Eylül Ayında Yayımlanacak Güney Kore İçerikleri

Eylül Ayında Yayımlanacak Güney Kore İçerikleri

Sizler için Eylül ayında yayımlanacak birçok K-içeriğini derledik. Yazı geride bırakarak Sonbahar ayına girmemizle beraber Kore içerikleri artış göstermeye başladı. Bu yüzden bu ay yayımlanacak olan Güney Kore dizilerini ve şovlarını bir makale altında sitemize ekledik. Hangi şovları izlemeyi düşündüğünüzü yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.


1) Critical X

Prömiyer Tarihi: Eylül 

Critical X Konusu:

Dizi, bulunduğumuz çağda yaşayan her neslin kriz durumlarını betimleyen hipergerçekçi bir komedi-dramasıdır. Üç aşamalı bir kombinasyon ile karşı karşıya kaldıktan sonra hayatta kalmak için mücadele etmek zorunda kalan, istifaya zorlanan, zengin bir hayattan fakirliğe giden ve yaşlanmanın gerçekleriyle yüzleşen budala Mr. A'nın hikayesini anlatmaktadır.

Critical X Karakterleri:

Kwon Sang-Woo dizide orta yaşlı ahmak bir karakter olan Bay A'yı canlandırmaktadır. Prestijli bir üniversiteden mezun olan Bay A, büyük bir şirkette işe girer ancak zamanın getirdiği sorunlar nedeniyle iflas eder.

Im Se Mi dizide, Bay A'nın popüler bir web romancısı olmayı hayal eden ruh eşi Ah Nae rolünü üstlenmektedir. Cömert bir kalbi vardır ve her zaman Bay A'yı pozitif enerjisiyle destekler.

2) Little Women 

Prömiyer Tarihi: 3 Eylül 

Little Women (2022) Konusu:

Little Women (2022) dizisi, fakir ama birbirleriyle hala harika ilişkileri ve dostlukları olan üç kız kardeşin hikayesini konu alıyor. Ancak yanlışlıkla bir olaya karışan kız kardeşler, Kore'nin en zengin ve köklü aileleriyle yüzleşmek zorunda kalırlar.

Karakterler:

Kim Go-Eun dizide, ailesini para ile korumak isteyen en büyük kız kardeşi Oh In Joo'yu canlandırıyor. Aşırı yoksulluk içinde büyüdüğü için tek hayali diğer normal insanlar kadar iyi yaşamaktır. Ancak beklenmedik bir olay karşısında hayatı tamamen sarsılır.

Nam Ji Hyun dizide, paraya boyun eğmek yerine her zaman doğru olanı yapmayı hedefleyen bir haber muhabiri olan ikinci kardeş Oh In Kyung karakterini canlandırmaktadır. İlk muhabirlik günlerinde yakaladığı gizemli bir vaka ile gerçeği araştırmaya başlar.

Park Ji Hoo dizide, artık kendisi için çok çalışan ablalarının sevgisinden bunalmış olan en küçük kardeş Oh In Hye karakterini canlandırıyor. Ailesinin maddi durumu nedeniyle hiçbir zaman düzgün sanat malzemeleri kullanmamış olsa da, doğuştan gelen yeteneğiyle bir sanat lisesine girmeye hak kazanır.


3) Once Upon a Small Town

Prömiyer Tarihi:5 Eylül 

Once Upon a Small Town Konusu:

Once Upon a Small Town dizisinde Han Ji-Yool, Seul'de veterinerlik yapmaktadır. Bir gün Heedong Köyünde yaşayan ayrıca bir hayvan kliniği işleten büyükbabasından bir telefon alır. Büyükbabası ayrıntılı bir şekilde konuşmuyor ve sesi ciddi geliyordur. Han Ji Yool endişelenip büyükbabasının yaşadığı yere gitmeye karar verir. Orada, Polis Memuru An Ja-Young ile tanışır. Büyükbabasının aslında Avrupa'da seyahat etmeye gittiğini öğrenir. Büyükbabasının bıraktığı nota göre ise Han Ji-Yool, büyükbabası uzaktayken, büyükbabasının hayvan kliniğini yarım yıllığına devralmak zorundadır.

