Hangi Kore Dizisi, Ne Zaman Başlayacak?

Sizler için en çok beklenen Kore dizilerinin ne zaman yayımlanacağına dair bir yazı oluşturduk. En çok hangi dizileri beklediğinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.

1) Gyeongseong Creature Ne Zaman Başlayacak?

Bu dizi uzun bir zamandır merakla bekleniyor çünkü dizinin kadrosu tam bir efsane! Şimdiden ikinci sezonu onaylanan dizi Netflix aracılığıyla izleyicisiyle buluşacak. Aksiyon türündeki Gyeongseong Creature, 2023 yılının aralık ayında başlayacak.

Gyeongseong Creature, egemenlik ve insan haklarının ellerinden alındığı karanlık bir dönem olan 1945 baharında, en temel mutluluğu elde etmek için hayatlarını ortaya koymak zorunda kalan gençlerin hikayelerini konu alıyor. Açgözlülükten doğan bir yaratıkla karşı karşıya kalan bu gençler hayatta kalmak için sonuna kadar savaşır.  


2) A Good Day to Be a Dog Ne Zaman Başlayacak?

Cha Eun Woo hayranları buraya! En popüler idol-oyunculardan biri olan Cha Eun Woo hangi diziyi çekse en çok izlenenler arasına giriyor. Üstelik bu sefer ona Park Gyu Young gibi harika bir aktris eşlik ediyor. İlginç konusu ve oyuncu kadrosu sayesinde birçok kişinin izlemek için sabırsızlandığı "A Good Day to be a Dog", 11 Ekim'de başlayacak. (guneykoresinemasi.com)

A Good Day to be a Dog, ailesinin laneti yüzünden bir erkekle öpüştüğü zaman köpeğe dönüşen bir kadın hakkında fantastik bir romantik dramadır. Han Nae Na bu laneti kırmak istemektedir ancak onun lanetini geri alabilecek tek kişi, travmatik bir olay nedeniyle köpeklerden korkan bir adamdır.


3) Doona! Ne Zaman Başlayacak?

Her ne kadar Suzy, oyunculuk becerileri ile birçok kez gündeme gelse de o kendini geliştirmeye ve birçok farklı yapımda yer almaya devam ediyor. Yer aldığı her dizi ile harika başarılar yakalayan güzel oyuncunun sıradaki projesi "Doona!" ise uzun bir zamandır bekleniyordu. Netflix orijinal dizisi olarak üretilen "Doona!" 20 Ekim'de başlayacak.

Doona!, eski bir idol olan Lee Doo Na ve üniversite öğrencisi Lee Won Joon'un ortak bir evde birlikte yaşamalarını konu olan romantik bir dramadır. 


4) Doctor Slump Ne Zaman Başlayacak?

JTBC K-Drama 'Doctor Slump' Season 1 is Reportedly Coming to Netflix in  2023 - What's on Netflix

Park Hyung Sik ve Park Shin Hye, daha önce hit drama "The Heirs"da sınıf arkadaşları olarak yer almıştı. Hayranlar, "Doctor Slump" ile on yıl aradan sonra birlikte ekrana dönecek ikili için oldukça heyecanlı. Netflix aracılığıyla yayımlanacak olan "Doctor Slump", 2023 yılının ekim ayında başlayacak.

"Doctor Slump", kriz yaşayan doktorların hikayelerini anlatan romantik-komedi dramasıdır. Bir yandan hayat kurtarmaya çalışan doktorlar, kendi hayatlarındaki sorunlarla baş etmeye çalışır. Birbirlerinden nefret eden iki rakip, hayatlarının en karanlık döneminde yeniden bir araya gelir ve birbirlerinin yol göstericisi olur. En parlak ve en mutsuz zamanlarını birlikte geçirdikten sonra aralarında sıcak bir bağ oluşur.


5) Vigilante Ne Zaman Başlayacak?

