Eylül Ayında Yayınlanacak Kore Dizileri


1) LOST / HUMAN DISQUALIFICATION
Tür: Dram, Melodrama
Bölüm Sayısı: 16 
Kanal: JTBC
Yayınlanma Tarihi: 4 Eylül 2021 - 24 Ekim 2021 

Lost / Human Disqualification Konusu:

Dizi, hayatları boyunca hiçbir şey başaramadıklarını fark eden ve spot ışıklarını görebilmek için ellerinden gelenin en iyisini yapan bir grup sıradan insanın etrafında dönmektedir.

Lost / Human Disqualification Oyuncuları:


Jeon Do-Yeon dizide 40 yaşındaki hayalet bir yazar olan Bu-Jung karakterini canlandırmaktadır. Elinden gelenin en iyisi yapmasına rağmen başarısızlıkla yüzleşince hayatının tüm anlamını yitirdiğini hisseder. Hiçbir işe yaramadığını düşünür ve daha ne kadar böyle devam edeceğini bilmemektedir.

Ryu Jun-Yeol dizide 27 yaşındaki Kang-Jae karakterini canlandırmaktadır. Müşterilerine ihtiyaç duyduğu rollere bürünerek hizmet vermektedir. Yoksulluktan kurtulmak için daha yüksek bir statüye ulaşmaya çalışmaktadır. Zengin olma hedefine ulaşmak için çeşitli kestirme yollardan gitmeye çalışır. Ancak birçok zorlukla karşılaşır ve hiçbir şeyde başaralı olamayacağından korkmaya başlar.


2) THE VEIL / BLACK SUNTür: Dram, Aksiyon, Suç
Bölüm Sayısı: 12
Kanal: MBC
Yayınlanma Tarihi: 17 Eylül 2021 - 23 Ekim 2021
 
The Veil Konusu:

Dizi, üst düzey bir Ulusal İstihbarat Servisi (NIS) ajanı hakkında bir hikayeyi ele alacak. Han Ji Hyuk(Namkoong Min), NIS'deki en iyi saha ajanıdır. Görevleri tamamlamadaki mükemmel becerisi nedeniyle meslektaşları tarafından örnek alınan biriydi. Bir gün organize bir suç örgütünü köşeye sıkıştırıyorken NIS’i krizin içine sokan bir olaya neden olur ve ortadan kaybolur. Ancak 1 yıl sonra kendisini çöküşe sürükleyen haini ortaya çıkarmak için geri döner. Böylece örgütün arkasındaki çok daha büyük bir düşmanla yüzleşir.


The Veil Oyuncuları:

Namkoong Min dizide bir NIS’in en iyi saha ajanı olan Han Ji-Hyuk karakterini canlandırmaktadır. Görevleri tamamlamasındaki beceresinden dolayı meslektaşları ona hayranlık duymaktadır. Bir suç örgütünü köşeye sıkıştırdığı sırada bir hain yüzünden her şey alt üst olur.

Park Ha-Sun dizide suç bilgi merkezi ekibinin lideri olan Seo Soo-Yeon karakterini canlandırmaktadır.


3) HIGH CLASSTür: Dram, Gerilim, Gizem
Bölüm Sayısı: 16 
Kanal: tvN
Yayınlanma Tarihi: 6 Eylül 2021 - 26 Ekim 2021

High Class Konusu:

Dizi, Kore’nin %0,1’lik kesiminde yaşayan elit kadınların kusursuz yaşamlarının arkasında sakladıkları tehlikeli yalanları ve ikiyüzlülükleri konu almaktadır.

High Class Oyuncuları:

Cho Yeo-Jeong dizide bir avukat olan Song Yeo-Wool karakterini canlandırmaktadır. Kocası bir cinayet işlemekle suçlandıktan sonra sahip olduğu her şeyi kaybeder.

Kim Ji-Soo dizide HSC uluslararası okulundaki diğer veliler arasında 'kraliçe arı' olarak görülen Nam Ji-Sun karakterini canlandırmaktadır.

Ha Joon dizide HSC uluslararası okulunda bir öğretmen olan Danny Oh karakterini canlandırmaktadır. Eski bir buz hokeyi oyuncusudur.

