Ekim Ayında Yayımlanacak Kore Dizileri

1) MY NAME


Yayın Tarihi: 15 Ekim 2021
Tür: Dram, Aksiyon, Suç 
Yayıncı: Netflix

My Name Konusu: Dizi, babasının ölümüyle ilgili gerçeği öğrenmek için bir organize suç çetesine katılan Yoon Ji-Woo’nun (Han So-Hee) etrafında dönmektedir. Yoon Ji-Woo, uyuşturucu karteli olan Dongcheonpa için çalışmaktadır. Babasının ölüm nedenini ortaya çıkarmak için Dongcheonpa’nın köstebeği olur ve polis departmanındaki uyuşturucu araştırma biriminde çalışmaya başlar.


Dizinin fragmanı ve detaylı bilgi için tıklayınız.


2) JIRISAN (2021)


Yayın tarihi: 23 Ekim 2021
Tür: Aksiyon, Gerilim, Gizem, Dram
Yayıncı: tvN

Jirisan Konusu: Dizi, Güney Kore'nin en yüksek dağı olan 'Jiri Dağı'nın gizemli ve keşfedilmemiş bölgelerine tırmanan insanları kurtarmaya çalışan bir grup bekçinin etrafında dönmektedir. 


Dizinin fragmanı ve detaylı bilgi için tıklayınız.


3) THE KING'S AFFECTION


Yayın Tarihi: 11 Ekim 2021
Tür: Tarihi, Romantik, Dram
Yayıncı: KBS2

The King's Affeciton Konusu: Dizi, sarayda doğan ikiz kardeşlerin etrafında dönmektedir. Veliaht prensin eşi ikiz dünyaya getir. Ancak ikizler bir uğursuzluğun işareti olarak görülür ve ikiz kardeşlerden kız olanının öldürülmesine karar verilir. Annesi çocuğunun hayatını kurtarmak için gizlice onu saraydan göndertir. Bir süre sonra ikizlerden erkek olanı Lee Hwi bir hastalık nedeni ile hayatını kaybeder. Annesi bu ölümü gizler ve ikiz kızını Lee Hwi’nin yerine geçirerek büyütür. Lee Hwi sonunda veliaht prens olur.


Dizinin fragmanı ve detaylı bilgi için tıklayınız.4) WORK LATER, DRINK NOW

Yayın tarihi: 22 Ekim 2021
Tür: Dram
Yayıncı: 
tvN, TVING


Work Later, Drink Now
 Konusu: Dizi, içki alışkanlığını hayatlarında bir inanç haline getirmiş 30 yaşındaki 3 kadının, yorgun bedenlerini ve zihinlerini rahatlatmaya çalışırken içmeyi alışkanlık haline getirip hayatları hakkında hikayeler paylaşmak için bir araya gelmesini anlatıyor.


Dizinin fragmanı ve detaylı bilgi için tıklayınız.


5) HEE - SOO

Yayın Tarihi: 22 Ekim 2021
Tür: Dram, Gerilim, Korku
Yayıncı: 
KBS2, Wavve

Hee - Soo Konusu: Dizide, altı yaşında olan kızlarını korkutucu bir kazada kaybeden Hwang Joo Eun (Jeon So Min) ve Go Tae Hoon (Park Sung Hoon), hayatlarını üzüntü ve keder içinde yaşarlar. Bir gün kızlarını sanal gerçeklik projesi (UR) ile tekrar hayata döndürürler. 


Dizinin fragmanı ve detaylı bilgi için tıklayınız.

6) INSPECTOR KOO

Yayın tarihi: 30 Ekim 2021
Tür: Aksion, Gerilim, Gizem, Komedi
Yayıncı: JTBC

Inspector Koo Konusu:
40'lı yaşlarında bir cinayet davasını araştıran Koo Kyung Yi (Lee Young Ae), kocasının ölümünden sonra tek başına kalan eski bir polistir. Şimdi bir kadın sigorta müfettişi olan  Koo Kyung Yi (Lee Young Ae) ister istemez başkalarından kolayca şüphelenmektedir. Dizi, dünyaya adalet getirmek yerine davaları heyecanı için çözen akıllı bir kadın ile seri katil olan genç bir üniversite öğrencisinin nefes kesici karşılaşmasını anlatan kadın merkezli bir aksiyon gerilim dizisidir. 


Dizinin fragmanı ve detaylı bilgi için tıklayınız.


7) REFLECTION OF YOU

Yayın Tarihi: 13 Ekim
Tür: 
Gerilim, Dram
Yayıncı: 
JTBC, Netflix

Reflection of You Konusu: Dizi, kendini arzularına adamış bir kadın ile o kadın yüzünden hayatı mahvolmuş başka bir kadının etrafında dönmektedir. Hee-Joo’nun hayatı dışarıdan bakınca kusursuz gibi görünmektedir. Ancak o, zamanını anlamsız bir şekilde geçirdiğini hissetmektedir. Tam o sırada, ona gençlik yıllarını hatırlatan fakir ama buna rağmen ışıl ışıl parlayan bir kadınla (Shin Hyun-Bin) karşılaşır. Bu karşılaşma onun hayatını tamamen değiştirir. 

Dizinin fragmanı ve detayları için tıklayınız.8) NATIONAL TEAM WIFE

Yayın tarihi: 4 Ekim 2021
Tür: 
Dram, Aile
Yayıncı: 
KBS1

National Team Wife Konusu: National Team Wife dizisinde, Seo Cho Hee (Han Da Gam), Gangnam'da bir ev için yaşam tarzını ve sınıfını yükseltmeye çalışan biridir. Ancak zamanla mutluluğun bir ev olmadığı, önemli olanın evin içindeki huzurla yaşayan ailesi olduğunu fark eder.

Dizi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


9) CHIMERA

Yayın tarihi: 30 Ekim
Tür: 
Gerilim, Gizem
Yayıncı: 
OCN

Chimera Konusu: Dizi, 1984 ve 2019 tarihlerinde gerçekleşen benzer iki davayı araştıran bir ekibin etrafında dönmektedir. 2019 tarihinde bir patlama gerçekleşir ve bu patlamanın arkasında ise seri cinayetler olduğu ortaya çıkar. Ancak bu olayın bir benzeri 1984 yılında (Chimera Olayı) yaşanmıştır. Birbirine benzer bu iki davanın araştırılması için bir ekip kurulur.Dizi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

10) CRIME PUZZLE

Yayın Tarihi: 29 Ekim
Tür: Gizem, Gerilim
Yayıncı:
 Olleh Tv

Crime Puzzle Konusu: Dizi, kız arkadaşının (Ko Ah-Sung) babasını öldürdüğünü itiraf eden Han Seung-Min’in (Yoon Kye-Sang) etrafında dönmektedir. Aniden, Han Seung-Min, bir suç profilcisi olan kız arkadaşının babasını ve birçok insanı öldürdüğünü itiraf eder ve tutuklanır. Ancak, Han Seung-Min’in kız arkadaşı buna inanmaz ve onun davasını incelemeye başlar. Hapishanede Han Seung-Min ile 10 görüşme gerçekleştirir. Böylece, zihinsel bir oyun başlar.


Dizi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.