Karakterler: 

Choo Young Woo dizide, Seul'de veteriner olarak çalışan Han Ji-Yool karakterini canlandırmaktadır.

Joy dizide, birinin yardıma ihtiyacı olduğunda ortaya çıkan polis memuru Ahn Ja Young karakterini canlandırmaktadır. Yeni görevler üstlenmekten korkmayan cesur bir karakterdir. Han Ji Yool'un köydeki günlük hayatında yaşadığı rahatsızlıkları çözmesine yardımcı olur ve böylece aralarında romantik bir ilişki gelişir.


4) The Law Cafe

Prömiyer Tarihi:5 Eylül 

The Law Cafe Konusu:

Dizi, şimdilerde bir bina sahibi olan ve hür bir şekilde yaşayan eski savcı Kim Jeong Ho'nun ve yeni kiracısı olan eksantrik avukat Kim Yu Ri arasında geçen romantizme odaklanmaktadır. Aynı zamanda hikaye, kafe olarak da çalışan bir hukuk firmasını çevreleyen olaylar etrafında dönmektedir.

Karakterler: 

Lee Seung Gi, bir zamanlar "canavar dahi" olarak bilinen eski savcı Jung Ho karakterini canlandırıyor. Babasının yolsuzluk skandalı nedeniyle işini bıraktığından beri, binasından toplanan kirayla geçinmekte ve çatı katında yaşamaktadır. Kim Yu Ri ile 17 yıl önce lise öğrencisi olduklarından beri tanışmaktadırlar. Üstelik Kim Jung-Ho, uzun süredir Kim Yoo-Ri'ye aşıktır.

Lee Se Young dizide, güzel ve zeki bir kadın olan Kim Yu Ri karakterini canlandırmaktadır. Adalete oldukça önem veren ve haksızlığa tanık olduğunda ateşli kişiliğini göstermekten çekinmeyen birisidir. Geçmişte bir erkekle yaşadığı deneyim nedeniyle, hayatının geri kalanında bekar kalmaya karar. Büyük bir hukuk firmasındaki işini bırakır ve ardından Kim Jung-Ho'nun sahibi olduğu binada "Law Cafe"yi açar. Bu ilginç kafe, kahve servisi ve hukuki danışmanlık hizmeti için kullanılır.

Kim Seul Gi, dizide Kim Jeong Ho ve Kim Yu Ri'nin 17 yıldır çocukluk arkadaşı olan Han Se Yeon rolünü üstlenmektedir. Cesur, açık sözlü ve adil biridir.

5) My Chilling Roommate

Prömiyer Tarihi:6 Eylül 

My Chilling Roommate Konusu:

Dizi, hayalet görme yeteneği yüzünden hayatını sürdürmekte zorlanan Jung Se Ri (Kim So Jeong) ve ikinci nesil bir chaebol olan Song Ji Chan (Jung Chan Woo) hakkında korku, romantik-komedisidir.

My Chilling Roommate Karakterleri:

Kim So Jeong dizide sıcak ve parlak bir karakteri olan Jung Se Ri'yi canlandırmaktadır. Ancak günlük hayatını olumsuz bir şekilde etkileyen doğaüstü bir yeteneği vardır: Ölülerin ruhlarını görebilmektedir.

Jung Chan Woo dizide dürüst ancak bencil bir ikinci nesil chaebol olan Song Ji Chan karakterini canlandırmaktadır. Bir kaza nedeniyle hayalet olur ve hafızasını kaybeder. Bu sırada Jung Se Ri ile tanışır.


6) Young Actors' Retreat

Prömiyer Tarihi:9 Eylül 

Young Actors' Retreat Konusu:

Young Actors' Retreat, "Love in the Moonlight", "Itaewon Class" ve "The Sound of Magic" oyuncularının bir araya geldiği yeni bir TV varyete programıdır. Yapımcı yönetmen Kim Sung Yoon tarafından yönetilen bu yeni şovda üç dizinin de oyuncu kadrosu canlandırıcı bir şekilde yeniden bir araya gelir.