Asi bir gencin başrolde olduğu dizilerden daha güzel olan bir şey varsa o da başrolün Nam Joo Hyuk oluşudur. Üstelik bu ikisi bir araya geldiğinde dizi tadından yenmeyecek bir hale gelir. Aynı adlı bir webtoondan uyarlanan aksiyon dizisi Vigilante, 2023 yılının kasım ayında başlayacak.

Vigilante, hafta sonları suçluların peşine düşen karanlık bir kahramanın hikayesini anlatmaktadır. Bir polis üniversitesi öğrencisi olan Ji Yong, her haftasonu halk arasında dolaşan suçluları avlamaktadır. 


6) Daily Dose of Sunshine Ne Zaman Başlayacak?

Güneş gibi gülümsemesi olan Park Bo Young, 2017 draması "Strong Woman Do Bong-Soon" ile gönüllerde taht kurduktan sonra birçok izleyiciyi de peşinden sürükledi. Samimi oyunculuğu sayesinde rol aldığı her dizi birçok kişi tarafından izlendi. Şimdilerde dram türündeki dizi "Daily Dose of Sunshine" ile küçük ekranlara geri dönmek için hazırlanan oyuncu aynı zamanda ana oyuncu kadrosunda yer aldığı "Concrete Utopia" filmi ile de gişede büyük bir başarı yakaladı. Merakla beklenen dizi "Daily Dose of Sunshine", 2023 yılının kasım ayında başlayacak.

"Daily Dose of Sunshine" bir psikiyatri koğuşunda meydana gelen olaylar hakkında iyileştirici bir dramadır. Bir psikiyatri hemşiresinin gerçek yaşam deneyimlerine dayanan drama, hemşire Jung Shi Na'nın (Park Bo Young) hikayesi etrafında dönmektedir.  (guneykoresinemasi.com)


7) Welcome to Samdalri Ne Zaman Başlayacak?

Biz bu ikiliyi çok sevdik, peki ya siz?

Her dizisinde canlandırdığı karakteri ile bütünleşen ve adeta yeni bir insana dönüşen Shin Hye Sun'ın kendisi gibi seçtiği dizilerde güzel. Yaklaşan dizi "Welcome to Samdalri"nin en güzel yanlarından biri de Ji Chang Wook'un Shin Hye Sun'a eşlik ediyor oluşu. Merakla beklenen dizi "Welcome to Samdalri", 2023 yılının kasım ayında başlayacak

"Welcome to Samdalri", yıllar sonra Samaldri kasabasında bir araya gelen Jo Yong Pil ve Jo Sam Dal'ın iç ısıtan hikyesini konu alıyor.


8) My Demon Ne Zaman Başlayacak?

Genç isimleri başrol olarak görmek güzel, hele de birbirlerine bu kadar yakışıyorlarsa. Başrollerinde Song Kang ve Kim Yoo Jung'un yer aldığı bu ilginç fantastik dizi "My Demon" 2023 yılının Kasım ayında başlayacak.

My Demon, her yerde düşmanı olan chaebol varisi Do Do Hee ve bir gecede güçlerini kaybeden iblis Gu Won hakkında romantik bir dramadır.  


9) The Worst Evil Ne Zaman Başlayacak?

Bu diziyi izlemek isteyen o kadar çok kişi var ki! Nedenini de anlayabiliyoruz. Ji Chang Wook'un uzun bir aradan sonra aksiyon dizisi ile döndüğü, Wi Ha Joon'un ise kötü bir adam rolüne büründüğü bu dizi yayımlandığı anda en çok izlenenler arasına girecek. Aksiyon-gerilim türündeki dizi "The Worst of Evil" 27 Eylül'de başlayacak.

The Worst of Evil, Kore'den Japonya'ya ve oradan Çin'e kadar uzanan bir uyuşturucu kaçakçılığı üçgenini çökertmek için Seul'de başlatılan bir soruşturma hakkında olan aksiyon dizisidir.  (guneykoresinemasi.com)


10) Sweet Home 2 Ne Zaman Başlayacak?

