ho) birinin yardıma ihtiyacı varsa,ortaya çıkan ve yardım sağlayan ilk kişi olur.

Hometown ChaChaCha Oyuncuları:

Shin Min-A, Diş hekimliği yapan, hem mükemmel güzelliğe hem de zekaya sahip emin bir kadın olan Yoon Hye-Jin karakterini canlandıracaktır.

Kim Seon Ho, yerel halk tarafından Şef Hong olarak  adlandırılan Hong Doo Sik rolünü canlandıracaktır. Resmi olarak işsizdir. Birinin yardıma ihtiyacı varsa, Hong Doo Sik ortaya çıkan ve yardım sağlayan ilk kişi olur.

Lee Sang Yi, parlak bir kişiliğe sahip bir işkolik olan hit varyete şovu yönetmeni Ji Sung Hyun'u canlandıracak.
 

3) HIGH CLASS


Tür: Dram, Gerilim, Gizem
Bölüm Sayısı: 16
Kanal: tvN
Yayınlanma Tarihi: 6 Eylül 2021 - 26 Ekim 2021
 
High Class Konusu:
Dizi, Kore’nin en tepedeki %0,1’lik kesiminde yaşayan elit kadınların kusursuz yaşamlarının arkasında sakladıkları tehlikeli yalanları ve ikiyüzlülükleri hakkında gizemli bir gerilim draması olacak.

High Class Oyuncuları:
Cho Yeo-Jeong dizide bir avukat olan Song Yeo-Wool karakterini canlandırmaktadır. Kocası bir cinayet işlemekle suçlandıktan sonra sahip olduğu her şeyi kaybeder.

Kim Ji-Soo dizide HSC uluslararası okulundaki diğer veliler arasında 'kraliçe arı' olarak görülen Nam Ji-Sun karakterini canlandırmaktadır.
Ha Joon dizide HSC uluslararası okulunda bir öğretmen olan Danny Oh karakterini canlandırmaktadır. Eski bir buz hokeyi oyuncusudur.

Park Se-Jin dizide Song Yeo-Wool’un (Cho Yeo-Jeong) tek yakın arkadaşı olan Hwang Na-Yoon karakterini canlandırmaktadır. Bekar bir annedir.

Kong Hyun-Joo dizide eskiden popüler bir oyuncu olan Cha Do-Young karakterini canlandırmaktadır. Tekrar insanların ilgisini üzerine çekmek için Nam Ji-Sun’un Kim Ji-Soo etrafında dolanmaktadır.

Lee Ga-Eun dizide Kanada’da büyüyen HSC uluslararası okulunda öğretmenlik yapan Rachel Jo karakterini canlandırmaktadır. İşini sadece bir iş olarak görmektedir. İş-yaşam dengesini sağlamak onun için çok önemlidir. Mesai saati bitince iş telefonunu kapatır. Oldukça havalı ve şaşırtıcı bir karaktere sahiptir.


4) MOUNT JİRİ / CLIFFHANGER (2021)


Tür: Dram, Gizem
Bölüm Sayısı: 16
Kanal: tvN
Yayınlanma Tarihi: 23 Ekim 2021 - 12 Aralık 2021

Mount Jiri Konusu:

Dizi, Güney Kore'nin en yüksek dağı olan 'Jiri Dağı'nın gizemli ve keşfedilmemiş bölgelerine tırmanan insanları kurtarmaya çalışan bir grup bekçinin etrafında dönmektedir. Jiri dağında geçen dizi, kayıp yürüyüşçüleri ve hayatta kalanları kurtarmadan sorumlu olan Jirisan Ulusal Parkı'nın bir grup koruyucusunun ve diğer çalışanlarının hikayesini anlatacak.

Mount Jiri Oyuncuları:
Ju Ji-Hoon dizide Jiri Dağı Milli Parkı'nda yeni çalışmaya başlayan bir bekçi olan Kang Hyun-Jo karakterini canlandırmaktadır. Harp okulundan mezun olan Kang Hyun-Jo, bir zamanlar ordu kaptanıydı. Kimseye anlatamayacağı bir sırrı vardır.

Jun Ji-Hyun dizide Jiri Dağı Milli Parkı'nın en iyi bekçisi olan Seo Yi-Gang karakterini canlandırmaktadır. Jiri Dağı hakkında neredeyse her şeyi bilmektedir.

Oh Jung-Se dizide Jiri Dağı Milli Parkı'nın bir bekçisi olan Jung Goo-Young karakterini canlandırmaktadır. Başkalarını kurtarmanın anahtarının önce kendini kurtarmak olduğuna inanan son derece pratik birisidir. İşini tam saatinde bırakır, düzenli olarak tatil günlerini kullanır ve izinli olduğu günlerde neredeyse ortadan kaybolur.

Sung Dong-Il dizide Jiri Dağı Milli Parkı'nın, Haedong Şubesi başkanı olan Jo Dae-Jin karakterini canlandırmaktadır. Hayatının yarısını bir dağ bekçisi olarak geçirdiği için ona 'Jiri Dağı Adamı' olarak seslenmektedirler. Kendisini tamamen işine adamış, genç bekçilerin sorumluluklarını alan basit ve dürüst bir adamdır.