 

4) ONE THE WOMANTür: Komedi, Romantik, Suç, Dram
Bölüm Sayısı: 16 
Kanal: SBS
Yayınlanma Tarihi: 17 Eylül 2021 - 6 Kasım 2021 

One the Woman Konusu:


One the Woman dizisinde Jo Yeon-ju (Honey Lee) bir savcı ve gangster çete lideri Seopyeong Nammun grubunun tek kızıdır. Kendisine tıpatıp benzeyen bir şüpheliyi kovalarken gizemli bir araba kazası geçirir. Komadan uyandığında hayatı birden bire garipleşen Jo Yeon-ju (Honey Lee), iş dünyasının ilk 20'sinde yer alan chaebol ailesinin kızı Kang Mi-Na (Honey Lee) ile yer değişir. Kang Mi-Na (Honey Lee) istemediği bir evliliğin ardından Kore'nin önde gelen gruplarından BK Group'un gelinidir. Han Seung Woo (Lee Sang Yoon) ise ilk aşkına halen saf hisler taşıyan chaebol ailesinin oğludur. Miras mücadelesi ile uğraşırken paranın ve gücün gerçek yüzünü gördükten sonra Kore'den ayrılmış olsa da, babasının onursuz ölümünün ardındaki gerçeği bulmak için geri döner. Bu süreçte ilk aşkıyla yeniden karşılaşır ve kendi hakkı için mücadele eder.  

One the Woman Oyuncuları:

Dizide birbirine benzeyen ama iki farklı karakter olan Chaebol'un gelini Kang Mi Na ve yolsuzluğa karışan kadın savcı Jo Yeon Joo' yu Honey Lee canlandırıyor.

Lee Sang Yoon, Han Seung Wook rolünü oynayacak. Han Seung Wook, 3. nesil bir chaebol ve ilk aşkı için halen saf hislere sahiptir.

Lee Won Geun, Ahn Yoo Joon karakterini canlandırıyor. Ahn Yoo Joon, Yeon Joo'nun Adli Araştırma ve Eğitim Enstitüsünden meslektaşıdır. Yakışıklı, zeki ve alçakgönüllüdür ve enstitü profesörleri tarafından sevilmektedir. Ebeveynlerinin ikisi de profesördür. Ahn Yoo Joon özel bir ilkokula, uluslararası ortaokula ve yabancı dil lisesine gitmiştir.  Bu nedenle iyi eğitimli geçmişi ve tatlı kişiliği sayesinde herkes onu damadı olarak istemektedir.


5) SQUID GAMETür: Aksion, Gerilim, Gizem
Bölüm Sayısı: 8
Kanal: Netflix
Yayınlanma Tarihi: 17 Eylül 

Squid Game Konusu:

Dizi, 45.6 Milyar Won ödüllü hayatta kalma oyununa katılan bir grup insanın etrafında dönmektedir.


Squid Game Oyuncuları:


Lee Jung-Jae dizide hayatta kalma oyununa katılan Ki-Hoon karakterini canlandırmaktadır. Çalıştığı şirket yeniden yapılandırmaya gittikten sonra işine son verilir. Bu yüzden, 45.6 Milyar Won ödüllü hayatta kalma oyununa katılmaya karar verir.

Park Hae-Soo dizide hayatta kalma oyununa katılan Sang-Woo karakterini canlandırmaktadır. Ki-Hoon’un (Lee Jung-Jae) öz kardeşi gibi gördüğü yakın bir arkadaşıdır. Bu kadar yakın olmalarına ve aynı mahallede büyümelerine karşın birbirlerinden tamamen farklı hayatlara sahiptiler. Sang-Woo yoksul bir aileye sahipti. Buna rağmen, prestijli bir üniversiteden mezun olur ve iyi bir işe girer. Ancak, çalıştığı şirket, fonlarını kötüye kullanılması nedeniyle bir krizle karşı karşıya kalır. Bu yüzden Ki-Hoon ile beraber 45.6 Milyar Won ödüllü hayatta kalma oyununa katılmaya karar verir.


6) A GENTLEMAN and a YOUNG LADYTür: Romantik, Komedi, Drama, Aile
Bölüm Sayısı: 50
Kanal: KBS2
Yayınlanma Tarihi: 25 Eylül 2021 - 13 Mart 2022 

A Gentleman and a Young Lady Konusu:

Lee Young Guk (Ji Hyun Woo), karısının ölümünü hala atlatamamış olan üç çocuklu bir duldur. Park Dan Dan (Lee Se He)'i çocukları için yatılı öğretmen olarak işe almaya karar verir. Ancak zamanla ondan hoşlanmaya başlar. 

A Gentleman and a Young Lady Oyuncuları:

Ji Hyun Woo dizide eşini kaybetmiş olan Lee Young Guk karakterini canlandırıyor.

Lee Se Hee dizide kendi mutluluğunu arayan Park Dan Dan karakterini canlandırıyor. Karşısına çıkan zorlu koşullara rağmen parlak ve olumlu bir kişiliğe sahiptir.7) YUMI'S CELLSTür: Romantik, Komedi, Dram
Bölüm Sayısı: 14
Kanal: tvN
Yayınlanma Tarihi: 25 Eylül 2021 - 13 Mart 2022 

Yumi's Cells Konusu:

Dizi, Yu-Mi (Kim Go-Eun) adında bekar sıradan bir ofis çalışanının etrafında dönmektedir. Ayrıca dizi, Yu-Mi’nin kafasındaki her düşünceyi, duyguyu ve eylemi kontrol eden birçok beyin hücresinin bakış açısından anlatılmaktadır.

