Aralık Ayında Yayımlanacak Güney Kore Dizileri

Aralık Ayında Yayımlanacak Güney Kore Dizileri


1) Taejong Yi Bang-Won 

Taejong Yi Bang-Won Tahmini Yayın Tarihi: 11 Aralık 2021 - 27 Mart 2022 

Taejong Yi Bang-Won Konusu:


Dizi, 1367-1422 tarihlerinde yaşayan ve tarihsel bir figür olan Taejong Yi Bang-Won'un hayatına ışık tutmaktadır. Bang- Won ulusun kuruluşuna öncülük eden bir liderdir.


2) Our Beloved Summer


Our Beloved Summer Yayın Tarihi: 6 Aralık 2021 - 25 Ocak 2022

Our Beloved Summer Konusu: 

Dizi, ayrılan bir çiftin karmaşık duygularını konu almaktadır. ‘Birlikteliğimiz berbattı, bir daha asla görüşmeyelim’ diyerek ayrılan bu çift, 10 yıl önce, sevgiliyken lisede çektikleri belgesel ile bir anda popüler olurlar. Bir kez daha zorla kamera karşısında bir araya gelmek zorunda kalırlar.

3) Artificial CityArtificial City Yayın Tarihi:  8 Aralık 2021 - 10 Şubat 2022

Artificial City Konusu: 


Dizi, Güney Kore'nin siyasi ve finansal dünyasının dizginlerini elinde tutan büyük bir holdinge ait sanat müzesinin arka planında geçen olayları konu almaktadır.

4) UncleUncle Tahmini Yayın Tarihi: 11 Aralık 2021 - 30 Ocak 2022

Uncle Konusu: Uncle sitcom Kore uyarlaması olan dizide dolandırıldığı için tüm mal varlığını kaybeden Joon-Hyeok (Oh Jung-Se) popüler olmayan bir müzisyendir. Hayatının kötü zamanlarını yaşayan Joon-Hyeok (Oh Jung-Se) tamamen dibi görmüştür. Ablası 12 yıllık evliliğinde sonra boşanmış bir kadındır. Oğlunun velayetini almaya çalışan eski kocası ve annesiyle uğraşmak zorundadır. Bir gün Joon-Hyeok (Oh Jung-Se) ilişkisini kestiği Ablası Joon-Hee'nin (Jeon Hye-Jin) OKB hastası oğlu ile karşılaşır. Joon-Hee boşandıktan sonra Joon-Hyeok yeğeniyle yaşamaya başlar ve onunla ilgilenir.

5) Bulgasal

Bulgasal Yayın Tarihi: 18 Aralık 2021 - 6 Şubat 2022

Bulgasal Konusu: 

Dizi, son 600 yıldır ölümsüzlük ile lanetlenmiş bir adam (Lee Jin-Wook) ile 600 yıl boyunca ki tüm reenkarnasyonlarını hatırlayan bir kadının (Nara) etrafında dönmektedir.


6) Snowdrop


Snowdrop Yayın Tarihi: 18 Aralık 2021 - 6 Şubat 2022

Snowdrop Konusu:

Dizi, Güney Kore'nin diktatör bir hükümet tarafından yönetildiği 1987 yılında geçmektedir. Kanlar içindeki Im Soo-Ho (Jung Hae-In), saklanmak için Hosoo Kadın Üniversitesi'nin öğrenci yurduna girer. Onu bulan Eun Young-Cho (Jisoo) saklanmasına yardım eder. İkilinin arasında çok geçmeden romantik bir ilişki başlar.

7) When Flowers Bloom, I Think of the Moon 


When Flowers Bloom, I Think of the Moon Tahmini Yayın Tarihi: 20 Aralık 2021 - 15 Şubat 2022

When Flowers Bloom, I Think of the Moon
 Konusu: When Flowers Bloom, I Think of the Moon dizisi Joseon tarihinin en güçlü yasaklarının olduğu dönemde geçmektedir. Alkol yasağı yasasının yürürlüğe girdiği dönemin sonlarında geçen dizi de Hanyang'da, ün ve ailesinin statüsünü geri kazanmak için memleketini terk eden zeki subay, borcunu ödemek için alkol yapmaya başlayan fakir bir aristokrat kadın ve bir prens arasında geçen hikaye anlatılıyor. Gizli bir alkol deposu önünde karşılaşarak hayatlarını mahvedebilecek sırlara sahip olurlar. Kaderin cilvesiyle bir araya gelecek ve ölümlerine dahi yol açabilecek bu sırlarla birbirlerine bağlanacaklar.


8) Tracer

Tracer Tahmini Yayın Tarihi: Aralık 2021 - ?

Tracer Konusu:

Tracer, Seul Bölge Ofisi'nin Vergi Bölümü'nde Hwang Dong Joo (Im Siwan) yeni atanan takım yöneticisidir. Yakışıklı görünüşü ve keskin dili ile tanınan birisidir. Kendi dişini sıkarak ulaşmaya çalıştığı bu ünvana, başkalarının rüşvet ve haksızlıkla gelmesine karşı içinde beslediği intikamı konu alıyor.

9) Only One Person

Only One Person Tahmini Yayın Tarihi: 6 Aralık 2021 - 25 Ocak 2022

Only One Person Konusu: 
Only One Person, duyarsız bir kişiliğe sahip ve hiç bir yere ait olmayan Pyo In Sook (Ahn Eun-Jin), ölmekte olduğu için kötü birini öldürmeye karar veren hasta bir kadındır. Doktordan yaşamak için fazla zamanının kalmadığını öğrenir. Yaşadığı durumlara karşı hangi duyguların uygun olduğunu neredeyse unutarak tamamen rastgele yaşar. Daha sonra hayatında gerçekten inanılmaz derecede önemli hale gelen Polis müfettişi Cho Shi-Young (Kim Kyung Nam  ile tanışır. Cho Shi-Young (Kim Kyung Nam) alaycı bir özelliğe sahip olan bir adamdır. İkili bir cinayet davasına karışır.  

10) Bad And Crazy


Bad And Crazy Tahmini Yayın Tarihi: 17 Aralık 2021 - 22 Ocak 2022

Bad And Crazy Konusu:


Bad and Crazy dizisinde, tüm hayatını meteryalist ve züppe biri olarak geçiren bir polis dedektifinin hayatı aniden karşılaştığı bir olay sonrasında tepe taklak olur. İçinde gizli bir kişiliği ortaya çıkar. Gizli kişiliği olan "K" uyandıktan sonra adalet için savaşan yolsuzluklara karşı mücadele eden bir kahramana dönüşür.


11) The Sea of Silence 

The Sea of Silence Tahmini Yayın Tarihi:  24 Aralık 2021

The Sea of Silence Konusu:

Dizi, gelecekte, çölleşmiş dünyayı terk eden insanların etrafında dönmektedir. Dünya çölleştiği için yiyecek ve su sıkıntısı yaşayan insanlar, terk edilmiş bir araştırma üssünden gizemli bir takım örnekler alması için özel bir ekibi Ay’a gönderir.

-

Hangi dizileri izlemeyi düşünüyorsunuz?