İlk sezonu ile izleyenlerin aklına kazınan, sonraki sezonları merak içerisinde beklenen "Sweet Home"un ikinci sezonunun 2023 yılının sonlarına doğru başlaması planlanıyor. 

Swett Home 2 dizisinde Hyun Soo (Song Kang) Green Home'dan zar zor kaçtıktan sonra ordu tarafından yakalanır, Sang Wook'un (Lee Jin Wook) ise yanık yaralarıyla ortaya çıkması ile yeni durumlarla mücadele etmek zorunda kalırlar.


11) Weak Hero Class 2 Ne Zaman Başlayacak?

Dizinin ilk sezonunda harika işler çıkaran mükemmel bir kadro vardı. İzleyenleri hikayesi ile büyüleyen "Weak Hero", ilk sezonunun beklenmedik bitişi ile ikinci sezona dair beklentileri arttırdı. Park Ji Hoon'a ek olarak Ryeoun'un katıldığı yeni sezonun hikayesinin nasıl olacağı büyük bir merakla bekleniyor. "Weak Hero Class 2" 2024 yılında başlayacak.

"Weak Hero Class 2", zayıflara eziyet etmeyi hobi olarak edinmiş gençlerin olduğu bir okulda geçmektedir. Ancak zorbalar tarafından yönetilen okula yeni bir öğrenci transfer olduğunda ve zorbalığa uğrayanlar sessiz kalmaktan vazgeçtiğinde işler tamamıyla değişir. Kurulu olan bu düzeni yıkmak için harekete geçen Yeon Shi Eun (Park Ji Hoon), küçük boyuna rağmen acımasız dövüş becerileri ve zekası ile zorbaları etkisiz hale getirir.

Şimdi okulun en güçlü kabadayıları bu yeni ve sıra dışı kahramanı alt etmek için mücadele etmek zorundadır.12) Squid Game 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Yayımlandıktan sonra tüm dünyada büyük ses getiren, rekorlar kıran bu dizinin ardından gözler yeni sezonun yayımlanacağı tarihe çevrildi. Bir süre önce yeni oyuncu kadrosu hakkında bilgi verilen dizinin 2. sezonuna dair beklentiler oldukça yüksek. "Squid Game 2. Sezonun" 2024 yılında başlaması planlanıyor.

Squid Game dizisinin ilk sezonu 45.6 Milyar Won ödüllü hayatta kalma oyununa katılan bir grup insanın etrafında dönmektedir.13) The Queen 'Woo' Ne Zaman Başlayacak?

Bu kadar modern dizinin yanında bir tarihi dizi olmazsa olmazdı. Ji Chang Wook'un diğer beklenen dizileri arasında yer alan "The Queen 'Woo'da ayrıca Jeon Jong Seo, Kim Moo Yeol, Jung Yoo MiLee Soo Hyuk ve Park Ji Hwan gibi isimler yer alıyor. Olağanüstü kadrosu ve konusu sayesinde dizi şimdiden en çok beklenenler arasında yer alıyor.  (guneykoresinemasi.com)

"The Queen 'Woo'", 2024 yılında başlayacak. 

The Queen 'Woo' dizisi, Kore tarihinde iki kez kraliçe olan Wu'nun etrafında dönmektedir. Kral Gogukcheon'un ölümü tüm dünya tarafından öğrenilince kabileler arasında kıyasıya bir savaş başlar. Kral'ın bu ani ölümünün ardından otorite kazanmak isteyen beş kabilenin ve tahtın peşinde olan prenslerin hedefi haline gelen Kraliçe Woo, 24 saat içinde yeni bir Kral bulmaya çalışır.

-

Siz hangilerini izlemeyi düşünüyorsunuz?


BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom