Her Oyuncu İçin Farklı Dizi Tavsiyeleri: Erkek Oyuncular

Yazıda sadece oyuncuların başrolde bulunduğu diziler bulunuyor. Yan roller için ayrı bir yazı yazmayı düşünüyorum. Bazı oyunculara yer veremedim. Yazının uzunluğu ve aynı dizilere yer vermek istemediğimden.

1. Ji Jin-HeeMisty

Çok sevdiğim bir oyuncu ve tek izlediğim dizisi "Misty"ydi. Misty'deki Ji Jin-Hee aynı Lee Sun-Kyun’un "My Mister"daki karakteri gibiydi. Aynı onun gibi iyi kalpli ve sadık.

2. Lee Joon-GiMoon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Sanırım Lee Joon-Gi’nin en sevilen dizisi "Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo"... Benim de pek sevdiğim bir dizidir. Her türü içinde barındıran bir dizi düşünün. Romantik, fantastik, bazen güldüren, bazen ağlatan, içinde gizem ve tarih barındıran güzel bir dizi.

3. Rain – Sketch

"Sketch", son zamanlarda izlediğim aksiyon-fantastik konulu güzel bir dizi. Rain’in karakteri pek ön planda olmasa da dizi başarılıydı. Rain’in birkaç dizisinden de bahsetmeliyim. Bir komedi dizisi olan "Come Back Mister" da kötü diyemeyeceğim güzel bir dizi. Çok eski bir dram dizisi olan "A Love to Kill"de başrolünde de Rain bulunmaktadır.

4. Park Yoo-Chun – Rooftop Prince

İlk izlediğim Kore dizilerinden olan "Rooftop Prince", eminim ki Park Yoo-Chun'u sizlere sevdirecektir. Ayrıca " Three Days"de aksiyon, " I Miss You"da ise dram konularında idol oyuncu olmasına rağmen gerçekten yetenekliydi.

5. Kim Soo-HyunYou Who Came From the Stars

Kim Soo-Hyun hem karakteriyle hem de görüntüsüyle bir uzaylı olarak bütünleşmişti zihinlerimizde.

6. Lee Seung-GiGu Family Book

Hem senaryosu hem de sağlam aktörleri içinde bulunduran çok güzel bir tarihi diziydi.

7. Song Joong-KiDescandants of the Sun

Bazıları Song Joong-Ki'nin "Nice Guy" dizisini pek övse de ben "Descandants of the Sun"a oyumu veriyorum. Dizi bir doktor ve askerin zorlu mesleklerinin arasında bile aşka yer vermelerini çok güzel anlatmıştı.

8. So Ji-SubThe Master’s Sun

Korku türünde en başarılı bulduğum dizidir "The Master’s Sun". Aslında Kore dizilerinde hayalet konusunu da başlatan dizilerden biri.

9. Joo WonYongpal

İzlediğim zamanlarda beni çok etkileyen bir tıbbi dizi. Son bölümleri hariç size keyifli dakikalar yaşatacağına eminim.

10. Choi Jin-HyukTunnel

"Signal" ile yarışacak düzeyde olan mükemmel bir aksiyon dizisiydi. İzleyenleri dedektif gibi hissettiren dizilerden...

11. Lee Min-HoThe Legend of the Blue Sea

O kadar çalışkan bir oyuncu ki hangi dizisini seçsem bilemedim. Kimilerinin "Boys Over Flowers" dizisinde tanıdığı ve hayran kitlesi geniş olan bir oyuncudur Lee Min-Ho. Fakat ben diğer oyunculardan farklı olan bir yanını göremedim. (Yüz hattı güzel, burnu büyük bir oğlancık işte)

12. Ji SungKill Me, Heal Me

Şüphesiz en iyi aktörlerdendir Ji Sung. "Kill Me, Heal Me"de kadın karaktere bile muhteşem bürünebilmiş bir oyuncu. Her dizisinde ayrı karakter hatta dizilerinin içinde bile karakter değişimlerini başarılı bir şekilde sergilemiş bir aktördür.

13. Seo In-GukReply 1997

Unutamayacağım kadar güzel sahneleri olan bir zaman dizisi. Dizideki Lee Ho-Won'la (Hoya) olan tuhaf ilişkilerini pek beğenmiştim.

