"Alchemy of Souls: Light and Shadow" Dizisinin Nefes Kesen Bir Afişi Yayımlandı

"Alchemy of Souls: Light and Shadow" Dizisinin Nefes Kesen Bir Afişi Yayımlandı

tvN'in sevilen dizisi “Alchemy of Souls”, yaklaşan ikinci sezonu için başrol çiftin yer aldığı büyüleyici bir afişi yayımladı. Oyuncu kadrosunda Lee Jae WookGo Yoon Jung ve Minhyun gibi isimlerin yer aldığı fantastik dizi 10 Aralık'ta ekranlara gelecek.

Hong Sisters olarak bilinen ünlü senarist ikilisi tarafından kaleme alınan “Alchemy of Souls”, kurgusal bir ülkede, hayata geri dönen ruhlar etrafında dönmektedir. Tarihte veya haritalarda olmayan bir ülke olan kurgusal Daeho ulusunda geçen fantastik-romantik dizi, "hwanhonsool" (ölülerin ruhunun yaşama dönüşü) ile insanların ruhlarını değiştiren sihir nedeniyle kaderleri çarpışan insanların hayatlarını sergilemektedir.

Bu yaz ilk sezonuyla ekranlara gelen dizi, izleyicilerin kalbini çaldıktan sonra yeni bir sezonu ile ekranlara döneceğini bildirmişti. Dizinin ikinci sezonu, ölümden dönen Jang Uk'un 3 yıl sonra büyücülerin hikayesini yeniden ortaya çıkarmasının hikayesini anlatmaktadır.

Dizi için yayımlanan karanlık afişte Jang Wook, Nak Soo'nun omuzlarındaki ellerini tutuyor. Ancak birini öperken omzunda tutuyor. Jang Wook'un bakışları keskin ve yoğunken, Nak Soo'nun gözleri biraz üzgün görünüyor. İfadeleri arasındaki bu tezatlık ikinci sezonda ilişkilerinin nasıl ilerleyceği konusunda merak uyandırıyor. Ayrıca afişin üzerinde "Karanlığımın derinliklerinde parlayan tek kişi sensin" yazısı, romantizm beklentisini arttırıyor.

Hit drama serisi, "You're Beautiful", "Hotel del Luna", "A Korean Odyssey" gibi pek çok hit dizinin senaristliğini yapmış olan Hong Kız Kardeşler tarafından yazıldı ve "My Roommate Is A Gumiho", "What's Wrong with Secretary Kim", "Touch Your Heart", "Because This is My First Life" gibi popüler dizilerin yönetmeni Park Joon Hwa tarafından çekildi.

Daha önce "Sweet Home", "Law School" ve "The School Nurse Files" gibi dizilerde yer alan Go Yoon Jung, yaklaşan dizisi "Alchemy of Souls: Light and Shadow" ile ilk başrolünü üstlenecek. Bu sezon ile kariyerinde yükseliş yakalaması beklenen aktristin Lee Jae Wook ile yakalayacağı kimya büyük bir merakla bekleniyor.

Dizi 10 Aralık'ta Kore saatine göre 21:10'da prömiyer yapacak. Dizi hakkında detaylı bilgi ve fragman için buraya tıklayabilirsiniz.

kaynak 1 )