Şovun adında yer alan "MT", "üyelik eğitimi" anlamına gelmektedir ve insanların takıldığı, oyun oynadığı ve birbirleriyle bağ kurmak için zaman ayırdığı yeri ifade etmektedir. Bu yeni varyete programında ayrıca "Itaewon Class"tan; Park Seo-JoonNaraAhn Bo-Hyun, Ryoo Kyung-SooLee Joo-Young, "Love in the Moonlight"tan; Park Bo-GumKim Yoo-JungJinyoungChae Soo-Bin, Kwang Dong-Yeon, "The Sound of Magic"ten ise Ji Chang-WookChoi Sung-EunHwang In-Yeop, Ji Hye Won ve Kim Boo Yon gibi sevilen isimler yer alıyor.


7) Narco-Saints

Prömiyer Tarihi:9 Eylül 

Narco-Saints Konusu:

Dizi, sivil bir iş adamı olan Kang In-Gu'nun (Ha Jung-woo), Güney Amerika’da bir eyalet olan Surinam’in kontrolünü ele geçiren Koreli bir uyuşturucu baronunu yakalamak için gizli bir casusluk teşkilatı olan Ulusal İstihbarat Servisi (NIS) ile iş birliği yapmak zorunda kalmasını anlatan gerçek bir hikayeye dayanıyor. Uyuşturucu kaçakçılığının kralı olarak bilinen Jeon Yo-Hwan (Hwang Jung-Min) ülkeyi avucunun içinde tutan Surinam'in kötü şöhretli baronudur. Kang In-Gu, Jeon Yo-Hwan'ı yakalamak için NIS'in ABD şubesinin başkanı olan Choi Chang-ho (Park Hae-soo) ile iş birliği yapmaya başlar.

Karakterleri:

Ha Jung-woo, Suriname'e iş için giden ama bunun yerine uyuşturucu baronunu yakalamaya yardım etmeye mecbur kalan Kang In-Gu'yu canlandırıyor.

Hwang Jung-min, ülkeyi avucunun içine alan Surinam'in kötü şöhretli uyuşturucu kralı Jeon Yo-Hwan'nı canlandırıyor.

Park Hae-soo, Amerika'daki operasyonları denetleyen ve Jeong Yoo-Hwan'ı yakalamak için Kang In-gu'dan yardım alan NIS ajanı Choi Chang-Ho rolünü canlandırıyor.

Yoo Yeon-seok, Yoo-Hwan' ın sağ kolu olan David Park'ı canlandırıyor.

Jo Woo-jin, Jeon Yoo-Hwan'ın tüm kirli işlerini yürüten sağ kolu Byun Ki-tae rolünü canlandırıyor.


8) Mental Coach Jegal

Prömiyer Tarihi:12 Eylül 

Mental Coach Je Gal Konusu:

Dizi, bir skandala yol açtıktan sonra sporu bırakan, emekli olan eski profesyonel sporculara ve mental çöküşe giren sporculara yardım etmek için zihinsel antrenör olan eski bir milli sporcu hakkında bir spor dramasıdır.

Mental Coach Je Gal Karakterleri: 

Jung Woo dizide, zihinsel antrenör olmadan önce ulusal bir Taekwondo sporcusu olan eski atlet Je Gal Gil karakterini canlandırmaktadır. Sıkı çalışması ve budala cazibesiyle tanınan Je Gal Gil, köyünde eşi benzeri görülmemiş bir kazaya neden olur ve oradan kovulur. Yaşadığı bu travmanın üstesinden gelip zihinsel sağlığına kavuştuktan sonra ise köye zihinsel bir koç olarak geri döner. 

Lee Yoo Mi dizide, mental olarak çöküş yaşayan ve dünya çapında kısa pist sürat pateni madalyası sahibi Cha Ga Eul karakterini canlandırmaktadır. Buz üzerindeyken “Buz Prensesi” lakabıyla anılır, ancak bir çöküşe düştüğünde solma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Üstelik koç Ja Gal Gil ile karşılaşana kadar bir süre kendini hırpalar.

Kwon Yool dizide, Kore Olimpiyat Komitesi'ndeki İnsan Hakları Merkezi'nin direktörü olan Gu Tae Man karakterini canlandırmaktadır.