Yumi's Cells Oyucuları:

Kim Go-Eun dizide duygularını ifade etmekte zorlanan sıradan bir ofis çalışanı olan Yu-Mi karakterini canlandırmaktadır. Hem aşk hayatında hem de kariyer hayatında büyümeyi deneyimledikçe, günlük hayatındaki küçük zevkler ile mutluluğu bulmayı öğrenir.

Ahn Bo-Hyun dizide Goo Woong karakterini canlandırmaktadır. Her konuda soğukkanlı bir tavır sergilese de aslında tam bir romantiktir. Yu-Mi (Kim Go-Eun) ile aralarında romantik bir ilişki gelişir.8) DALI and the COCKY PRINCE 


 
Tür: Romantik, Komedi,
Bölüm Sayısı: 16
Kanal: KBS2
Yayınlanma Tarihi: 22 Eylül 2021 - 11 Kasım 2021

Dali and the Cocky Prince Konusu:

Dizi, ortak hiçbir yanı olmayan bir kadın (Park Gyu-Young) ve bir erkeğin (Kim Min-Jae) arasındaki aşk hikayesini konu almaktadır.

Dali and the Cocky Prince Oyuncuları:


Park Gyu-Young dizide Chungsong Sanat Müzesi'nin yöneticisi olan Kim Dal-Ri karakterini canlandırmaktadır. Konuşması ve hareketleri ile her zaman şık ve düşünceli birisidir. Sanat, felsefe ve din gibi çeşitli alanlarda çalışmaktan hoşlanmasının yanı sıra yedi dil bilmektedir. Ancak, yemek yapmak gibi ev işleri konusunda hiç becerikli birisi değildir.

Kim Min-Jae dizide DonDon F&B adlı bir şirketin müdürü olarak görev alan Jin Mu-Hak karakterini canlandırmaktadır. Ailesi, küçük bir gamjatang restoranını küresel bir gıda şirketi olan DonDon F&B’ye dönüştürmüştür. Bir şirketin müdürü olmasına karşın zeki birisi değildir. Okul yıllarında sınıfının her zaman son sırada yer almıştır. Ancak, para kazanmak konusunda mükemmel bir yeteneği vardır. Bir gün, bir sanat müzesini ele geçirmeye çalışırken oranın sahibi olan Kim Dal-Ri adlı bir kadına aşık olur.


9) HOMETOWNTür: Gerilim, Gizem, Korku, Suç
Bölüm Sayısı: 6
Kanal: tvN
Yayınlanma Tarihi: 22 Eylül 2021 - 7 Ekim 2021 

Hometown Konusu:

Dizi, 1999 yılında, küçük bir kasabada işlenen gizemli seri cinayetleri ve tuhaf/tanımlanamayan seslerin olduğu bir kaset hakkındaki gerçekleri araştıran bir grup insanın etrafında dönmektedir.

Hometown Oyuncuları:


Yoo Jae-Myung dizide bir dedektif olan Choi Hyung-In karakterini canlandırmaktadır. 10 yıl önce, eşi bir terör saldırısı sonucu hayatını kaybetmiştir. Hala eşinin ölümünü atlatamamıştır ve ölümünden dolayı kendisini suçlu hissetmektedir. Bir gün, küçük bir kasabada işlenen gizemli bir cinayet davasını araştırmaya başlar. Cinayet davasının bir şekilde eşinin ölümünden sorumlu olan teröristle bağlantısı olduğundan şüphe etmeye başlar.

Han Ye-Ri dizide annesi ile birlikte bir Çin restoranı işleten Jo Jung-Hyun karakterini canlandırmaktadır. İnsanlar onları bir teröristin ailesi olarak görmektedir. Dışarından bakılınca çok sıradan bir insan gibi görünmesine karşın aslında büyük bir cesarete de sahip birisidir. Abisinin kızı sayesinde her şeye rağmen hayata tutunabilmiştir. Ancak bir gün yeğeni ortadan kaybolur.

Um Tae-Goo dizide bir terör saldırısının arkasındaki gerçek suçlu olan Jo Kyung-Ho karakterini canlandırmaktadır. 1989’da, Japonya’da eğitimini tamamladıktan sonra memleketine döner. Burada gaz kullanarak ayrım gözetmeyen bir terör eyleminde bulunur ve ardından polise teslim olur. Bu terör saldırısını gerçekleştirmekteki amacını veya neden saldırı için bu yeri seçtiğini asla açıklamaz. Neden kendisini yetkililere teslim ettiğini de asla söylemez. Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldıktan sonra hapishanede dış dünya ile olan tüm iletişimini tamamen keser.NOT: Bazı dizilerin yayın günlerinde değişiklikler yaşanabilir.

Siz hangi dizileri izlemeyi düşünüyorsunuz? Dikkatinizi çeken bir dizi var mı?