14. Ji Chang-WookThe K2

"Healer" dizisi de çok sevilse de ben Ji Chang-Wook’u en çok "The K2"ya yakıştırmıştım. Bence, YoonA ile çok güzel uyum yakaladılar. Kıza ramen yapması için yardım ettiği sahne sadece beni mi heyecanlandırdı?

15. Gong YooGoblin

Hem başrol hem yan roller hem de senaryosuyla izleyicileri etkileyen bir diziydi. Başları komedi, sonları dram olan güzel dizilerden biriydi.

16. Lee Je-HoonSignal

En sevdiğim aksiyon dizisi olan "Signal"deki ciddi halleriyle beni çok etkilemişti. Dizi gerçekten bir daha benzeri yazılamayacak kadar güzeldi.

17. Hyun BinSecret Garden

Kim Joo-Won karakteriyle başlarda bizi sinirlendiren sonlarda bizi ağlatan muhteşem bir oyuncu. Yeni dizisi Secret Garden kadar güzel olur mu bilemiyorum.

18. Lee Jong-SukW

Birçok dizisi olan çalışkan aktör Lee Jong-Suk’un en çok sevdiğim dizisi W idi. Tabi ki, medikal dizi olan "Doctor Stranger"a da değinmeden geçmemeliyim. "While You Were Sleeping" dizisi de çok fazla sevilen bir diğer dizisi...

19. Kim Nam-Gil – Don't Look Back: The Legend of Orpheus (Shark)

Çok başarılı bulduğum Kim Nam-Gil’in dram temasımda "Don't Look Back: The Legend of Orpheus" ("Shark") ve "Bad Guy" dizilerini öneririm. Komedi sevenler ise " Live up to Your Name, Dr. Heo" ("Deserving Of The Name, Dr. Heo") dizisini mutlaka izlemeli.

20. Lee Jin-Wook – Nine: Nine Times Time Travel

Ne kadar övsem de bitiremeyeceğim bir fantastik dizi... Oyuncuyu pek sevmesem de bu dizi en iyilerdendi.

21. Jung Hae-InSomething in the Rain (Pretty Noona Who Buys Me Food)

Jung Hae-In bu diziyle başrol oyuncusu olmanın kapılarını tamamen açtı. Son Ye-Jin’le de çok iyi uyum yakalayan Jung Hae-In’i ilerde güzel projelerde görebiliriz.

22. Nam Ju-HyukThe Bride of Habaek

Nam Ju-Hyuk kendisini herkesten üstün gören bir tanrı rolüyle uyum yakalamıştı bence.

23. Jung Kyoung-HoLife On Mars

Bir sürü katil arama operasyonlarının arasında komediye de çok yer veren güzel bir aksiyom dizisiydi. Komedi dizisi arayanlara ise aktörün "Fall in Love with Soon-Jung" dizisini tavsiye edebilirim.

24. Ha Seok-JinDrinking Solo

Başroller pek popüler olmasa da senaryosunun güzelliği ve çok iyi yan rolleriyle başarı yakalamış güzel bir komedi dizisi Drinking Solo.

25. Song Seung-HunBlack

"Obsessed" filmiyle hayran kalmıştım kendisine. "Black" dizisinde ise o kalın kaşlarıyla ve hareketleriyle bir ölüm meleğinin sertliğini hissettirdi bizlere.

26. Yoo Ah-InChicago Typewriter

Oyuncunun "Secret Love Affair" dizisini daha çok sevsem de daha popüler ve kitlesi bol olan "Chicago Typewriter" şiddetle tavsiye ederim.

27. Jo In-Sung – It's Okay, That's Love

Aslında "What Winter The Wind Blows" dizisinde de beni çok etkilemişti ama "It's Okay, That's Love"daki karakteri benim için daha unutulmaz oldu.

28. Yang Se-JongDuel

İki farklı karakteri genç yaşına rağmen çok güzel oynamıştı dizide. Dizi de çok güzel bir aksiyon dizisiydi.

29. Lee Sun-KyunMy Mister

Bu diziyi eski yazımda da belirtmiştim. Beni çok etkiledi. Özellikle de Lee Sun-Kyun ve IU dizide resmen yıldız ışığı gibi parladılar.

30. Park Hae-JinCheese In The Trap

"MAN X MAN" dizisinde de oldukça başarılıydı fakat "Cheese In The Trap"taki gelgitli rolüyle beni gerçekten etkiledi. Kötü âşık rolleri çok yakışmıştı.