Park Se Young dizide, köydeki ruh sağlığı destek ekibinin bir parçası olan Park Seung Ha karakterini canlandırmaktadır. Öncesinde çalıştığı hastaneden ayrılır ve köyde çalışmak için başvurur. Burada Je Gal Gil ile danışman ortak olarak tekrar bir araya gelir.


9) Once Again

Prömiyer Tarihi:15 Eylül 

Once Again Konusu:

Dizi, acı bir geçmişle yaşayan ve kaderini değiştirmeye çalışan Shin Jae Woo'nun etrafında dönmektedir. Yaşadığı zaman kayması ile 15 yıl geçmişe gider. Böylece o zamanlar onu kurtaran kahramanı Kang Ji Hoon (Lee Hyun Jun) ile tekrar bir araya gelir ve ona aşık olmaya başlar. 

10) Blind

Prömiyer Tarihi:16 Eylül 

Blind Konusu:

Dizi, haksız yere kurban haline gelen masum insanların ve rahatsız edici gerçeklere gözlerini kapatan sıradan faillerin etrafında dönmektedir.

Blind Karakterleri:

Taecyeon dizide, en büyük hayali kötülüğü cezalandırmak ve dünyayı kurtarmak olan şiddet suçları dedektifi Ryu Soong Joon rolünü canlandırmaktadır. Her zaman gizli görevlere olan istekli tavırları ve kararlılığı sayesinde tutuklama oranı en üst seviyelerdedir.

Ha Seok Jin dizide Ryu Sung Joon'un ağabeyi Ryu Sung Hoon karakterini canlandırmaktadır. Sınıfının en iyisi olarak mezun olan mükemmeliyetçi dahi bir yargıçtır. Ancak buna rağmen adil kararlar alabilmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan basit birisidir.

Jung Eun Ji dizide sosyal hizmet uzmanı olan Jo Eun Ki karakterini canlandırıyor. Genç yaşına rağmen cömert biri olan Jo Eun Ki, sadece bir çocuğa yardım etmek için bile olsa her türlü zorluğun üstesinden gelerek sosyal hizmet uzmanı olur. 


11) Seasons of Blossom

Prömiyer Tarihi:21 Eylül 

Seasons of Blossom Konusu:

Dizi, henüz hayatlarının daha başında olan 18 yaşındaki gençlerin aşklarını ve dostluklarını konu almaktadır. Ayrıca drama altı yıl önce intihar eden bir çocuğun ve onu durduramayan bir kızın yaşadıklarının günümüzdeki gençleri etkilemeye başlamasıyla oluşan kelebek etkisini anlatmaktadır.

Seasons of Blossom Karakterleri:

Seo Ji Hoon dizide, dışarıdan aydınlık gözüken ama içi karanlık olan iki kişilikli bir karakter Lee Ha Min'i canlandırmaktadır.

So Ju Yeon nazik ama çekingen birisi olan Han So Mang rolünü üstlenmektedir.

Kim Min Kyu dizide, acı dolu bir geçmişi olan ama herkese dostça davranan popüler öğrenci Lee Jae Min'i canlandırmaktadır.

Kang Hye Won, parlak ve nazik model öğrenci Yoon Bo Mi'yi canlandırmaktadır.

Yoon Hyun Soo dizide, oyun oynamayı seven ama şaşırtıcı derecede hassas bir yanı olan huysuz Choi Jin Young karakterini canlandırmaktadır.


12) Love in Contract

Prömiyer Tarihi:21 Eylül 

Love in Contract Konusu:

Love in Contract, mezunlar buluşması ve okul toplantıları gibi etkinliklere katılabilmeleri için "eş gibi" rol yapan birine ihtiyacı olan bekar erkeklere eş sağlayan "bekar yaşam yardımcısı" Choi Sang Eun hakkındadır. Ancak Choi Sang Eun'un işleri, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri için uzun vadeli özel bir sözleşme imzalayan Jung Ji Ho ve Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri için yeni bir sözleşme imzalayan Kang Hae Jin'in günlerinin karışmasıyla tepe taklak olur.