5) TALE of the SECRET ROYAL INSPECTOR AND JO YI


Tür: Tarih, Gizem, Komedi
Bölüm Sayısı: 16
Kanal: tvN
Yayınlanma Tarihi: 1 Kasım 2021 - 21 Aralık 2021

Tale of the Secret Royal Inspector and Jo Yi Konusu:
Royal Secret Agent and Jo-Yi dizisinde, rahat bir hayat isteyen Ra Yi-Eon'un (TaecYeon) hayali küçük bir restoran işletmektir. Fakat girdiği bir devlet sınavını geçince devlet memuru olmaya hak kazanır. Daha sonra başarılı olabilmek için Özel Danışmanlar Ofisine girer. Gizli Kraliyet Müfettişi olarak atanır ve Kim Jo-Yi (Kim Hye-Yoon) ile tanışır. Kim Jo (Kim Hye-Yoon), zamanının ötesinde tutkulu bir kadın olup insanların boşanabileceğine inanan bir realisttir. Kadınların aile kütüğüne bile giremediği bir çağda yaşayan ama boşanıp hayata yeni bir başlangıç yapmanın hayalini kuran bir kadındır. İkili biirlikte, gizli göreve gitmek ve hükümet yetkilileri arasındaki yolsuzluğu ortaya çıkarmak için bir araya gelirler. Dizi, tembel bir Kraliyet Müfettişi ve sert kişiliğe sahip bir kadın etrafında dönen tarihi bir dramadır.


Tale of the Secret Royal Inspector and Jo Yi Oyuncuları:
Taecyeon, zeki ama tembel kraliyet müfettişi olan Ra Yi-Eon rolünü canlandırıyor. İşten tam zamanında çıktıktan sonra buharda pişmiş köfte atıştırırken evde zaman geçirmeyi sevmektedir.

Zamanının ötesinde olan realist, tutkulu bir kadın olan Kim Jo-Yi rolünü Kim Hye-Yoon canlandırmaktadır.


6) BULGASAL (2021)


Tür: Dram, Fantastik/Bilim Kurgu
Bölüm Sayısı: 16
Kanal: tvN
Yayınlanma Tarihi: -

Bulgasal Konusu:
Dizi, son 600 yıldır ölümsüzlük ile lanetlenmiş bir adam (Lee Jin-Wook) ile 600 yıl boyunca ki tüm reenkarnasyonlarını hatırlayan bir kadının (Nara) etrafında dönmektedir.
 
Bulgasal Oyuncuları:
Lee Jin-Wook dizide bulgasal (insan kanından beslenen, ölümsüzlükle lanetlenmiş efsanevi bir yaratık) olan Dan Hwal karakterini canlandırmaktadır. 600 yıl önce, Joseon Hanedanlığı döneminde askeri memur olarak çalışan bir insandı. Bir gün, önceki hanedanın kalıntılarını silme görevini yaparken lanetlenerek bir bulgasal olur.

Nara dizide bir zamanlar bir bulgasal (insan kanından beslenen, ölümsüzlükle lanetlenmiş efsanevi bir yaratık) olan Min Sang-Woon karakterini canlandırmaktadır. Bir insana reenkarne olur ve bir insan olarak hayatını yaşarken trajik bir olay meydana gelir. Kimliği belirsiz bir katil annesini ve ikiz kız kardeşini öldürür. Küçük kız kardeşiyle beraber kaçmayı başarır. Adını ve gerçek kimliğini gizleyerek, saklanarak yaşamaya başlar. Bir bulgasal (Lee Jin-Wook) ile karşılaşınca saklanmaktan vazgeçer ve intikam almaya karar verir.

Lee Joon dizide bir bulgasal (insan kanından beslenen, ölümsüzlükle lanetlenmiş efsanevi bir yaratık) olan Ok Eul-Tae karakterini canlandırmaktadır. Dan Hwal'ın (Lee Jin-Wook) aksine, sahip olduğu ölümsüzlükten oldukça memnundur. Son yüzyıllar boyunca politikacıları, iş adamlarını ve medyayı kontrol etmek için kullandığı muazzam servet biriktirir. Kore'nin en güçlü figürü olmayı planlamaktadır.

Kong Seung-Yeon dizide Dan Hwal'ın (Lee Jin-Wook) geçmişteki eski eşi olan Dan Sol karakterini canlandırmaktadır. Babası yüzünden Dan Hwal ile evlenen güçlü bir ailenin kızıdır. Başkalarının anlamlandıramayacağı özel bir şeye sahiptir.7) YUMİ'S CELLS


Tür: Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 14
Kanal: tvN
Yayınlanma Tarihi: 17 Eylül 2021 - 30 Ekim 2021

Yumi's Cells Konusu:
Dizi, Yu-Mi (Kim Go-Eun) adında bekar sıradan bir ofis çalışanının etrafında dönmektedir. Ayrıca dizi, Yu-Mi’nin kafasındaki her düşünceyi, duyguyu ve eylemi kontrol eden birçok beyin hücresinin bakış açısından anlatılmaktadır.

Yumi's Cells Oyuncuları:
Kim Go-Eun dizide duygularını ifade etmekte zorlanan sıradan bir ofis çalışanı olan Yu-Mi karakterini canlandırmaktadır. Hem aşk hayatında hem de kariyer hayatında büyümeyi deneyimledikçe, günlük hayatındaki küçük zevkler ile mutluluğu bulmayı öğrenir.

Ahn Bo-Hyun dizide Goo Woong karakterini canlandırmaktadır. Her konuda soğukkanlı bir tavır sergilese de aslında tam bir romantiktir. Yu-Mi (Kim Go-Eun) ile aralarında romantik bir ilişki gelişir.

Kaynak (1)


Editör Notu: Açıkçası ben Bulgasal'ın konusunu çok beğendim. Ayrıca ''Tale of the Secret Royal Inspector and Jo Yi'' dizisini de merakla bekliyorum. Bence bu yılın diğer yarısı için harika diziler bizi bekliyor. Siz hangi dizileri bekliyorsunuz? Bir sonraki köşe yazımızda hangi kanalın dizilerine yer vermemizi ya da hangi konuda bir yazı hazırlamamızı istersiniz?