Love in Contract Karakterleri:  

Park Min Young dizide, pazartesiden cumartesiye kadar bekar erkeklere hizmet vermek için çalışan Choi Sang Eun rolünü canlandıracak. Birçok harika özelliklere ve erdeme sahip bir kadın olan Choi Sang Eun, evlenmek istemeyen erkeklere yardımcı olabilmek, toplum ve aileleri tarafından kabul edilmek isteyen bekar erkeklere istediklerini verebilmek için tüm yeteneklerini kullanır. Ancak altı günlük sıkı çalışmasının ardından sadece pazar gününü kendine ayırır. 

Go Kyung Po dizide, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günlerinde Choi Sang Eun'un müşterisi olan Jung Ji Ho karakterini canlandırmaktadır. Sakin ama gizemli kişiliğinin yanında sürekli olarak aksiliklere neden olan bir yapısı vardır.

Kim Jae Young, Choi Sang Eun'un salı, perşembe ve cumartesi günleri birlikte çalıştığı Kang Hae Jin karakterini canlandırıyor. Yavru köpek benzeri görüntüsü ile oldukça ünlü bir Hallyu yıldızıdır. Son derecede masum ve saf bir karaktere sahiptir.

13) May It Please the Court

Prömiyer Tarihi:21 Eylül 

May It Please The Court Konusu:

Dizi, bir katili savunmak zorunda kalan Noh Chak Hee'nin 3 ay boyunca hayatının en büyük ikilemine düşmesinin hikayesini anlatıyor.

May It Please The Court Karakterleri:

Jung Ryeo Won dizide, bir zamanlar en yüksek kazanma oranına sahip as bir avukat olan ancak rütbesi bir kamu savunma avukatına düşürülen No Chak Hee'yi canlandırmaktadır. Çok çalışan ve bir davayı kazanmak için her yolu deneyen hırslı birisidir. Ancak, bir yıl önce bir ortağı terfi ettirilirken bir davaya karışır ve lisansı askıya alınır. Bu yüzden bir an önce hukuk firmasına geri dönmek için elinden geleni yapar.

Lee Kyu Hyung dizide Jwa Shi Baek karakterini canlandırmaktadır. Güçlülere karşı oldukça soğuk ve merhametsiz olan Jwa Shi Baek, zayıflara karşı sevecen ve sıcakkanlı birisidir. Hukuk fakültesini bitirirken en büyük üç hukuk firmasından birinde hakim, savcı veya avukat olabilme haklarını reddederek kamu savunma avukatı olur. Ancak herkesten sakladığı çok özel bir hayatı vardır.

14) The Golden Spoon

Prömiyer Tarihi:23 Eylül 

The Golden Spoon Konusu: 

Dizi, bulduğu sihirli bir altın kaşık sayesinde zengin en iyi arkadaşıyla hayatlarını değiştiren Seung Cheon'un etrafında dönmektedir. Fakir ama sevgi dolu ailesini zengin bir aileye tercih eden Seung Cheon'un fikrini değiştirmek için sadece üç şansı vardır. Bu yüzden iki olası geleceğinden hangisinin seçilmeye değer olduğuna karar vermek zorundadır.

The Golden Spoon Karakterleri:

Yook Sung Jae dizide, fakir bir ailede büyüyen Lee Seung-Cheon karakterini canlandırıyor. Bir lise öğrencisi olan Seung Cheon, bulunduğu durumdan ve fakir çevresinden nefret etmektedir. Bir gün yaşlı bir kadınla tanışır. Kadın 3 dolar karşılığında ona altın bir kaşık verir. Ve Seun Cheon'a, kendi yaşıtı birinin evinde üç öğün bu kaşıkla yemek yemesi halinde ebeveynlerini o kişinin ebeveynleriyle değiştirebileceğini söyler. Böylece arkadaşı Hwang Tae-Yong'un evinde üç öğün yer ve hayatı tamamen değişir.

Lee Jong Won dizide, zengin bir ailede büyüyen Hwang Tae-Yong karakterini canlandırıyor. Babası büyük bir şirketi yönetmektedir. 

15) One Dollar Lawyer

Prömiyer Tarihi:23 Eylül 

One Dollar Lawyer Lawyer Konusu: 

One Dollar Lawyer, son derece yetenekli ancak avukatlık ücreti olarak 1.000 won alan baş belası bir avukat hakkındadır.

One Dollar Lawyer Karakterleri:

Namgoong Min dizide, kanunlara uymayan pahalı avukatlara ve onların zengin müvekillerine karşı savaşan Cheon Ji Hun karakterini canlandırmaktadır. En yetenekli avukatlardan birisi olmasına rağmen hizmet için sadece 1.000 won alır.

Kim Ji Eun dizide Adli Araştırma ve Eğitim Enstitüsü'nden mezun olduktan sonra savcı yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Baek Ma Ri karakterini canlandırmaktadır. Kendine güvenen birisidir. Sorunsuz giden hayatı Cheon Ji Hun ile tanıştıktan sonra değişir.

16) Three Siblings Bravely 

Prömiyer Tarihi:24 Eylül 

Three Siblings Bravely Konusu:

Dizi, güçlü kişiliklere sahip üç kardeşin aşk ve yaşamına odaklanan neşeli bir aile dramasıdır.

Three Siblings Bravely Karakterleri:

Lim Ju Hwan dizide, büyürken her şeye sahip olan en büyük oğul Lee Sang Joon karakterini canlandırmaktadır.

Lee Ha Na dizide, ailesi için her şeyini feda ederek büyüyen Kim Tae Joo karakterini canlandırmaktadır.


17) The Empire

Prömiyer Tarihi:24 Eylül 

The Empire Konusu:

Dizi, kalıtsal halefiyet hayal eden Kore'nin cüppeli soylularının adi skandallarını anlatmaktadır.

The Empire Karakterleri:

Kim Sun Ah dizide, Seul Merkez Bölge Savcılık Ofisinin özel bölümünün şefi olan Han Hye Ryul karakterini canlandırmaktadır. Üç nesildir serveti ve gücü olan bir hukuk çalışanları ailesindendir. Şu anki konumundan memnun olmayan, başsavcı veya bir üst basamakta olmayı hedefleyen hırslı birisidir.

Ahn Jae Wook, Han Hye Ryul'un kocası ve hukuk fakültesi profesörü Na Geun Woo karakterini canlandırmaktadır. Zor koşullarda büyümesine rağmen bir sonraki cumhurbaşkanlığı yarışı için aday olarak gösterilmektedir.

18) Gaus Electronics

Prömiyer Tarihi:30 Eylül 

Gaus Electronics Konusu:

Gaus Electronics dizisi komik bir gerçek-hayat çalışanının hikayesini anlatıyor. Aynı zamanda drama, ofis çalışanlarının sempatik ilişkileri, kahkahaları ve üzüntülerini içeriyor.

Gaus Electronics Karakterleri: 

Kwak Dong Yeon, Pazarlama bölümü 3'ün düşüncesiz bir çalışanı olan Lee Sang Shik karakterini canlandırmaktadır. Kıdemlileri bile olsa onun görüşleriyle uyuşmayan şeyler söylenildiğinde fikrini söylemekten çekinmeyen geniş bir insandır. Cha Na Rae için her zaman soruna neden olur.

Go Seung Hee dizide Lee Sang Shik ile birlikte çalışan müdür yardımcısı Cha Na Rae karakterini canlandırmaktadır. İşine düşkün olmasının dışında arada bir kontrolsüzce patlayan kişiliğe sahiptir.

Bae Hyun Sung dizide Gaus Electronics'in en büyük rakibi ve Kore'nin 2 numaralı şirketi Power Group'un varisi Baek Ma Tan rolünü üstlenmektedir. Babasının etki alanının ötesinde kendi yolunu bulmak amacıyla Gaus Electronics'te çalışmaya başlar. 

Kang Min Ah dizide, Pazarlama bölümü 3'te çalışan Gun Gang Mi karakterini canlandırmaktadır. Kendine karşı oldukça sert biri olan Gun Gang Mi, formda kalmak için çok çaba sarf eder. Böylelikle ofisteki en güzel çalışanlardan biri olarak kabul edilir. Ancak birbirinden farklı karaktere ev sahipliği yapan bir kişiliği vardır ve sarhoş olduğunda bastırdığı kişiliği ortaya çıkarak büyük iştahı devreye girer.


-